Татари збирають самостійницький Курултай у Нью-Йорку

СВІТ
11.03.2023, 18:13
Татари збирають самостійницький Курултай у Нью-Йорку
Фото: Google

Восени 2023 року представники татарського національного руху мають намір провести демократичні Всенародні збори на виїзді у США.

Анонс події оприлюднив голова уряду Татарстану (на вигнанні) і співзасновник руху "Вільний Ідель-Урал" самостійник Рафіс Кашапов, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

На захід запрошуються як представники американського уряду, так і дипломатичного корпусу всіх країн, небайдужих до розвалу РФ та боротьби за вільну татарську державу, перша за все Туреччини й України.

Водночас уточнюється, що напередодні Курултаю 15 жовтня перед Генеральним консульством РФ у Нью-Йорку учасники планують провести акцію на честь Дня пам'яті (татар. Хәтер көне), згадуючи полеглих захисників Казані від військ Івана IV Грозного.

«Перший Курултай на американській землі має бути першим історичним З'їздом, де обговорюватимуться питання щодо зростання національної самосвідомості та політичної активності татар усього світу. Кожен, хто небайдужий до долі татарського народу, може взяти участь у цьому Курултаї. Татари не можуть спостерігати, як винищується татарська нація. Серед головних цілей Курултаю буде:

  • обрання Президента Татарстану та Парламенту за допомогою голосування;
  • обговорення створення нової Конституції Республіки Татарстан;
  • обговорення дієвих способів захисту і розвитку татарської мови та культури;
  • доповіді про вжиті заходи щодо відродження татарської історії;
  • ініціатива зі створення Татарського телеканалу та кіностудії, а також про створення масового контенту татарською мовою;
  • обговорення участі представників Уряду Незалежного Татарстану у майбутніх засіданнях ООН та ЄС.

Будьмо відвертими, татарський народ не може змиритися з політикою національного безправ'я. Ми бачимо себе народом, наділеним реальним правом повноцінного національного самовизначення», – йдеться у заяві голови уряду Татарстану (на вигнанні).

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що представники національного руху адиґів-черкесів планують зробити Краснодар столицею своєї суверенної держави після розвалу РФ.

Читайте також:
Політика
У поневолених народів ресурсної федерації московії відкрилося останнє вікно можливостей для досягнення власної державної самостійності.
21.08.2023, 18:37
Мистецтво
У Кримському домі презентували документально-освітній проєкт «Мій Крим» про корінні народи України.
09.08.2023, 15:55
Світ
У Туреччині представники низки громадсько-політичних організацій черкеського народу провели першу міжнародну конференцію.
08.08.2023, 17:34
Світ
Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.
27.05.2023, 21:13
Опінії
Фіно-угорська проблема – голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!
11.05.2023, 21:17
Світ
Екологічні протести на теренах окупованої московитами Республіки Башкортостан дедалі більше переростають у всенародну непокору.
04.05.2023, 16:32