У Франції затримали російського олігарха Кузьмічова

СВІТ
31.10.2023, 07:25
У Франції затримали російського олігарха Кузьмічова

Його звинувачують в спробі обійти санкції та відмиванні коштів.

Французька поліція заарештувала російського олігарха одного із засновників LetterOne Group і Alfa Group Олексія Кузьмічова.

Про це повідомляє Le Monde.

За даними видання, Кузьмічов був заарештований під час розслідування кримінальної справи про відмивання грошей. У його будинках, у тому числі паризькій квартирі та на віллі в Сен-Тропе, було проведено обшуки.

Відомо, що в обшуках брали участь 60 осіб, включаючи співробітників поліції з Центрального управління боротьби з корупцією та фінансовими та податковими правопорушеннями (OCLCIFF).

Кузьмічов підозрюється у порушенні санкційного законодавства та податкових злочинах. За даними газети, під час обшуків правоохоронці знайшли «пачки грошей».

15 березня 2022 року Олексія Кузьмічова було внесено до санкційних списків Євросоюзу разом зі співзасновником «Альфа-груп» Германом Ханом. На той момент їм належало 21% та 16% у капіталі банку. Вони передали свої частки іншому бенефіціару – Андрію Косогову.

Найбільший приватний банк на московії «Альфа-банк» посідає четверте місце за розміром активів. За підсумками 2021 року кількість приватних клієнтів зросла до 22 млн. Кількість корпоративних клієнтів перевищила 1 млн. У роздрібному сегменті банк посідає третє місце з часткою понад 5%.

Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, Кузьмічов, один із засновників інвестиційної компанії «Альфа-Груп», до вторгнення московії в Україну мав статки в 5,4 мільярда доларів.

Вводячи санкції проти Кузьмічова, ЄС заявив, що має добре налагоджені зв'язки з президентом московії владіміром путіним, стверджуючи, що він був пов'язаний зі старшою дочкою російського президента через благодійний проєкт, створений «Альфа-Банком».

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Смерті українців не відлякують підприємливих ділків із Сеулу і Пусану. Вони мають намір знову збагачуватися у ресурсній федерації московії.
06:07
Опінії
Уряд у Будапешті дуже сильно прагне догодити своєму господарю Москви. Тому, коли заходить мова про санкції, — вставляються палки у колеса.
02 березня, 07:09
Політика
До квітня Словаччина збирається подвоїти обсяг постачання російського газу цим маршрутом.
06 лютого, 18:02
Війна
Ситуація привернула увагу вищих органів безпеки країни
03 лютого, 16:06
Політика
Країна заборонила приймати танкери з російським СПГ, але продовжує закуповувати його через інші країни ЄС.
28 січня, 17:06
Війна
Європейські компанії ведуть бізнес через дочірні структури та фірми, які належать їхнім топменеджерам.
27 січня, 11:19