У Шмигаля з Ткаченком немає коштів на книги для українських бібліотек

ЕКОНОМІКА
22 вересня, 08:48
«Дєнєґ нєт, но ви дєржитєсь там!» ©
«Дєнєґ нєт, но ви дєржитєсь там!» ©
Фото: УНІАН

Міністерство культури України заклало на бібліотечні закупівлі у державний бюджет на наступний 2022 рік небагато, ні мало – аж 0 гривень.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook повідомила народна обраниця з партії "Голос" і колумніст "Останнього Бастіону" Інна Совсун.

За її словами, підлеглі Дениса Шмигаля і Олександра Ткаченка не розуміють, навіщо підтримувати копійкою вітчизняних видавців, які нібито "просто бізнесом займаються".

«Ані в уряді, ані у мінфіні не мають жодного уявлення, нащо виділяти на це державні гроші? Я нагадаю колегам, що у нас під боком величезний російський книжковий ринок, один із найбільших у світі. Росіяни не пошкодують жодних нафтових грошей, аби проковтнути український ринок, який тільки стає на ноги. Не всі українські видавці пережили карантин, а тепер руки урядовців дійшли й до державних бібліотек, на поповнення фондів яких щороку виділяється щоразу менше коштів. Наведу статистку:  у 2018 році — було закладено 121 млн грн на придбання книг, наступного 2019 року — вже 87 млн грн, у 2020 — 48 млн грн, а у 2021— 50 млн грн», – зазначила Інна Совсун.

Нардеп переконана, Зе-команда працює з розрахунком на масову дебілізацію громадян України, яким не слід читати якісної української книги, вистачить і "Сватів".

«У нас 15 тисяч бібліотек на всю країну, куди щодня по знання приходять 12 мільйонів українців. На наступний 2022 рік на бібліотечні вирішили не виділяти ні копійки, проте підкинули 15 млрд грн додатково на ремонт доріг. Що ж, вибір пріоритетів влади між асфальтом і книжками цілком зрозумілий», – підсумувала Інна Совсун.

Між тим, як ми раніше вже інформували своїх читачів, аґенція "Останній Бастіон" поповнила арсенал Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара "вибуховою літературою".

вибір редакції
Читайте також:
Уряд Дениса Шмигаля презентував проєкт Бюджету на 2022 рік. На жаль, освітня галузь опинилася у хвості пріоритетів Зе-команди.
18 вересня, 12:23
Яка у державі панує політична ідеолоґія, такі в неї і пріоритетні бюджетні витрати...
19 серпня, 08:01
Скільки коштує бюджету утримання правоохоронних органів та антикорупційної системи
08 березня, 19:05
Депутати обох палат американського парламенту погодилися спрямувати на оборону країни 740 мільярдів 500 мільйонів доларів.
12.12.2020, 11:18
У США натякнули, що вимагають від Зеленського викинути з України Коломойського і всіляко від нього відмежуватися.
24.11.2020, 18:55
Міністерство охорони здоров’я подало на розгляд уряду проєкт постанови про виділення Національній службі здоров'я України додаткових коштів.
19.11.2020, 18:50