Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі

ІСТОРІЯ
13 вересня, 21:21
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі
Фото: Facebook

Минуле Війська Запорозького Низового писане і переписане істориками, до нині залишаючи на маргінесі національну приналежність провідників.

Про це свідчать фотокопії архівних документів уперше оприлюднені для широкого загалу доктором наук Тарасом Чухлібом, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Фаховий дослідник доби Козаччини на основі віднайденого джерела переконує у тому, що першими Гетьманами були саме етнічні українці з давньоруських князівських родів.

«Як стверджує одна з перших історій українського козацтва, яка була написана бунчуковим товаришем Війська Запорозького Петром Симоновським ще у 1765 році, першим українським гетьманом був український князь Богдан Ружинський. Власне, ми, як суспільство, ще мало задумуємось над тим, що першими провідниками нашого козацтва були представники старовинних князівських родів України – Вишневецькі та Ружинські. До речі, й князі Острозькі до певного часу протегували козакам», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.

Окремо слід додати, що й основну масу козацького війська становили переважно етнічні українці з усіх теперішніх регіонів нашої Батьківщини, до яких подекуди приєднувалися представники інших народів.

Показово, але як уже сповіщав своїх читачів "Останній Бастіон", один із синів Гетьмана Кирила Розумовського приятелював зі славетним композитором Людвиґом ван Бетховеном.

Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_1
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_3
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_5
Читайте також:
Життя
Будь-яка дрібниця здатна змінити течії подій. Отже, вона має значення у конкретному місці у конкретний час...
25 вересня, 20:45
Опінії
Саме Дементіївка – це Бахмут 130-го бату ТрО. Вона випила багато крові, ця Дементіївка, в тому числі і моєї, і тут лягли хороші люди.
12 вересня, 07:35
Світ
Цього дня 4 роки тому у місті Іжкар провідний інтелектуал, науковець і борець за самобутність удмуртської нації вчинив акт самоспалення.
10 вересня, 18:14
Історія
Практично немає такого міста від Західного Бугу до Уралу, де б не було масових розстрілів. Просто не скрізь збереглася інформація...
05 вересня, 20:28
Політика
Рівно 38 років тому не стало Василя Стуса – Прометея з Донбасу і щирого патріота вільної України! Його замордували совєти у Пермі...
04 вересня, 22:09
Політика
Історію нашого східного сусіда – країни-агресорки – допетровської епохи слід вивчати з огляду на конкуренцію татарських і московських еліт.
03 вересня, 19:26