У Фінляндії поставлять оперу про найкривавішу битву Зимової війни

МИСТЕЦТВО
28.11.2020, 19:53
У Фінляндії поставлять оперу про найкривавішу битву Зимової війни
Фото: YLE

Історія одного з переломних боїв совєцько-фінляндської війни 1939-1940 років стане музично-драматичним твором.

Маються на увазі трагічні події на Раатській дорозі неподалік містечка Суомуссалмі, де на початку січня 1940 року у нерівному бою зійшлися дві армії – СССР і Фінляндії.

Про це у прямому ефірі телеканалу "Yle TV1" заявили ініціатори створення опери на воєнну тематику: композитор Ульяс-Войтто Пулккіс, письменник Пану Раяла і продюсер Юркі Анттіла.

Головна мета твору полягає у показі жорстокості війни та її наслідків для всіх учасників через сценічне мистецтво.

«Спершу ми відвідаємо безпосереднє місце побоїща. Ульяс і Пану мають перейнятися одночасно духом незламності та стражданнями тих, хто прийшов завоювати нашу землю. Адже перемога Фінляндії в битві на Раатській дорозі запобігла планам Совєцького Союзу відрізати південну частину країни від північної, щоби надалі повністю поглинути її», – прокоментував ситуацію продюсер Юркі Анттіла.

Публічна прем'єра запланована на середину 2022 року; вона повинна відбутися у літньому театрі Суомуссалмі, куди завітають ще живі ветерани Зимової війни та урядовці Фінляндії.

Крім того, ініціатори подібної культурно-мистецької події певні, що вона сприятиме відновленню туризму у регіоні, особливо на тлі подолання наслідків пандемії коронавірусу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадає читачам, що цьогоріч навесні композитор Ульяс-Войтто Пулккіс вже взявся за створення опери, присвяченої аварії на Чорнобильській АЕС.

Військова здобич Фінляндії поряд із замерзлими на смерть українцями-червоноармійцями на Раатській дорозі (січень 1940 року)
Військова здобич Фінляндії поряд із замерзлими на смерть українцями-червоноармійцями на Раатській дорозі (січень 1940 року)
Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
3 квітня біля Кременчука в селі Млинок пошуковці відкопали останки 39 радянських і одного німецького солдата часів Другої світової війни.
05 квітня, 15:25
У роки Другої світової війни молодих українських офіцерів навчали в елітних німецьких юнкерських школах СС.
11 лютого, 12:34
Сталінський режим планово спрямовував потоки колоністів-голодранців із Росії до порожніх хат вбитих голодом українців.
28.11.2020, 09:48
У місті Боярка встановили пам'ятну табличку полковнику Армії УНР Маркові Безручку, герою оборони польської столиці в 1920 році.
10.10.2020, 21:42
Село Доброслав Лиманського району Одеської області дедалі більше притягує до себе туристів і небайдужих до долі держави громадян.
31.07.2020, 11:39