У Херсонській області дощами залило до чверті врожаю зернових культур
Значна кількість атмосферних опадів у вигляді дощів може істотно вплинути на цьогорічну кампанію жнив, зокрема на Херсонщині.
Про це йдеться у матеріалі, підготовленого й оприлюдненого парламентською газетою "Голос України" на основі відповідних звітів аґраріїв реґіону.
Не типові для степового Півдня за своєю тривалістю зливи з буревіями за лічені тижні до косовиці спричинили полягання ранніх зернових культур, які або встигнуть висушитися під сонцем і дати врожай, або загинуть.
«Жнива плануємо починати з 5-10 липня. Але нашу тисячу гектарів озимої пшениці дощі позаливали так, що на глинистих ґрунтах подекуди утворилися цілі "лінзи", де вода стоїть і досі. Такого давно не бачили: рослини лежать на висоті у 10-15 сантиметрів, і в такому стані підібрати їх комбайном буде дуже складно. У воді стоїть і посів соняшнику, що припинив ріст», — прокоментував ситуацію голова правління сільськогосподарського підприємства "Іскра" Віктор Нагребецький.
Фактично, через несприятливі погодні умови аґрарії Херсонської області можуть втратити від 10% до 25% урожаю зернових, але фахівці закликають почекати з остаточними висновками.
«На дослідних ділянках Інституту зрошуваного землеробства озимий ячмінь також поліг на 70-80%, ярий — на 30%. І так по всій області — десь налив зерна йде нормально, десь посіви у воді. Якщо тепло та вітерець дадуть можливість підсушити його, втрати мінімізуємо, якщо ж ні, загине до 100% посіву. Нічого схожого за поєднанням температури повітря та інтенсивністю опадів протягом останньої чверті століття в області не було. Досвіду того, як може розвиватися ситуація, сьогодні не маємо», — зазначила директор Інституту зрошуваного землеробства академік Раїса Вожегова.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями Держстат визнав сільське господарство найдохіднішою галуззю української економіки.