The New York Times: день війни в Україні – місяць війни в Афґаністані

ВІЙНА
27.11.2022, 09:12
The New York Times: день війни в Україні – місяць війни в Афґаністані
Фото: Maxar

До 24.II.2022. велика континентальна війна в Європі вважалася малоймовірною, оскільки колективний Захід вірив, що зміг догодити РФ.

Такі відомості з посиланням на власні джерела у Пентаґоні оприлюднило авторитетне видання "The New York Times", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що російсько-український конфлікт знищує скромні наявні запаси артилерії, боєприпасів і протиповітряної оборони як протиборчих сторін, так і їхніх закордонних партнерів.

Дехто у керівництві Північноатлантичного альянсу прямо називає західних постачальників озброєння нашим захисникам – "європейськими арміями бонсай", на честь крихітних японських дерев.

На загал кількість артилерії та суміжної військової техніки (танки, БТР, РСЗВ, БМД і БМП), що використовується обома сторонами конфлікту, приголомшує навіть загартованих у боях в Іраку американських генералів.

Показово, що навіть могутні США на сьогодні мають обмежені запаси зброї, яку хочуть і потребують українці для оборони власної державної самостійності, хоча у Білому домі зізнаються, потрібна техніка нині перебуває у ключовому регіоні – на Тайвані та у Південній Кореї.

«Зараз, через 9 місяців широкомасштабної війни, фундаментальна неготовність колективного Заходу на чолі з Америкою спричинила шалену боротьбу за постачання Україні того, що їй потрібно, одночасно поповнюючи запаси НАТО. Оскільки обидві сторони спалюють зброю та боєприпаси темпами, яких не було з часів Другої світової війни, змагання за збереження арсеналів стало критичним фронтом, який може виявитися вирішальним для зусиль України.

За словами знайомих мені особисто високопоставлених представників НАТО, кількість використаної артилерії вражає. В Афґаністані сили НАТО, можливо, робили не більше 300 артилерійських залпів на день і не мали б реальних побоювань щодо протиповітряної оборони. Але Україна може вистрілювати тисячі снарядів щодня і все ще відчайдушно потребує протиповітряного захисту від російських ракет і смертоносних безпілотників іранського виробництва. Вже очевидно, що день війни в Україні – це місяць війни або більше в Афґаністані», – прокоментувала виданню "The New York Times" експерт з питань оборони Європейської ради з міжнародних відносин Каміль Ґранд.

Прикметно, якщо влітку на Донбасі українці вистрілювали від 6000 до 7000 артилерійських снарядів щодня, то росіяни – від 40 000 до 50 000, що свідчить про повернення такого давно забутого явища як "вогневий вал".

Для уточнення: офіційно у США щомісяця виробляють лише 15 000 патронів, а боєприпасів для складніших систем ураження у рази менше, бо ніхто на Заході не готувався до подібної війни геноцидного типу, розпаленої Кремлем проти України.

У цілому, станом на цю мить, країни-учасниці НАТО наразі надали Україні різнорідної зброї на майже $40 мільярдів, що приблизно дорівнює річному оборонному бюджету Франції, але цього недостатньо, бо московити також відновлюють власний арсенал, готуючися до затяжної зимової кампанії.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що сучасні росіяни – повноправні наступники більшовиків, які через 90 років знову влаштували геноцид в Україні.

The New York Times: день війни в Україні – місяць війни в Афґаністані_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Європа може запобігти найжахливішому сценарію, якщо позбудеться ілюзій. Треба вже рішуче братися за оборону України всім континентом.
27.12.2023, 07:12
Війна
Попри малорезультативний український контрнаступ Київ зберігає стратегічну ініціативу на полі бою. Саме це і змушує Москву просувати «мир».
10.11.2023, 12:16
Війна
Наприклад, у грі "Minecraft" російські геймери відновили битву за Соледар, який був захоплений росіянами цьогоріч у січні на Сході України.
31.07.2023, 18:35
Політика
Кремль роками використовував найбільшу південноамериканську країну з єдиною метою: інфільтрувати своїх агентів впливу на Заході.
03.07.2023, 20:12
Світ
Новини українською мовою виходять в онлайн-форматі, випуски доступні на сайті мовника.
21.06.2023, 10:08
Війна
Вітчизняний верховний головнокомандувач і за сумісництвом головний ухилянт принципово заробляє політичні рейтинги на крові наших захисників.
06.03.2023, 16:00