Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі

ІСТОРІЯ
13.09.2023, 21:21
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі
Фото: Facebook

Минуле Війська Запорозького Низового писане і переписане істориками, до нині залишаючи на маргінесі національну приналежність провідників.

Про це свідчать фотокопії архівних документів уперше оприлюднені для широкого загалу доктором наук Тарасом Чухлібом, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Фаховий дослідник доби Козаччини на основі віднайденого джерела переконує у тому, що першими Гетьманами були саме етнічні українці з давньоруських князівських родів.

«Як стверджує одна з перших історій українського козацтва, яка була написана бунчуковим товаришем Війська Запорозького Петром Симоновським ще у 1765 році, першим українським гетьманом був український князь Богдан Ружинський. Власне, ми, як суспільство, ще мало задумуємось над тим, що першими провідниками нашого козацтва були представники старовинних князівських родів України – Вишневецькі та Ружинські. До речі, й князі Острозькі до певного часу протегували козакам», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.

Окремо слід додати, що й основну масу козацького війська становили переважно етнічні українці з усіх теперішніх регіонів нашої Батьківщини, до яких подекуди приєднувалися представники інших народів.

Показово, але як уже сповіщав своїх читачів "Останній Бастіон", один із синів Гетьмана Кирила Розумовського приятелював зі славетним композитором Людвиґом ван Бетховеном.

Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_1
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_3
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_5
Читайте також:
Історія
Нинішня влада України у цілому і Львова зокрема не розшукує прізвища і нащадків каральних служб СССР. Вони й досі тут, чекають на Москву.
06 січня, 20:30
Полтава
Жителі маленького села Грякове зійшлися на урочисту подію. Днями встановили банер із портретом полеглому у боях проти московитів земляка.
23.12.2024, 20:30
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
15.12.2024, 11:45
Історія
13 грудня 1963 року відійшов у засвіти незламний Василь Симоненко. Поет з Україною в серці, який кинув виклик совєцькому режимові...
13.12.2024, 19:25
Опінії
Для багатьох українців 1 грудня асоціюється виключно з кількома вітчизняними подіями, що визначили нашу долю. Естонці мають подібну історію.
01.12.2024, 19:52
Історія
Більшовицькі окупанти змушували українських (за походженням) учителів до дій на боці організаторів Голодомору-геноциду. Випадків безліч.
22.11.2024, 19:23