Новий вид хижих динозаврів виявили в Арґентині

09.07.2022, 20:36
Новий вид хижих динозаврів виявили в Арґентині
Фото: El País

Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.

Відомості про це із місця події в арґентинській Патаґонії оприлюднило авторитетне видання "El País", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Науковці вже встигли дати назву новому динозаврові – Meraxes gigas – на честь дракона з циклу епічних фентезі-романів "Пісня льоду і полум'я" американського письменника і сценариста Джорджа Мартіна.

Під час ретельного дослідження скам'янілих кісток із застосуванням сучасних технологій вдалося встановити, що приблизний вік рептилії становить не менш як 93 мільйони роки.

За оцінками палеонтологів, знайдені рештки динозавра свідчать про те, що він прожив 45 людських років, важив 4,5 тонни та був завдовжки майже 11 метрів; лиш один його череп із надбрівними рогами важить понад 50 кілограмів і має довжину 1,5 метра.

Характерною ознакою виду Meraxes gigas є наявність значно менших від тиранозавра рук (крихітних верхніх лап), які є наслідком конвергентної еволюції для всієї родини кархародонтозаврових плазунів.

Чому ці динозаври мали такі редуковані кінцівки, для дослідників поки залишається загадкою, хоча загальна тілобудова переконує у наявності напрочуд м'язистих і великих частин.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", 2 нових види гігантських динозаврів також виявили на теренах комуністичного (континентального) Китаю.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Нове відкриття показує, що люди експериментували із комунікаційними технологіями набагато раніше та в іншому місці, ніж вважалося досі.
24 листопада, 10:36
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19 серпня, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28