У Європарламенті застерегли «слуг» від використання судів для політичної боротьби з Порошенком

ПОЛІТИКА
13 червня, 10:31
Порошенко з прихильниками під ДБР
Порошенко з прихильниками під ДБР
Фото: pravda.com.ua

В ОГП і ДБР вже погрожують Порошенкові арештом.

Європейський парламент планує «пильно стежити» за справою проти п’ятого президента України Петра Порошенка, заявила 12 червня делегація в парламентському комітеті асоціації «Україна-ЄС». Зокрема, заяву підписали голова делегації Вітольд Як Ващиковський, віце-голова Траян Башеску та очільник делегації Європарламенту до парламентської асамблеї «Євронест» Андріус Кубіліус.

Автори заяви вказують на те, що 10 червня Офіс Генерального прокурора України заявив про повідомлення Порошенку про підозру в одному з кримінальних проваджень.

«Європейський парламент вважає Україну частиною нашої європейської родини не лише через геополітичні причини, але й тому, що наші суспільства мають спільні цінності. Наша Угода про асоціацію засвідчує нашу відданість близьким та тривалим відносинам, заснованим на повазі до принципів демократії, верховенства права, доброго управління, прав людини та фундаментальних свобод. Серед наших спільних принципів є рівність всіх громадян перед законом, презумпція невинуватості та право на справедливий суд», – йдеться в тексті.

Як зазначають у Європарламенті, судовий розгляд повинен базуватися на фактах і не має використовуватися як «засіб політичної боротьби».

У Європарламенті пообіцяли уважно стежити за справою колишнього президента Порошенка й закликали чинну адміністрацію в України дотримуватиметься найвищих стандартів верховенства права та справедливості».

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора України і Державне бюро розслідувань заявляють, що п’ятому президентові України Петрові Порошенку, нині народному депутатові та лідерові партії «Європейська солідарність», вручена підозра в одній із більш ніж двох десятків кримінальних проваджень, в яких на цей час він проходить, – перша підозра за тривалий час розслідування цих проваджень.

В ОГП і ДБР також вже погрожують Порошенкові арештом.

Читайте також:
Активісту заборонено покидати місце проживання з 21:00 до 6:00 наступної доби.
07 серпня, 16:50
Презентація стала можливою завдяки підтримці «Останнього Бастіону».
06 липня, 17:45
Виданого українською владою уродженця Чечні Беслана Гадаєва щодня катують у в'язничному транзитно-пересильному пункті №1 міста Владімір.
05 липня, 17:44
Киян, які знаходяться неподалік від будівлі суду прийти на допомогу, щоб зупинити «мусорську диктатуру».
15 червня, 16:15
Сьогодні під час сутички з силовиками постраждав український активіст, колишній політв'язень Росії Володимир Балух.
12 червня, 19:35
За рік при владі Володимир Зеленський так і не продемонстрував українцям, що він голова держави, а не телевізійний актор.
12 червня, 11:23