The New York Times опублікувала нові відео та свідчення вбивств жителів Бучі

ВІЙНА
22.05.2022, 11:24
Тіла вбитих мирних мешканців Бучі у бетонній ямі. 3 квітня 2022 року
Тіла вбитих мирних мешканців Бучі у бетонній ямі. 3 квітня 2022 року
Фото: Vadim Ghirda / AP / Scanpix / LETA

Видання отримало нові записи з камер спостереження та свідчення очевидців

Видання The New York Times опублікувала розслідування про вбивства, скоєні окупаційними військами московії у місті Буча під Києвом.

У матеріалі наводяться свідчення очевидців та нові відео, які доводять, що російські десантники затримали та вбили не менше восьми чоловіків 4 березня.

На кадрах одного з роликів, знятих камерою відеоспостереження, видно, як двоє військових ведуть дев'ять людей через дорогу. У відео чоловіки йдуть ланцюжком, згорбившись і тримаючись один за одного. Щойно вони перетинають проїзну частину, ролик обривається.

«Близько 11-ї ранку російські солдати знайшли чоловіків і вивели всіх дев'ятьох з дому (де вони ховалися). Вони оглянули затриманих на наявність військових татуювань та відвели до будівлі на Яблонській вулиці, 144, яку перетворили на базу. „Йди праворуч, суко“, — наказує один із солдатів».

Інший запис зробив свідок того, що трапилося з будинку навпроти офісної будівлі за адресою Яблонська вулиця, 144, де, за словами місцевих жителів, московитські окупанти організували штаб. У ролику видно, як кількох людей ланцюжком заводять у двір.

Напис на стіні всередині будівлі, яку російські військові використовували як штаб під час окупації Бучі
Напис на стіні всередині будівлі, яку російські військові використовували як штаб під час окупації Бучі
Фото:Zohra Bensemra / Reuters / Scanpix / LETA

«Заручники лежать там біля паркану, — каже людина, яка знімала відео, і перераховує затриманих, — Раз, два, три, точно чотири, п'ять, шість…». Загалом він нарахував щонайменше дев'ять людей. The New York Times вважає, що це ті самі затримані, що й на першому відео. Зокрема, на обох роликах присутній чоловік у толстовці синього кольору. Журналісти встановили, що то був Денис Руденко.

Що сталося далі із затриманими, з відео неясно. Воно закінчується на моменті, де людям, ймовірно, наказують лягти на землю. Очевидці розповіли журналістам, що чули постріли з території бази та більше бранців не бачили.

Відео з дрону, зняте на день пізніше, 5 березня, підтверджує розповіді очевидців. На ньому видно двоє військових та тіла, що лежать біля паркану офісної будівлі. Серед убитих – людина в одязі синього кольору. Це – Денис Руденко, вважають журналісти. Знімок загиблого чоловіка у схожій толстовці був опублікований 2 квітня серед багатьох інших фотографій убитих мирних жителів. Фотографії опублікували після того, як російська армія покинула Бучу та до міста увійшли українські військові та журналісти.

Підпис: «Відео з дрона, зняте наступного дня після вбивства, підтвердило, що сталося. Коли безпілотник пролітав над Яблонською вулицею, 144, він зафільмував двох російських солдатів, які стояли поруч із тілами вбитих, включаючи Руденка у синій толстовці».

Про вбивства чоловіків The New York Times розповіли вісім свідків, зокрема один із чоловіків, яких затримали російські військові — 43-річний Іван Скиба. Під час розправи над мирними жителями він отримав поранення, впав і вдав мертвого.

Як встановили журналісти, більшість загиблих були українськими добровольцями з територіальної оборони. Їх затримали вранці 4 березня разом із господарем будинку, де вони ховалися, коли окупаційні війська повернулися до Бучу після першої невдалої спроби зайти до міста.

За словами Скиби, солдати обшукали та оглянули затриманих на наявність татуювань, які могли свідчити про те, що вони пов’язані з українськими військовими. Декого змусили зняти взуття та куртки, а потім відвели на російську базу на Яблонській вулиці.

Там, за словами Скиби та інших очевидців, російські військовослужбовці змусили полонених стати на коліна на стоянці перед базою. Декому зв'язали руки. Майже одразу одного із затриманих застрелили, розповів Скиба. Його самого та іншого полоненого завели всередину будівлі, де їх били та допитували. Потім другого затриманого вбили, а Скибу вивели надвір до інших бранців.

Люди, убиті окупаційними військами московії у Бучі. У верхньому ряду зліва направо: Анатолій Приходько, Андрій Матвійчук, Андрій Вербовий, Денис Руденко. У нижньому ряду: Андрій Дворніков, Святослав Туровський, Валерій Котенко та Віталій Карпенко.

Якоїсь миті один із затриманих зізнався, що разом з іншими перебував у територіальній обороні. Його, за словами Скиби, зрештою відпустили. Наразі він, за даними The New York Times, перебуває під слідством. Влада України звинувачує його в держзраді.

Солдати обговорили, що робити з чоловіками, що залишилися. «Позбудься їх, але не тут, щоб їхні тіла не валялися», — сказав один із військових, переказав його слова Скиба. Після цього затриманих відвели на подвір'я, де вже лежав один убитий українець, та розстріляли.

Тіла вбитих на стоянці та у будівлі винесли у двір, вони пролежали там місяць, зазначає The New York Times.

Тіла вбитих у дворі будівлі за адресою вул. Яблонська, 144. У деяких з них пов'язані руки. 3 квітня 2022 року.
Тіла вбитих у дворі будівлі за адресою вул. Яблонська, 144. У деяких з них пов'язані руки. 3 квітня 2022 року.
Фото:Vadim Ghirda / AP / Scanpix / LETA

Журналісти The New York Times побували у Бучі за чотири тижні після вбивства вісьмох українців. Вони виявили та отримали від української сторони докази, у тому числі документи та нашивки з форми, які вказують, що під час окупації у місті знаходилися як мінімум два підрозділи псковських десантників – 104-й та 234-й гвардійські десантно-штурмові полки.

Раніше свідчення того, що військовослужбовці цих полків були у Бучі, опублікувало агентство Reuters. Окрім десантників, за даними агентства, в окупації Бучі та інших населених пунктів Київської області брали участь бійці центру спеціального призначення «Вітязь» (входить до складу Росгвардії) та не менше трьох чеченських підрозділів, пов'язаних із головою республіки рамзаном кадировим.

Влада України звинувачує у вбивствах мирних жителів Бучі та інших населених пунктів Київської області російських військових. Московія ці звинувачення заперечує, називаючи те, що сталося в Бучі, «постановкою». При цьому існують незалежні свідчення того, що тіла загиблих жителів Бучі стали з'являтися на вулицях міста, коли він перебував під контролем російських військових.

Після виходу статті The New York Times, журналістам видання "Важные истории" вдалося ідентифікувати одного з окупантів. Видання також опублікувало його фото. Так, з великою ймовірністю, на фото NYT справа стоїть 37-річний Чингіз Атантаєв. На це вказують послуги сервісу з розпізнавання осіб, а також зібрані журналістами деталі біографії військового.

The New York Times опублікувала нові відео та свідчення вбивств жителів Бучі_5

Атантаєв – уродженець російського Магадана, який вже тривалий час проживає у Пскові. Саме там дислоковані 104 та 234 десантно-штурмові полки (військова частина 32515 та військова частина 74268 відповідно). Саме військові цих частин, за повідомленням NYT, займалися зачисткою Бучі.

Атантаєв у своїх соцмережах підписаний на численні групи, пов'язані з армією, зброєю та бойовими єдиноборствами. Також відомо, що 2017 року чоловік домагався покращення житлових умов та подавав до псковського суду позов до Міноборони "про визнання неповнолітньої доньки його дружини членом сім'ї військовослужбовця".

На свою сторінку в соцмережі "Вконтактє" Атантаєв  востаннє заходив 12 квітня.

Журналісти зателефонували його дружині Тетяні Чеснак, проте вона відмовилася зв'язати їх із Чингізом та відповідати на запитання про чоловіка. Проте Тетяна сказала, що статтю американського видання вважає "однозначно фейком".

Читайте також:
Війна
Не одному Маріуполі окупанти підготували долю знелюдненого міста. У фокусі Кремля — курортні міста всього Півдня України.
16 квітня, 06:00
Світ
Терористи із лав ЦАХАЛ виконують злочинні накази свого командування. Етнічна зачистка густонаселеної смуги Ґази має бути засуджена світом.
04 квітня, 12:35
Війна
Серед підписантів — європейські країни, а також США, Велика Британія, Австралія та Японія.
03 квітня, 10:57
Війна
Вона закликала вбивати українських дітей
01 квітня, 15:06
Війна
Вони сприяли депортації до московії 15 українських дітей
30 березня, 08:44
Кримінал
На другий рік окупації ворог розпочав масове привласнення чужого майна у курортних містечках українського Приазов'я. Наслідує більшовиків.
24 березня, 19:02