Туристам уперше дозволили побачити місце вбивства Юлія Цезаря

ІСТОРІЯ
21.06.2023, 17:47
Туристам уперше дозволили побачити місце вбивства Юлія Цезаря
Фото: The Guardian

Давньоримського правителя, який вогнем і мечем підкорив Ґаллію, зарізали сенатори-змовники 15 березня 44 року до Різдва Христового.

Віднині місце відомого історичного злочину стало доступне всім охочим, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Guardian".

Чинна міська влада італійської столиці після палких дебатів з археологами та музейниками прийшла до висновку, що туристи можуть відвідувати пам'ятку, де замордували Цезаря.

Як і годиться, з кожного, хто перебуватиме на площі Торре Арджентіна, якою пролягає нова пішохідна доріжка, стягуватимуть символічну плату на загальну суму €5.

«Усі зібрані з туристів кошти підуть на реставраційні роботи. Адже муніципальна рада має підтримувати у належному вигляді історичну пам'ятку у серці Риму», – повідомили у пресслужбі органу місцевого самоврядування італійської столиці.

А проте слід зауважити, що за однією з версій, вбивство Цезаря сталося саме на Торре Арджентіна, де знаходяться руїни чотирьох античних храмів, їх знайшли під час будівельних робіт ще у 1920-х роках.

Оскільки фрагменти стародавніх будівель розташовані нижче рівня вулиці, раніше їх можна було побачити лише здалеку і виключно через огорожу, але тепер гості Риму матимуть змогу розглянути їх із комфортної (досяжної – прим. ред.) відстані.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", одними з найдокладніших джерел про імперський Рим є праці "Аннали" та "Історії" авторства Корнелія Тацита (56-120).

Туристам уперше дозволили побачити місце вбивства Юлія Цезаря_1
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11 грудня, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54