Свобода слова чи образа?

СВІТ
09.02.2023, 17:38
Свобода слова чи образа?
Фото: google

Карикатура Charlie Hebdo про землетрус розлютила турків.

Карикатура французького журналу Charlie Hebdo про землетрус у Туреччині продовжує отримувати негативну критику з усього світу. На цю карикатуру відреагувало не лише турецьке суспільство, а й європейські та інші країни. На зображенні, опублікованому Charlie Hebdo в день землетрусу, під назвою «Карикатура дня» написано «Землетрус у Туреччині. Навіть танки посилати не потрібно».

Charlie Hebdo відомий своїм гострим на язик і саркастичним підходом. Багато мультфільмів, створених ними в минулому, викликали гнів аудиторії. Таким чином, публікація карикатури на подію, під час якої тисячі людей втратили життя, були поранені та постраждали, природно, викликала бурхливу реакцію в усьому світі.

Засновник платформи Linguo, викладач і підприємець Мохамед Хассіссі, який отримав 250 тисяч підписників в Instagram, сказав: «В країні стався сильний землетрус. І тисячі невинних людей гинуть, включаючи дітей, і, ймовірно, тисячі людей загинуть, тому що вони під завалами. Тільки люди, хворі серцем, знаходять це смішним і висміюють це нещастя. Це те, що зробив французький журнал Charlie Hebdo».

Хассісі сказав, що Charlie Hebdo робив те саме раніше, маючи на увазі «карикатури ненависті» на пророка Мухаммеда в 2015 році. У той час як CNN Türk, один із провідних каналів новин Туреччини, оцінив цю карикатуру як скандал, речник президента Туреччини Ібрагім Калін різко відреагував і сказав: «Сучасні варвари! Потоніть у своїй образі та ненависті».

Алжирсько-французький журналіст Халед Сід Моханд і мароккансько-французький науковий лікар Янніс Махіль оцінили карикатуру як «фашистський гумор». Моханд заявив, що «Цей так званий гумор — це гумор ультраправих, це фашистський гумор. Мусульмани стали одержимістю Charlie Hebdo за останні 25 років». Французький академік Янніс Махіл зазначив, що коли «фанатизм і сарказм» досягли високого рівня, гумор перетворився на мову ворожнечі.

Однак це не перший інцидент для Charlie Hebdo. Французький журнал зробив суперечливий малюнок до землетрусу, який стався в Італії в 2016 році, і порівняв жертв землетрусу зі знаменитою італійською стравою лазанья.

Свобода слова чи образа?_1

Charlie Hebdo, який раніше публікував образливі карикатури на пророка Мухаммеда, цього разу зобразив землетруси в Туреччині, в результаті яких загинули тисячі людей, використавши мову ворожнечі.

Читайте також:
Політика
Кунаєв активно просував інтереси державного зрадника та колишнього керівника заводу «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва.
20 березня, 18:03
Опінії
Вітчизняні борцуни з корупцією настільки доборолися, що вже записані у лавах фронтовиків. Ось тільки на передовій ні разу не були.
10 березня, 20:53
Опінії
Частина трупи Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької втекла. Їм байдужа Україна.
05 березня, 13:45
Полтава
Чиновники із депутатами відверто тримають людей за безправних лохів, яких можна будь-коли утилізувати. Влада не сприймає жодної критики.
23 лютого, 12:37
Політика
Конґрес США і Білий дім так і не дійшли згоди щодо подальшої підтримки України. Спікер забракував очікуваний пакет.
18 лютого, 11:15
Кримінал
2 роки тому Ромни опинилися під тимчасовою окупацією ресурсної федерації московії. Тамтешня влада просто втекла за Дніпро на захід.
22 січня, 08:12