Світу загрожує історичний дефіцит апельсинового соку

ЕКОНОМІКА
14.07.2023, 20:18
Світу загрожує історичний дефіцит апельсинового соку
Фото: Google

Головна причина – мінливі погодні умови та бактеріальна хвороба рослин, відома як "позеленіння цитрусових" (лат. Candidatus Liberibacter).

З такою пересторогою виступив голова німецької Асоціації виробників фруктових соків Клаус Гайтлінґер, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Bild".

Він прогнозує різке зростання цін на напій або навіть його відсутність на прилавках уже цьогоріч; найбільшої нестачі зазнають європейськи та азійський ринки збуту товару.

«Ми опинилися у найскладнішій ситуації за більш ніж 50 років. Нинішній неврожай у США та історично низькі запаси апельсинів у Бразилії призвели до унікальної, тобто надкритичної ринкової ситуації. У результаті доступність концентрату апельсинового соку нині сильно обмежена», – заявив Клаус Гайтлінґер.

Наразі 90% концентрату апельсинового соку надходить до Європи з Бразилії, його розбавляють водою та додають ароматизатор, отримуючи сік; але на тепер врожай апельсинів істотно зменшився і до червня 2023 року запаси концентрату практично вичерпалися.

Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", російські загарбники свідомо спалюють українські пшеничні поля на тимчасово окупованих ними територіях.

Читайте також:
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27
Життя
Головна причина нестачі — велика посуха у регіонах-постачальниках. Для задоволення попиту продукцію замовляють із Південної Америки.
30.09.2023, 21:06
Економіка
Уряд Єґипту відновив прямі перемовини із російським режимом. Жителі країни фараонів потребують дешевого хліба.
26.09.2023, 20:36
Економіка
У морських вантажоперевезеннях існує 100 і 1 схема як обійти заборони. Власне, росіяни змогли знайти та скористатися зерновою шпариною.
18.10.2022, 20:54
Економіка
Віднедавна вартість яєць викликають резонанс у соціальних мережах. Цінники змінюються ледь не щодня, причому у бік шаленого зростання.
14.10.2022, 17:23