У Криму лишилося майже 20% мешканців, лояльних Україні, — кримський історик Громенко

22.06.2021, 11:13
У Криму лишилося майже 20% мешканців, лояльних Україні, — кримський історик Громенко
Фото: Ракурс

На території тимчасово окупованого росіянами Кримського півострова частка проукраїнськи налаштованих кримчан сягає 22-23%.

Однак і ця кількість так званих "наших" надалі буде стрімко зменшуватися через репресивно-колонізаційну політику Кремля.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook виклав уродженець Сімферополя, переселенець і фаховий кримський історик Сергій Громенко.

За словами науковця, говорити правду про будні окупованого півострова важко, але потрібно, щоби в українців не було жодних ілюзій з приводу його повернення під синьо-жовтий стяг із тризубом.

«Спробую відкрити вам очі нащот потопів і реакції. Упоротих кримчан, які ненавиділи або, принаймні, зневажали Україну останні 30 років — десь 40%, і їхня частка зростатиме через міґраційну політику Кремля. Велика ж частина населення півострова — "ковбасне болото", яке завше за переможця незалежно від кольорів прапора. Тому його реінтеґрація на пряму залежатиме від кількості пролитої за нього крові, а не від ментального настрою материкових чи місцевих. (Боже, невже досі доводиться це пояснювати?) Запутінці не полюблять Неньку, хоч ви їм п'яти медом маститимете! Але будьте готові, що у день, коли над півостровом знову замайорять синьо-жовті полотнища, половина тамтешніх щиро вважатиме українців окупантами», — написав Сергій Громенко.

Він також додає, що будь-які узагальнення — "у Криму живуть одні зрадники" чи "там наші співгромадяни, котрих слід пожаліти" — безглузді, бо не відповідають суворій дійсності російської окупації, коли кожен сам за себе.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що заступниці голови МЗС України Еміне Джапаровій вдалося залучити до підтримки бранців Кремля Френсіса Фукуяму.

Читайте також:
У Туреччині запропонували проводити зустрічі ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі у Стамбулі.
27 січня, 16:43
Андрій Сердюков — керівник операції по захопленню Росією у 2014 році території АР Крим
07 січня, 14:51
На Бішкек спрацював тиск Москви, яка хоче зберегти рештки постсовєцької недоімперії, не втративши вплив на Середню Азію.
07 січня, 10:25
Казахстан, сам того не відаючи, відвів удар від України. Але то на краще, тепер у Путіна велика проблема безпосередньо у підчерев'ї РФ.
07 січня, 08:33
У Фороському парку в окупованому Криму знищують 350-річні дерева
05 січня, 20:11
Міністерство оборони московії анонсувало облаштування полігону «Старокримський» в окупованому Криму
03 січня, 19:45