У Раді пропонують карати за умисне пошкодження будинків

26.08.2020, 12:13
Підпалена мешканцем Нової Каховки житлова багатоповерхівка
Підпалена мешканцем Нової Каховки житлова багатоповерхівка
Фото: Уніан

Проєктом пропонується карати позбавленням волі від 3 до 15 років.

На офіційному сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту закону №3003а «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за свідоме доведення будинку (споруди) до стану руйнування».

Авторами є група народних депутатів від «слуг народу», серед яких Галина Третьякова, Юрій Заславський, Олена Криворучкіна, Тетяна Грищенко, Сергій Кузьміних, Юрій Камельчук та інші.

Вони пишуть, що законопроєкт розроблено з метою забезпечення захисту законних інтересів людини та держави у питані збереження цілісності об’єктів нерухомості та життя і здоров’я людини.

Що пропонують народні обранці?

Законопроєктом пропонується внести доповнення до Кримінального кодексу України щодо розширення зобов’язань збереження об’єктів нерухомості.

Зокрема, умисне доведення багатоквартирного будинку чи іншої будівельної споруди, що має спільну форму власності до стану руйнування, тобто з корисливих мотивів, — караються штрафом від 1500 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий термін.

Дії, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, — караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої. У разі, якщо руйнування будинку відбувалося шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Вчинення особою, з корисливих мотивів, умисного діяння (дії або бездіяльності), що призвели або можуть призвести до руйнування будівель (споруд), які є пам’яткою історії або архітектури, — караються штрафом від 1500 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий термін. У разі загибелі людей — караються позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Автори сподіваються, що запропонований проєкт закону створить належні правові умови для забезпечення збереженості об’єктів нерухомості.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15
Економіка
Ай, да Володька Зеленський, переграв усіх, не тільки відвертих критиків, але, що найголовніше, власних урядовців-профанів.
01.06.2023, 17:09
Опінії
Держава відокремила себе від громадян і насаджує хибну модель примусових і обмежувальних взаємовідносин. Це небезпечно під час війни.
13.05.2023, 17:01
Політика
Російський диктаторський режим невдовзі остаточно опиниться серед міжнародних ізгоїв, як Північна Корея, через терор проти України.
21.12.2022, 16:51