У США арештували ізраїльського бізнесмена

ВІЙНА
20 січня, 08:34
У США арештували ізраїльського бізнесмена

Його компанія постачала чіпи на росію

У США арештували бізнесмена, який попри санкції постачав на росію американські мікросхеми та іншу високотехнологічну продукцію.

Йому загрожує до 20 років ув'язнення.

Ілля Кан постачав товари подвійного призначення науково-виробничому центру «Електронні обчислювально-інформаційні системи» (НВЦ «ЕЛВІС»), який є одним із провідних центрів проєктування мікросхем на росії.

Робив він це зокрема після того, як США ввели санкції проти НВЦ «ЕЛВІС», який, за їхніми даними, співпрацює з ФСБ, пише The Jerusalem Post.

Як показало спільне розслідування міністерств юстиції та торгівлі, через дві своїх американських компанії, Senesys Incorporated та Sensor Design Association, які займаються «розробкою програмного забезпечення у сфері безпеки», Кан відправив НВЦ «ЕЛВІС» тисячі мікроконтролерів, мережевих плат та радіочастотний передавач.

Він працював з російською організацією і до війни в Україні, проте продовжував співпрацю після внесення цієї організації до списку санкцій у березні 2022 р.

Відповідно до звинувачення Кану, для обходу заборони він користувався послугами гонконзької судноплавної компанії.

Коли закуповувати заборонені до експорту товари до США стало проблематично, він продовжував постачати НВЦ «ЕЛВІС» напівпровідники тайванського виробництва.

Після того, як тайванська компанія відмовилася продавати їх для московії, Кан розробив план з доставки компонентів до США, щоб потім реекспортувати їх до Москви.

«Кан також використовував Гонконг та інші місця по всьому світу як перевалочні пункти, щоб обійти експортні правила США та приховати кінцевих російських одержувачів» – йдеться у звинуваченні.

Міністерство юстиції «з усією суворістю» каратиме за порушення санкцій та законів про експортний контроль США, допомогу московії та іншим ворожим країнам, йдеться у заяві відомства.

Читайте також:
Економіка
Пов'язані зі шпигунами росіяни відновлюють торгівлю з німецьким виробником інструментів. Головна мета — обнулити накладені санкції.
вчора, 19:23
Світ
Німці постачали елементи до безпілотників «Орлан-10».
18 липня, 10:27
Кримінал
Капітаном вантажного судна є громадянин однієї з країн Південного Кавказу, а саме Азербайджану.
11 липня, 11:55
Економіка
Доха намагається бути провідним дипломатичним майданчиком попутно вливаючи валюту у війну проти України. Москва рішуче користає з цього.
07 липня, 11:15
Війна
Український слід у курортному бізнесі в Криму під прапором рф
06 липня, 13:37
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05