Темні часи, це коли хаосмос поглинає космос

05.11.2022, 20:54
Темні часи, це коли хаосмос поглинає космос
Фото: Facebook

У свідомості кожної людини існує 2 рівновіддалені, але взаємопов'язані простори – "міфологічний" і "логічний", вони формують світогляд.

Американський антрополог Марґерет Мід досліджувала у XX столітті відносини між різними віковими групами у традиційних і сучасних суспільствах.

Так, у своїй книзі під назвою "Культура та світ дитинства" вона пише, що вивчаючи міфи "примітивних" племен, звернула увагу на один показовий факт, чого раніше не спостерігала досі.

А саме, що діти у таких племенах не знають ані казок, ані міфів, оскільки міфи, легенди та перекази належать виключно дорослому населенню цьому конкретному племені.

Свідомість дітей у таких племенах є суто матеріалістичною та практичною (за всіма явищами вони бачать утилітарне зацікавлення), і дуже схожа на свідомість дорослої людини в "цивілізованих" суспільствах.

Свідомість же "примітивних" дорослих повна переказів та міфів, і, навпаки, більш схожа на психологію сучасних "цивілізованих" дітей, які вірять в існування чудес.

Це говорить про існування у свідомості кожної людині двох просторів – "міфологічного" та "логічного".

Тож, якщо сьогодні міфологема витіснена нашою раціональністю, відтак вона нікуди не пропадає, а просто переходить у сферу підсвідомого і є джерелом перманентного неспокою.

Це якраз і лікують психоаналітики!

Позбавлений міфологічного життя об'єктний простір людина прагне замінити символами, чудесами, чарівними істотами.

Але пригнічена "ratio" енергія проявляється вже не в упорядкованій міфотворчості, а у хворобливих фантазіях через творення гротескних та бздурних реконструкцій по яких плаче клініка.

Тому Жиль Дельоз та Фелікс Ґваттарі говорять про прихід "хаосмосу", як основи сьогоднішнього простору (віртуального, мережевого, ігрового) на відміну від впорядкованого своєю міфотворчістю "космосу".

Автор : Сергій Чаплигін
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Постійно змінний стан нашої зірки, на поверхні якої вирує вогняний смерч заввишки 120 тисяч кілометрів, зафільмували астрофізики зі США.
27 березня, 17:37
Життя
Дослідники з Університету Еморі в американському штаті Джорджія знайшли відповідь на загадкову головоломку, точніше – формулу.
25 березня, 20:44
Життя
На сьогодні вже не діють не тільки релігійні догмати, а й навіть доказова база "наукового атеїзму". Люди розбещені споживацтвом.
19 березня, 20:07
Життя
Сьогодні, через втручання людини, залишилася лічена кількість колоній даного виду.
18 березня, 11:29
Життя
Нещодавно голова Держлісагентства оголосив про намір збудувати 500 кілометрів нових лісових доріг.
16 березня, 20:05
Життя
Дослідники з Інституту інформаційних наук USC Viterbi розробляють алгоритм, який дозволяє машині навчатися без нагляду людини.
15 березня, 11:25