У разі перемоги Трампа, путін сподівається загарбати всю Україну

ПОЛІТИКА
31.12.2023, 16:20
У разі перемоги Трампа, путін сподівається загарбати всю Україну
Фото: Facebook

Головні безпекові дискусії в Європі точаться довкола ймовірного повернення у Білий дім Дональда Трампа. Результати виборів у США непевні.

Після десятиріч перекладання відповідальності за європейську безпеку на плечі американців у Старому світі раптом настало усвідомлення, що може трапитися так, що європейська безпека буде залежати винятково від європейців. І сталося це у найскладніший після Другої світової війни час.

Тобто тоді, коли випробовується єдність європейців та дієздатність НАТО агресією росії, яка прагне розколоти Захід. Але хороша новина в тому, що складність викликів добре розуміють ключові європейські країни, серед неключових — теж є таке розуміння, виняток хіба Угорщина і, з певними застереженнями — Словаччина.

Але навіть у Нідерландах, де на нещодавніх виборах перемогли праві популісти, головнокомандувач армії Мартін Війнен заявляє, що «треба готуватися до можливої війни з росією». І саме тому Європа озброюється.

Озброюється так, щоби у випадку війни не залежати від можливого непрогнозованого президента США, якщо, не приведи Господи, ним знову стане Трамп. Європа відновлює військові виробництва та вважає поганим тоном заяви про поновлення співпраці із путіним.

Погана новина у тому, що це усвідомлення, як і виробництво зброї відбувається, ну, дуже повільно. Європі «не горить», і тому все відбувається зовсім не в темпі реальної війни, в якій, перебуває, зокрема, Україна; а відбувається крок за кроком, хоч впевнено, але по-європейськи бюрократично і неквапно.

Однак Україна все-таки отримує від того свої результати:

  • Норвеґія та Велика Британія створили неформальну коаліцію підтримки України на морі;
  • Німеччини обіцяє недодані США фінанси, Польща від початку війни взагалі допомагає всім;
  • а Франція зосереджується на підтримці української ППО/ПРО.

У світлі перспективи повернення Трампа Україна дуже потребує підтримки Європи, але іронія у тому, що і Європі тепер ще більше потрібна підтримка України. Бо поки у США тривають дискусії наскільки США готові стати на захист європейських партнерів у разі війни, Україна вже стримує російську агресію, — відтягуючи день зіткнення дикунської орди з вишуканими демократіями Старого світу.

Автор : Сергій Таран
Читайте також:
Світ
Вперше країни-учасниці блоку отримують фінансову підтримку у рамках проєкту із загальних військових закупівель. Краще пізно, ніж ніколи.
17 листопада, 14:03
Війна
Це прохання ґрунтується на бажанні Польщі використовувати свої засоби ППО також над українським повітряним простором.
30 жовтня, 17:25
Світ
У Брюсселі й Страсбурзі занепокоєні зростанням російського впливу на об'єднану Європу. Тому постало питання створення своєї розвідки.
27 жовтня, 14:03
Світ
Європа з Америкою мусять нарешті зруйнувати стіну обмежень, яку звели навколо України. Якщо Київ програє Москві, постраждає весь континент.
08 жовтня, 12:35
Світ
Хто такий Марк Рютте і яка його позиція щодо України.
01 жовтня, 10:00
Політика
Поточна політика уряду США будується на ілюзіях про розклади сил у світі, де РФ досі є наддержавою. Насправді ж, — усе давно не так.
19 вересня, 19:24