У Фінляндії поставлять оперу про найкривавішу битву Зимової війни

МИСТЕЦТВО
28.11.2020, 19:53
У Фінляндії поставлять оперу про найкривавішу битву Зимової війни
Фото: YLE

Історія одного з переломних боїв совєцько-фінляндської війни 1939-1940 років стане музично-драматичним твором.

Маються на увазі трагічні події на Раатській дорозі неподалік містечка Суомуссалмі, де на початку січня 1940 року у нерівному бою зійшлися дві армії – СССР і Фінляндії.

Про це у прямому ефірі телеканалу "Yle TV1" заявили ініціатори створення опери на воєнну тематику: композитор Ульяс-Войтто Пулккіс, письменник Пану Раяла і продюсер Юркі Анттіла.

Головна мета твору полягає у показі жорстокості війни та її наслідків для всіх учасників через сценічне мистецтво.

«Спершу ми відвідаємо безпосереднє місце побоїща. Ульяс і Пану мають перейнятися одночасно духом незламності та стражданнями тих, хто прийшов завоювати нашу землю. Адже перемога Фінляндії в битві на Раатській дорозі запобігла планам Совєцького Союзу відрізати південну частину країни від північної, щоби надалі повністю поглинути її», – прокоментував ситуацію продюсер Юркі Анттіла.

Публічна прем'єра запланована на середину 2022 року; вона повинна відбутися у літньому театрі Суомуссалмі, куди завітають ще живі ветерани Зимової війни та урядовці Фінляндії.

Крім того, ініціатори подібної культурно-мистецької події певні, що вона сприятиме відновленню туризму у регіоні, особливо на тлі подолання наслідків пандемії коронавірусу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадає читачам, що цьогоріч навесні композитор Ульяс-Войтто Пулккіс вже взявся за створення опери, присвяченої аварії на Чорнобильській АЕС.

Військова здобич Фінляндії поряд із замерзлими на смерть українцями-червоноармійцями на Раатській дорозі (січень 1940 року)
Військова здобич Фінляндії поряд із замерзлими на смерть українцями-червоноармійцями на Раатській дорозі (січень 1940 року)
Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Полтава
Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.
11 лютого, 19:28
Історія
Для Організації Українських Націоналістів нація була передусім, а от Бог і релігія мали другорядне значення. Свобода волі вважалася даром.
11 лютого, 07:13
Життя
Поблизу села Мигія на Миколаївщині розташувалися дві прісні водойми. Одна — стрімкий, природний водотік, інша ж — безтурботна і нерухома.
04 лютого, 21:40
Опінії
Пам'ятаймо, Москва як ніхто вміє ділити, щоби нищити! Особливо підступно цю тактику вона вчиняє віками щодо волелюбного українського народу.
03 лютого, 20:30
Історія
22 січня 1919 року у середмісті Києва було доволі гамірно й по-святковому тепло. На вулицях майоріли синьо-жовті стяги, натовп чекав дива...
22 січня, 07:12
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30