Терористи ПВК «Вагнер» викрали на фронт студента з Казахстану

ВІЙНА
24.04.2023, 20:57
Терористи ПВК «Вагнер» викрали на фронт студента з Казахстану
Фото: Останній Бастіон

23-річний вихованець Томського державного університету і громадянин Республіки Казахстан Маргулан Бєкєнов став бранцем Євгєнія Пригожина.

Наприкінці березня поточного року невідомі зловмисники викрали молодика на підході до освітнього закладу, щоби вже у квітні він штурмував позиції українських захисників на Бахмутському напрямку.

Про це свідчать результати журналістського розслідування, підготовленого й оприлюдненого нашими колегами з видання "Сибирь.Реалии", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Згодом мати – Альміра Бєкєнова – насилу знайшла Маргулана на краснодарському хуторі Молькіно, де обладнана база терористів із приватної військової компанії "Вагнер", з'ясувавши, що жодного контракту її син не підписував.

Чоловіки у військовій формі не дозволили Альмірі забрати викраденого найманцями Прігодина юнака, а за кілька днів з'ясувалося, що Маргулан перебуває у зоні бойових дій на Сході Україні.

Заяви до військових прокуратур, міністерства внутрішніх справ і міністерства оборони нападу та агресії РФ не принесли результату, кажуть рідні студента, серед яких є юристи та високопосадовці.

Після резонансу у казахстанських медіа пропагандистські ресурси, які належать ватажку ПВК "Вагнер" опублікувала відео з Маргуланом Бєкєновим, де викрадений студент стверджує, що «самостійно і добровільно вирушив на війну, й не шкодує про свій вибір».

Його родина впевнена, що Маргулана змусили сказати це на камеру, оскільки у нещодавній особистій розмові із матір'ю на базі терористів у Молькіно нічого не говорив про "відрядження на український фронт".

Терористи ПВК «Вагнер» викрали на фронт студента з Казахстану_1

«Сестра повірила "вагнерівцям", думала, що без розголосу швидше сина поверне. Але я вважаю, що все, якщо вже всі наші зв'язки не допомогли, – значить, зник наш пацан, і навряд чи ми його колись побачимо живими... Попередьте своїх родичів, чиї діти навчаються на Росії! Вони у небезпеці, будь-якої миті їх можуть так само завербувати й відправити на смерть», – коментує ситуацію дядько Маргулана і відомий у Казахстані дипломат Дулат Бєкєнов.

Офіційні запити до всіх урядових інстанцій так нічого і не дали, тому, як саме Альміра змогла зустрітися з вкраденим сином на Кубані, родина Бєкєнових не уточнює, воліючи зберегти таємницю.

«Його привезли на авто у супроводі безпосереднього командира. Дали 5 хвилин на розмови, але розмовляти так і не дали. Його командир увесь час втручався у розмову. Альміра встигла дізнатися, що він контракт не підписував. І громадянство не змінював. Мати вірить усним обіцянкам представників ПВК "Вагнер", що Маргулана "ось-ось вивезуть із зони бойових дій", але на правду це лише самообман. Тож зараз потрібен максимальний розголос викрадення, адже, як з'ясувалося, Маргулан не перший, кого викрали ці виродки й, швидше за все, не останній», – додав дядько студента.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що амністовані "вагнерівці", яким вдалося вижити на полі бою в Україні, повертаються тероризувати рідні міста на Росії.

Відповідь дипломатів Казахстану на заяву про викрадення Маргулана Бєкєнова
Відповідь дипломатів Казахстану на заяву про викрадення Маргулана Бєкєнова "вагнерівцями"
Читайте також:
Війна
Режим Сатаньяху продовжує вбивати мирних мешканців Гази.
20 липня, 17:31
Війна
10 років тому окупанти збили рейс МН17 в небі над Донбасом
17 липня, 15:44
Війна
Вчорашній удар терористів ЦАХАЛ по Ґазі вбив щонайменше 50 осіб.
17 липня, 09:27
Війна
Вчорашній удар по Газі забрав життя щонайменше 90 цивільних. Серед загиблих є діти.
15 липня, 09:05
Війна
Андрєя Мєдвєдєва обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни.
11 липня, 17:35
Війна
У відповідь на російську атаку по Україні 8 липня чеські активісти облили посольство московії у Празі червоною рідиною, що імітує кров
09 липня, 16:35