Таємничий череп ставить під сумнів теорію розвитку предків людини

ІСТОРІЯ
04.09.2023, 21:10
Таємничий череп ставить під сумнів теорію розвитку предків людини
Фото: google

Науковці поставили під сумнів давню думку про те, що предки людиноподібних мавп і людей прийшли з Африки.

Частка черепа мавпи, яка називається Anadoluvius turkae , була знайдена в Чанкірі, Туреччина, і, здається, датується 8,7 мільйона років тому, повідомляє Live Science. Тим часом ранні гомініни, до яких належать люди, африканські людиноподібні мавпи та їхні викопні предки, не зустрічалися в Африці приблизно сім мільйонів років тому. Це відкриття ставить під сумнів поширену думку про те, що предки африканських людиноподібних мавп і людей походять виключно з Африки.

Дослідники кажуть, що це свідчить про те, що гомініни могли спочатку еволюціонувати в Європі, перш ніж мігрувати до Африки.

«Наші висновки також свідчать про те, що гомініни не тільки еволюціонували в Західній і Центральній Європі, але й витратили понад п’ять мільйонів років, еволюціонуючи там і поширюючись до східного Середземномор’я, перш ніж зрештою поширитися в Африці, ймовірно, внаслідок зміни навколишнього середовища та зменшення лісів», – сказав професор Девід. Бегун, палеоантрополог з Університету Торонто та співавтор дослідження, пише The Telegraph.

Таємничий череп ставить під сумнів теорію розвитку предків людини_1

«Це нове свідчення підтверджує гіпотезу про те, що гомініни виникли в Європі та поширилися в Африку разом з багатьма іншими ссавцями між дев’ятьма і сімома мільйонами років тому, хоча це остаточно не доводить», — сказав він.

Щоб довести це, знадобиться знайти більше скам’янілостей з Європи та Африки періоду від семи до восьми мільйонів років тому, щоб спробувати знайти зв’язок між двома групами, додав він. Знахідка показала, що мавпа важила приблизно від 110 до 130 фунтів, імовірно жила в сухому лісі та проводила багато часу на землі.

Череп був знайдений у 2015 році, але його значення обговорювалося в дослідженні, нещодавно опублікованому в журналі Communications Biology .

Інші дослідники стверджують, що ці знахідки не заперечують нашого розуміння походження людини. «Це була тривала дискусія щодо людиноподібної мавпи та нашого походження», — сказав професор Кріс Стрінгер, керівник дослідження еволюції людини в Музеї природної історії в Лондоні, повідомляє The Telegraph.

Читайте також:
Історія
Майже 10 000 років тому люди харчувалися малими степовими ссавцями, поки згодом не перейшли на птицю. Найбільше — у Південному Леванті.
05 січня, 19:58
Історія
Нове відкриття показує, що люди експериментували із комунікаційними технологіями набагато раніше та в іншому місці, ніж вважалося досі.
24.11.2024, 10:36
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19.08.2024, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24.07.2024, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10