Світові ЗМІ закликають Зеленського утриматися від будь-яких домовленостей з Путіним

ПОЛІТИКА
06.12.2019, 10:00
Зеленський і Путін
Зеленський і Путін
Фото: 24 канал

Напередодні зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у Нормандському форматі світова преса занепокоїлась активізацією Кремля, який проштовхує на Заході свій план "замирення конфліктуючих сторін" на Донбасі.

Так, колишній заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер у статті для видання "Just Security" наголошує, що укладення угоди про припинення бойових дій навряд чи допоможе Україні зберегти її суверенітет, а тим паче територіальну цілісність. Він наголошує на тому, що причиною тому є впертість Владіміра Путіна, з якою той налаштований повернути Україну у сферу свого впливу.

Песимістичний сценарій вимальовує для нашої країни й провідний експерт Американської Ради з міжнародної політики Стівен Бланк у статті для "Atlantic Council". Він наголошує на тому, що ситуація навколо України виглядає загрозливо, оскільки влада на чолі з Володимиром Зеленським визначила для себе як єдиноможливий шлях — домовитись за будь-яку ціну з агресором, що може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема перетворення України в підконтрольну Росії конфедерацію.

Міжнародний оглядач Ліндсі Вайтгьорст у своїй статті для видання "The Washington Post" акцентує увагу на тому, як Кремль висуває все нові та нові умови українській владі задля демонстрації своєї сили всередині Росії та на світовій арені. На думку експерта, Москва планує мати в Києві покірний уряд, який буде виконувати її волю по всіх важливих питаннях — від історії та мови до вибору геополітичних союзників, а сприятиме цьому проштовхування назад в державне тіло України окупованих територій Донеччини та Луганщини.

Читайте також:
Контррозвідка Служби безпеки України зафіксувала факт вербування жительки Львівської області представниками спецслужб Росії.
10 серпня, 16:27
Новопризначений начальник ГУР Міністерства оборони Кирило Буданов розповів про пріоритети роботи військової розвідки під його керівництвом.
10 серпня, 15:10
Для цього Кремль може використовувати навчання Кавказ-2020 року, які пройдуть у вересні
02 серпня, 16:05
Затримані в Білорусі бойовики кажуть, що вони збиралися полетіти до Туреччини, щоб там "відпочивати й дивитися на Собор Святої Софії"
02 серпня, 14:35
Роман Закладний займався розслідуванням проваджень, пов’язаних із державною зрадою та подіями на сході України.
16 липня, 15:52