Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі

ІСТОРІЯ
13.09.2023, 21:21
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі
Фото: Facebook

Минуле Війська Запорозького Низового писане і переписане істориками, до нині залишаючи на маргінесі національну приналежність провідників.

Про це свідчать фотокопії архівних документів уперше оприлюднені для широкого загалу доктором наук Тарасом Чухлібом, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Фаховий дослідник доби Козаччини на основі віднайденого джерела переконує у тому, що першими Гетьманами були саме етнічні українці з давньоруських князівських родів.

«Як стверджує одна з перших історій українського козацтва, яка була написана бунчуковим товаришем Війська Запорозького Петром Симоновським ще у 1765 році, першим українським гетьманом був український князь Богдан Ружинський. Власне, ми, як суспільство, ще мало задумуємось над тим, що першими провідниками нашого козацтва були представники старовинних князівських родів України – Вишневецькі та Ружинські. До речі, й князі Острозькі до певного часу протегували козакам», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.

Окремо слід додати, що й основну масу козацького війська становили переважно етнічні українці з усіх теперішніх регіонів нашої Батьківщини, до яких подекуди приєднувалися представники інших народів.

Показово, але як уже сповіщав своїх читачів "Останній Бастіон", один із синів Гетьмана Кирила Розумовського приятелював зі славетним композитором Людвиґом ван Бетховеном.

Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_1
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_3
Фотодоказ: перші козацькі Гетьмани – це українські князі_5
Читайте також:
Історія
Задовго до появи у Заліссі поселення Москва на берегах Дніпра квітнула «брама Європи». На жаль, внутрішні чвари довели її до загину.
19 травня, 19:08
Опінії
Таке відчуття, що творцям кінострічки було байдуже на реальну історію. Адже доноси робили письменники один на одного...
19 травня, 13:00
Полтава
Понад 10-ліття триває підступна війна, спричинена нападом ресурсної федерації московії. Всі ці роки Україна втрачає кращих доньок і синів.
13 травня, 19:27
Історія
Попри щорічні істерики московитів і сіоністів, ми пам'ятаємо українських Героїв. А ще не забудемо про відібрані історичні землі Закерзоння.
28 квітня, 10:27
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27
Історія
Влітку 1912 року у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим випадково знайдено історичний скарб. 800 предметів із золота та срібла!
18 березня, 20:28