Усі герої книжок про Вінні-Пуха мають яскраво виражені психічні розлади

23 квітня, 10:34
Усі герої книжок про Вінні-Пуха мають яскраво виражені психічні розлади

Чарівний ліс на межі: дитячі герої з дорослими діагнозами.

Група канадських експертів у галузі психології проаналізувала характери та поведінку героїв однієї з найпопулярніших у світі дитячих книг. 

Виявилося, що все зовсім не так мило й кумедно, як це здається невинному дитячому погляду. У світі дорослих Вінні, Тигра, П’ятачок та інші мешканці Чарівного лісу мають серйозні психічні відхилення.

Так, непосидючий Тигра страждає на яскраво виражений синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), що не дозволяє йому й хвилини посидіти спокійно, не намагаючись привернути увагу оточення.

Проблема П’ятачка — патологічна безпричинна тривога і страх, тобто тривожний розлад. Про це свідчить як лякливий і нервовий характер поросятка, так і його поведінка: здригування, тремор, постійні спроби забитися в куточок і сховатися від страшного світу.

Кролик — типовий ананкаст, тобто патологічний педант. Ось як психологи описують цей розлад: «тривожна підозрілість, страх забруднитися, страх перед злодіями, шахраями, надмірна акуратність, надмірна пунктуальність, вимогливість, муки совісті...». Дізнаєтеся нашого героя?

Сові дістався ОКР — обсесивно-компульсивний розлад. І це теж мало приємного: «підозрілі особистості, схильні до рідкісних максимально рішучих дій, що одразу помітно на тлі їхнього домінуючого спокою».

Діагноз Іа-Іа може поставити навіть неспеціаліст: хронічна депресія. Понурий вигляд, уповільнена мова, меланхолія та незмінний песимізм — ці симптоми зрозумілі кожному, хто хоч раз у житті стикався з депресією.

Що ж до головного героя, Вінні-Пуха, то, на думку психологів, він — наркоман, який страждає від важкої психічної залежності від меду. Мед є центром його існування, і Пух справді щасливий лише тоді, коли він у нього є. А коли меду немає, всі думки ведмедика зосереджені тільки на тому, як його здобути. Причому Пух, як справжній наркоман, готовий на все, його мозок дуже винахідливий у боротьбі за мед, тоді як в інших сферах життя він дещо наївний і мало чим цікавиться.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Чому ми обираємо страждати: психологія звички до болю.
24 квітня, 11:54
Життя
Гармонія у взаємодії між чоловіком та жінкою залежить від щастя кожної конкретної пари. Вагомий вплив на це мають і статеві контакти.
23 квітня, 06:01
Життя
Учені уми з Канади та США влаштували спільне дослідження. Вони з'ясували, що періодичне відключення ґаджетів покращує людську психіку.
21 лютого, 12:38
Світ
Площа РФ величезна, хоча кількість її населення не перевищує 100 мільйонів осіб. Кремлівська ж статистика схильна домальовувати цифри.
02 січня, 19:20
Історія
По нині Захід шукає у московитах непізнану загадковість. Дарма, що європейці та американці не затямлять: хтонічне зло має спочивати у землі.
27.09.2024, 13:46
Опінії
Жертва захищає свого вбивцю. Це звична поведінка дурнів, які несвідомо стали спільниками злочину, але свідомо відчувають свою провину.
20.08.2024, 13:41