Свобода слова чи образа?

СВІТ
09 лютого, 17:38
Свобода слова чи образа?
Фото: google

Карикатура Charlie Hebdo про землетрус розлютила турків.

Карикатура французького журналу Charlie Hebdo про землетрус у Туреччині продовжує отримувати негативну критику з усього світу. На цю карикатуру відреагувало не лише турецьке суспільство, а й європейські та інші країни. На зображенні, опублікованому Charlie Hebdo в день землетрусу, під назвою «Карикатура дня» написано «Землетрус у Туреччині. Навіть танки посилати не потрібно».

Charlie Hebdo відомий своїм гострим на язик і саркастичним підходом. Багато мультфільмів, створених ними в минулому, викликали гнів аудиторії. Таким чином, публікація карикатури на подію, під час якої тисячі людей втратили життя, були поранені та постраждали, природно, викликала бурхливу реакцію в усьому світі.

Засновник платформи Linguo, викладач і підприємець Мохамед Хассіссі, який отримав 250 тисяч підписників в Instagram, сказав: «В країні стався сильний землетрус. І тисячі невинних людей гинуть, включаючи дітей, і, ймовірно, тисячі людей загинуть, тому що вони під завалами. Тільки люди, хворі серцем, знаходять це смішним і висміюють це нещастя. Це те, що зробив французький журнал Charlie Hebdo».

Хассісі сказав, що Charlie Hebdo робив те саме раніше, маючи на увазі «карикатури ненависті» на пророка Мухаммеда в 2015 році. У той час як CNN Türk, один із провідних каналів новин Туреччини, оцінив цю карикатуру як скандал, речник президента Туреччини Ібрагім Калін різко відреагував і сказав: «Сучасні варвари! Потоніть у своїй образі та ненависті».

Алжирсько-французький журналіст Халед Сід Моханд і мароккансько-французький науковий лікар Янніс Махіль оцінили карикатуру як «фашистський гумор». Моханд заявив, що «Цей так званий гумор — це гумор ультраправих, це фашистський гумор. Мусульмани стали одержимістю Charlie Hebdo за останні 25 років». Французький академік Янніс Махіл зазначив, що коли «фанатизм і сарказм» досягли високого рівня, гумор перетворився на мову ворожнечі.

Однак це не перший інцидент для Charlie Hebdo. Французький журнал зробив суперечливий малюнок до землетрусу, який стався в Італії в 2016 році, і порівняв жертв землетрусу зі знаменитою італійською стравою лазанья.

Свобода слова чи образа?_1

Charlie Hebdo, який раніше публікував образливі карикатури на пророка Мухаммеда, цього разу зобразив землетруси в Туреччині, в результаті яких загинули тисячі людей, використавши мову ворожнечі.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Чиновники-профани із Зе-команди настільки "втягнулися" у процес знищення України, що не відчувають грішну землю під власними ногами.
18 березня, 16:57
Політика
Вітчизняні студенти готові до відбудови країни-агресорки. На небосхилі вже замайоріли новий БАМ, потяги на Цілину і "солодкий" ГУЛАГ.
27 лютого, 17:00
Політика
У демократичній європейській країні, яка стримує дикунську азійську навалу, деякі громадяни потребують примусового психіатричного лікування.
12 лютого, 17:32
Спорт
Організатори літніх Олімпійських ігор 2024 року планують дозволити російським спортсменам брати в них участь.
04 лютого, 15:32
Кримінал
П'ятьом колишнім поліцейським висунули звинувачення у вбивстві чорношкірого водія, якого вони побили після арешту.
27 січня, 19:30
Світ
Ульф Крістерссон потрапив у скандал, пов’язаний з виловом вугрів.
24 січня, 10:51