The New York Times: день війни в Україні – місяць війни в Афґаністані
До 24.II.2022. велика континентальна війна в Європі вважалася малоймовірною, оскільки колективний Захід вірив, що зміг догодити РФ.
Такі відомості з посиланням на власні джерела у Пентаґоні оприлюднило авторитетне видання "The New York Times", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Зазначається, що російсько-український конфлікт знищує скромні наявні запаси артилерії, боєприпасів і протиповітряної оборони як протиборчих сторін, так і їхніх закордонних партнерів.
Дехто у керівництві Північноатлантичного альянсу прямо називає західних постачальників озброєння нашим захисникам – "європейськими арміями бонсай", на честь крихітних японських дерев.
На загал кількість артилерії та суміжної військової техніки (танки, БТР, РСЗВ, БМД і БМП), що використовується обома сторонами конфлікту, приголомшує навіть загартованих у боях в Іраку американських генералів.
Показово, що навіть могутні США на сьогодні мають обмежені запаси зброї, яку хочуть і потребують українці для оборони власної державної самостійності, хоча у Білому домі зізнаються, потрібна техніка нині перебуває у ключовому регіоні – на Тайвані та у Південній Кореї.
«Зараз, через 9 місяців широкомасштабної війни, фундаментальна неготовність колективного Заходу на чолі з Америкою спричинила шалену боротьбу за постачання Україні того, що їй потрібно, одночасно поповнюючи запаси НАТО. Оскільки обидві сторони спалюють зброю та боєприпаси темпами, яких не було з часів Другої світової війни, змагання за збереження арсеналів стало критичним фронтом, який може виявитися вирішальним для зусиль України.
За словами знайомих мені особисто високопоставлених представників НАТО, кількість використаної артилерії вражає. В Афґаністані сили НАТО, можливо, робили не більше 300 артилерійських залпів на день і не мали б реальних побоювань щодо протиповітряної оборони. Але Україна може вистрілювати тисячі снарядів щодня і все ще відчайдушно потребує протиповітряного захисту від російських ракет і смертоносних безпілотників іранського виробництва. Вже очевидно, що день війни в Україні – це місяць війни або більше в Афґаністані», – прокоментувала виданню "The New York Times" експерт з питань оборони Європейської ради з міжнародних відносин Каміль Ґранд.
Прикметно, якщо влітку на Донбасі українці вистрілювали від 6000 до 7000 артилерійських снарядів щодня, то росіяни – від 40 000 до 50 000, що свідчить про повернення такого давно забутого явища як "вогневий вал".
Для уточнення: офіційно у США щомісяця виробляють лише 15 000 патронів, а боєприпасів для складніших систем ураження у рази менше, бо ніхто на Заході не готувався до подібної війни геноцидного типу, розпаленої Кремлем проти України.
У цілому, станом на цю мить, країни-учасниці НАТО наразі надали Україні різнорідної зброї на майже $40 мільярдів, що приблизно дорівнює річному оборонному бюджету Франції, але цього недостатньо, бо московити також відновлюють власний арсенал, готуючися до затяжної зимової кампанії.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що сучасні росіяни – повноправні наступники більшовиків, які через 90 років знову влаштували геноцид в Україні.