Трамп може взяти реванш на виборах 2024 року

СВІТ
17 серпня, 08:01
Трамп може взяти реванш на виборах 2024 року
Фото: MSNBC News

46-й президент США Джозеф Байден запам'ятається ганебною ґеополітичною поразкою в Афґаністані, повторивши долю Джиммі Картера.

Відтак уже за 3 роки його попередник і головний конкурент Дональд Трамп може тріумфально повернутися в овальний кабінет Білого дому.

Про це своїй сторінці у Facebook пише керівник департаменту безпекової політики вітчизняного Центру політичних студій "Доктрина" Гліб Парфьонов.

За його словами, останні події в Афґаністані демонструють ніщо інше як доленосну, а отже найбільшу військову і політичну поразку, яку коли-небудь зазнавали США у своїй історії.

«Варто визнати, вона перевершує навіть В'єтнам. Можливо, ця поразка буде коштувати Америці статусу наддержави, тому що країни, які називають себе ґлобальними лідерами, просто не можуть дозволяти собі такої полохливої поведінки. Парадоксально, але наддержава, яка благає заборонену терористичну орґанізацію не штурмувати Кабул до закінчення евакуації свого посольства, виглядає дуже несерйозно. Тож імовірно, що Афґаністан розтрощить ущент політичну кар'єру Джозефа Байдена, який ще у липні браво стверджував, що таліби не зможуть взяти країну під контроль. У прихильників Дональда Трампа і взагалі республіканців є всі приводи для зловтіхи та реваншистських настроїв», — стверджує Гліб Парфьонов.

Вітчизняний політолоґ додає, за понад 30 років США пройшли довгий шлях від безумовного домінування у світовій політиці до міжнародного фіаско, яким неодмінно скористаються КНР і РФ.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що так звана ідея "Pax Americana" і всесвітньої демократії не змогли себе виправдати ніде на Близькому Сході.

Читайте також:
Нікол Пашинян навмисно затягує підписання остаточного мирного договору з Ільгамом Алієвим, сподіваючися на воєнний реванш у Карабасі.
16 жовтня, 08:01
Київ – молодший партнер Вашинґтона, особливо щодо вирішення міґраційної кризи після виведення американських військ із Афґаністану.
03 вересня, 10:48
46-й американський президент не дасть українському "ґаранту" надалі перебувати у теплій ванні й зволікати у питаннях деоліґархізації.
30 серпня, 13:53
24 серпня 1991 року Україна була проголошена незалежною державою; та самостійність здобула не Українська Нація, а колоніальна адміністрація.
24 серпня, 13:16
"Шалений принтер" РНБО призначив ексрегіонала Юрія Васькова на посаду заступника міністра інфраструктури Олександра Кубракова.
10 серпня, 13:37
Майже 20 років минуло з часу операції "Iraq Freedom", коли американська армія ліквідувала диктаторський режим Саддама Хусейна.
03 серпня, 12:46