Туристам уперше дозволили побачити місце вбивства Юлія Цезаря

ІСТОРІЯ
21.06.2023, 17:47
Туристам уперше дозволили побачити місце вбивства Юлія Цезаря
Фото: The Guardian

Давньоримського правителя, який вогнем і мечем підкорив Ґаллію, зарізали сенатори-змовники 15 березня 44 року до Різдва Христового.

Віднині місце відомого історичного злочину стало доступне всім охочим, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Guardian".

Чинна міська влада італійської столиці після палких дебатів з археологами та музейниками прийшла до висновку, що туристи можуть відвідувати пам'ятку, де замордували Цезаря.

Як і годиться, з кожного, хто перебуватиме на площі Торре Арджентіна, якою пролягає нова пішохідна доріжка, стягуватимуть символічну плату на загальну суму €5.

«Усі зібрані з туристів кошти підуть на реставраційні роботи. Адже муніципальна рада має підтримувати у належному вигляді історичну пам'ятку у серці Риму», – повідомили у пресслужбі органу місцевого самоврядування італійської столиці.

А проте слід зауважити, що за однією з версій, вбивство Цезаря сталося саме на Торре Арджентіна, де знаходяться руїни чотирьох античних храмів, їх знайшли під час будівельних робіт ще у 1920-х роках.

Оскільки фрагменти стародавніх будівель розташовані нижче рівня вулиці, раніше їх можна було побачити лише здалеку і виключно через огорожу, але тепер гості Риму матимуть змогу розглянути їх із комфортної (досяжної – прим. ред.) відстані.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", одними з найдокладніших джерел про імперський Рим є праці "Аннали" та "Історії" авторства Корнелія Тацита (56-120).

Туристам уперше дозволили побачити місце вбивства Юлія Цезаря_1
Читайте також:
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38