Таємна історія Єгипту: Хеміти

ІСТОРІЯ
02.05.2023, 14:05
Таємна історія Єгипту: Хеміти

Загальноприйняті історичні відомості та інтерпретації Єгипту вкрай недостатні

Єгипетська земля, особливо родючі райони, що межують з річкою Ніл, була життєво важливою частиною людської історії протягом тисячоліть.

Від так званих династичних єгиптян і далі через коптських християн, євреїв, римлян, греків, персів і до виникнення ісламу в 7 столітті нашої ери кожна наступна домінуюча культура залишила свій слід.

Найяскравішим свідченням цього є кам'яні споруди, які давні залишили після себе.

Саме через вивчення цих робіт ми можемо побачити рівень технологій кожної культури та які інструменти вони використовували.

Вапняк у країні, особливо в околицях Каїра, є і був у великій кількості завдяки осадовим породам, що утворилися мільйони років тому. Фактично, знамените плато Гіза є більш менш масивне оголення вапняку.

І римляни, і греки вже володіли технологією виробництва сталі і тому могли легко надавати вапняку будь-яку бажану форму, та й мармуру теж.

Однак археологічні дані показують, що династичні єгиптяни використовували в основному бронзові зубила та кам'яні молотки. Вони чудово підходили для надання форми вапняку, як, наприклад, колони та плоскі поверхні, з яких побудовано багато палаців та храмів Стародавнього Єгипту.

Вапняк має середню твердість від 3 до 4 за шкалою Моосу, яка показує здатність твердіших мінералів і матеріалів дряпати м'якіші.

Бронза має схожу жорсткість, залежно від того, що було додано в мідну основу. Вперше бронза у скільки-небудь помітних кількостях почала застосовуватися в Єгипті починаючи з 4-ї династії (2613 – 2494 рр. до н.е.), і це збіглося, на думку більшості єгиптологів, з будівництвом трьох пірамід у Гізі.

Для виготовлення молотків та інших інструментів використовувався камінь діорит, твердість якого за Моосовою шкалою в середньому становить 7 одиниць. В основному молотки були у вигляді кулястих колотушок, якими завдавали удари по вапняку для видалення зайвого матеріалу. Крім того, могли використовуватися плоскі камені, а також суспензія кварцового піску для первинного шліфування.

Вважають, що залізо, не кажучи вже про сталі, не з'являлося в Єгипті в помітних кількостях принаймні до 8 століття до н.е., коли його почали завозити торговці з далеких східних країн.

Як же оброблявся твердіший камінь?

Щоб надати форму каменю, дереву або практично будь-якого твердого матеріалу, існує один простий принцип: матеріал інструменту повинен бути таким же твердим або твердішим, ніж матеріал, що обробляється. Природно, інструмент, який приводиться в дію електрикою, водою чи іншою силою, видаляє матеріал швидше та ефективніше, ніж зубило чи молоток у руках майстра. Крім того, інструменти, що працюють від електрики, зазвичай точніші, ніж ручні молотки.

Це призводить до справжньої загадки, коли ми дивимося, наприклад, деякі фігурні поверхні на плато Гіза.

Тому що тут, і багато інженерів може підтвердити це, ми знаходимо свідчення використання в глибокій старовині пив з машинним приводом.

Щоб розібратися в цьому питанні, звернемося до досліджень двох відомих фахівців – Стівена Мелера та Крістофера Данна.

Стівен Мелер – фахівець з усних переказів та автор давньоєгипетських знань; багато в чому його навчання відбулося завдяки його стосункам із Абд'Ель Хакімом Ауяном. Останній був єгипетським гідом та хранителем мудрості корінних народів.

Крістофер Данн - майстер-механік, який народився і виріс в Англії, який переїхав до США і працював на підприємствах високих технологій, що виготовляють, наприклад, деталі для реактивних двигунів.

Таємна історія Єгипту: Хеміти_1

Традиційна єгиптологія схильна або ігнорувати, або недостатньо переконливо намагатися пояснити сліди механічної обробки, а також очевидні приклади роботи високошвидкісних свердловин на таких об'єктах, як Абу-Сір, Абу-Гуроб і плато Гіза.

Важливим моментом є те, що сліди від пилок та бурових отворів, які можна знайти удосталь у цих та інших місцях, були залишені не стільки у м'якому вапняку, скільки у набагато твердіших породах, таких як базальт, граніт та діорит.

Всі три вищезгадані типи порід мають твердість не менше 6-7 одиниць за шкалою Моосу, і тому не могли бути утворені за допомогою мідних або бронзових різців древніх династичних єгиптян. Хоча багато єгиптологів наполягають саме на цьому.

Крім того, у багатьох випадках ми можемо бачити борозенки, які залишали пильні диски та свердла, проникаючи у камінь. Ці сліди, як правило, дуже рівні за своєю природою, кожен наступний є одним оборотом пили або свердла. Погодьтеся, це дуже важко зробити при використанні ручних інструментів через напруження м'язів з часом.

За словами деяких інженерів, відстань у 2-3 мм між кожним подальшим обертанням вищезгаданих інструментів відповідає, якщо не перевершує, сучасне обладнання з діамантовими наконечниками.

Отже, якщо династичні єгиптяни, а також подальші культури не мали доступу до того, що ми в 21 столітті назвали б високотехнологічними інструментами, то хто ж тоді мав?

Щоб з'ясувати це, ми використовуємо роботи Крістофера Данна, щоб пояснити як і чому, і Стівена Мелера, щоб пояснити хто і коли.

Данн опублікував дві дуже революційні книги: "Електростанція Гізи: Технології Стародавнього Єгипту" та "Втрачені технології Стародавнього Єгипту: Передова інженерія в храмах фараонів".

У книзі “Електростанція Гізи” він розвиває свою теорію про те, що Велика піраміда і, можливо, інші теж були пристроями гармонійного резонансу, що використовуються для генерації та розподілу вібраційної енергії.

На книзі “Втрачені технології Стародавнього Єгипту” він показує, що древні ремісники залишили свої сліди по всій Землі.

Унікальні сліди, які свідчать про майстерність, яку нам навіть сьогодні важко повторити. Зібравши докупи результати більш ніж 30-річних досліджень і не менше 9 поїздок до Єгипту, він представляє приголомшливий аналіз ключових єгипетських пам'яток, включаючи статую Рамзеса II в Луксорі і корони, що лежали біля її підніжжя. Його сучасний інженерний досвід дає унікальний погляд на складні технології, що використовуються для створення цих знаменитих пам'яток у доісторичні часи.

Стівен Мелер теж написав дві книги, присвячені Стародавньому Єгипту.

Перша, “Земля Осіріса”, по суті, переписує історію цього регіону, багато в чому завдяки його десятиліттям стосунків із хранителем мудрості корінних народів Абд'Ель Хакімом Ауяном.

Таємна історія Єгипту: Хеміти_3

У ній Стівен досліджує існування дофараонової цивілізації, яка називається хемітами, які створили Сфінкса, піраміди на плато Гіза, а також інші пам'ятники на півночі та півдні. Назва, дана цій галузі - Бу Віззер, що в перекладі означає "Земля Осіріса".

У своїй другій книзі "Зі світла в темряву: Еволюція релігії в Стародавньому Єгипті" він розглядає ідею про те, що три великі західні релігії - іудаїзм, християнство та іслам - всі мають свій початок в Єгипті.

Робота обох авторів суперечить укоріненій догмі єгиптології, яка наполягає на тому, що жодна цивілізація не передувала династичним єгиптянам.

Однак, якщо об'єднати роботи Данна та Мелера, виникає логічна картина стародавньої історії, яка пояснює знайдені в цьому районі артефакти із твердого каменю зі слідами машинного різання.

Хто не бував у Єгипті, ймовірно, буде шокований тим, наскільки сильно постраждали пам'ятки архітектури за тисячі років.

Облицювальні камені пірамід та інших монументальних вишуканих споруд розкидані, розбиті та використані як будівельний матеріал пізнішими культурами. Особливе значення мають залишки артефактів із твердого каменю – базальту, граніту та діориту. Тому що, знову ж таки, це каміння, яким династичні єгиптяни не могли надати форми за допомогою примітивних інструментів, згаданих в археологічному літописі.

За межами Великої піраміди, найкращий доказ слідів роботи стародавньої циркулярної пилки, залишених у чорному базальті, знаходиться у місці під назвою Абу-Сір, на південь від Гізи. Тут є безліч слідів пилки в чорному граніті та базальті, а також багато прикладів свердління керна в червоному граніті асуанському.

Але найбільш приголомшливим з усіх місць був Серапеум, який є підземним проходом, що містить понад 20 великих ніш, усередині кожної з яких знаходиться величезний гранітний ящик з кришкою. Ящики виготовлені з одного шматка видовбаного граніту, причому кришка спочатку була частиною того ж каменю. Поверхні ідеально рівні. У межах кількох тисячних часток міліметра – це лазерна досконалість. Проте написи, звані ієрогліфами, набагато нижчої якості. Це говорить про те, що написи були зроблені згодом і людьми нижчого технологічного рівня.

Здається, що загальноприйняті історичні відомості та інтерпретації Єгипту вкрай недостатні.

Нас усіх навчали з дитинства, що до династичних єгиптян, які прибули в цей регіон приблизно в 3100 до н.е., тут мешкали примітивні племена. Нам також казали, що династичні єгиптяни самі звели всі піраміди, вирубали Сфінкса, а також вирізали, надавали форму та перевозили багатотонні блоки з Асуанського кар'єру, розташованого за 800 кілометрів від Гізи.

Проте, достатня наявність слідів передової обробки, таких як отвори від свердла, сліди від високошвидкісної циркулярної пилки та з'єднання мегалітичних каменів без розчину, говорить нам про те, що безумовно хтось існував до фараонів. Ці люди, за Стівеном Мелером та іншими представниками Хемітської школи стародавнього містицизму, називалися хемітами. Це була цивілізація з розвиненими технологіями, існування якої більшість вчених ігнорує, відкидає чи просто висміює.

Однак свідчення їхньої присутності досі можна побачити в багатьох місцях, особливо на плато Гіза та поблизу нього.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Центральноамериканський регіон, простягається на південь від сучасної Каліфорнії до північного Гондурасу. І трохи південніше до Нікараґуа.
18.12.2023, 06:00
Історія
У некрополі Абусир виявлено приватну гробницю XXVII династії, тобто часу Перського панування (VI-V століття до н.е.).
14.11.2023, 17:30
Історія
Стародавня обсерваторія чи храм нурагів ?
10.11.2023, 19:23
Історія
Усталені з XIX століття теорії дослідників цивілізацій давнього світу нині потребують, якщо не перегляду, то хоча б істотного уточнення.
31.08.2023, 16:00
Світ
Реліквіям з місця розкопок понад 3000 років. Їх зробили ще за часів династії Шан, яка правила приблизно з 1554 по 1046 до нашої ери.
03.07.2023, 10:16
Історія
Всього через рік велике місто-держава занепало, у тому числі під впливом європейського впливу.
17.05.2023, 11:05