У США слабкий рівень підготовки школярів, особливо з математики

СВІТ
08.07.2024, 14:45
У США слабкий рівень підготовки школярів, особливо з математики

Америка втрачає свої лідерські позиції не лише у політиці, а й в освіті та науці. Їй у спину давно дихає комуністичний Китай.

Про це свідчить доповідь, привселюдно оголошена президентом Національної академії наук США пані Марсією МакНатт на щорічній конференції. Вона закликала уряд покращити стан освіти задля зміцнення рівня якості робочої сили.

По-перше, наголошено на тому, що хо Америка все ще займає перше місце у світі із витрат на наукові дослідження, за цим показником Китай зростає вищими темпами, незабаром ставши лідером. Але негативні демографічні показники у КНР (швидке старіння населення — прим. ред.) якраз доводять зворотне.

По-друге, пані Марсія МакНатт називає першочерговою проблемою американської науки — «слабкий рівень підготовки школярів, особливо з математики». З її слів, станом на тепер США знаходяться у нижній половині міжнародних рейтингів, аніж у 1990-2000-х роках.

Для підвищення цього рівня пропонується викладати предмети не як набір фактів, які треба завчити, а шляхом залучення школярів до пізнання та розвитку їх допитливості. Як наслідок, американська наука виявляється сильно залежною від залучення талантів ззовні: перш за все, з Азії.

На сьогодні 19% від усіх дослідників США та 43% на рівні докторів філософії належать до цієї категорії. Тож пані МакНатт пропонує всіляко сприяти зниженню обмежувальних адміністративних бар'єрів для залучення іноземних фахівців і студентів до роботи/навчання в Америці.

По-третє, Національної академії наук США, по суті, поскаржилася, що у структурі витрат на дослідження та розробки надто вже домінують витрати приватних компаній  (скажімо, концерну Ілона Маска — прим. ред.). У наслідок чого послаблюється регуляційна роль державного фінансування (у нас, як відомо, ситуація зворотна).

«Маю повідомити шановних присутніх, що домінація приватних компаній у дослідженнях штучного інтелекту може призвести до проблем та прогалин. Вони можуть виникнути, коли бізнес захоплює цілу галузь, і ніхто більше нею не займається. Промисловість досліджуватиме лише одну частину простору штучного інтелекту — ту його частину, яка призведе до створення нових інструментів та нових продуктів. Малоймовірно, що вони досліджуватимуть додатки, які приносять просто соціальне благо. Дуже важливо, щоби некомерційні дослідження також заохочувалися державою», — заявила пані МакНатт.

Загалом із доповіддю американської академії про стан науки в США цікаво ознайомитись. Звісно, ​​у нашій країні проблеми наукової сфери дуже відрізняються, але сам формат подання та подальшого обговорення подібної доповіді можна було б взяти до уваги українським фахівцям.

Водночас американські аналітики критично оцінили висловлені пропозиції щодо поліпшення вивчення точних наук у школі, тобто втілити у життя їх буде складно через небажання чиновників і політиків, зосереджених на інших питаннях. Реальність така,  що фахівців з усього світу стануть ще сильніше висмоктувати до США.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що вітчизняна система освіти давно дихає на ладан. Українські «реформатори» замість змін впроваджують найгірші практики з усього світу, підмінюючи неякісний зміст на позір гарною формою.

Читайте також:
Політика
Обіцяли золоті гори, отримають дріб'язок
30.09.2024, 09:12
Політика
Вчергове підтвердивши панування влади дурнів, які захопили й утримують владу у Полтаві. Причому утримують силоміць і роками.
20.09.2024, 12:38
Політика
Охочих здобувати знання на чужині солов'їною стає дедалі менше. Українські дітлахи прилаштовуються до нових умов життя за кордоном.
15.09.2024, 15:12
Життя
Використання штучного інтелекту під час навчання може стати для школярів «милицями», адже так вони не отримують якісних знань.
14.09.2024, 15:58
Політика
Власну історію, історію поколінь, історію, виплекану кров'ю спротиву та боротьби.
12.08.2024, 11:55
Опінії
Вітчизняна система освіти давно дихає на ладан. Українські «реформатори» замість змін впроваджують найгірші практики з усього світу.
02.06.2024, 13:00