Новий вид хижих динозаврів виявили в Арґентині

09 липня, 20:36
Новий вид хижих динозаврів виявили в Арґентині
Фото: El País

Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.

Відомості про це із місця події в арґентинській Патаґонії оприлюднило авторитетне видання "El País", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Науковці вже встигли дати назву новому динозаврові – Meraxes gigas – на честь дракона з циклу епічних фентезі-романів "Пісня льоду і полум'я" американського письменника і сценариста Джорджа Мартіна.

Під час ретельного дослідження скам'янілих кісток із застосуванням сучасних технологій вдалося встановити, що приблизний вік рептилії становить не менш як 93 мільйони роки.

За оцінками палеонтологів, знайдені рештки динозавра свідчать про те, що він прожив 45 людських років, важив 4,5 тонни та був завдовжки майже 11 метрів; лиш один його череп із надбрівними рогами важить понад 50 кілограмів і має довжину 1,5 метра.

Характерною ознакою виду Meraxes gigas є наявність значно менших від тиранозавра рук (крихітних верхніх лап), які є наслідком конвергентної еволюції для всієї родини кархародонтозаврових плазунів.

Чому ці динозаври мали такі редуковані кінцівки, для дослідників поки залишається загадкою, хоча загальна тілобудова переконує у наявності напрочуд м'язистих і великих частин.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", 2 нових види гігантських динозаврів також виявили на теренах комуністичного (континентального) Китаю.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
У 2014 року у центрі Полтави археологи та краєзнавці виявили комплекс кола "Мартинівки" по вулиці Жовтневій (на сьогодні – Соборності), 5.
20 липня, 18:45
Історія
Багато хто з яких, до речі, інвентарю взагалі не містив. Такі ось нитки історії, які ведуть до нинішніх мерзенних часів.
14 липня, 18:12
Історія
Пошуки судна велися з 1999 року
04 лютого, 16:17
Історія
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05 січня, 11:37
Історія
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34
Історія
Чи знайдено золото Нібелунгів та коньяк Hine?
15.11.2021, 23:15