У Злочевського чергові неприємності через економічні махінації

КРИМІНАЛ
07.10.2021, 12:44
У Злочевського чергові неприємності через економічні махінації
Фото: Схеми

Шевченківський райсуд Києва відмовив енергосервісній компанії "Еско-Північ" у знятті арешту з її активів у банку "Кліринговий дім".

Вказане підприємство входить до групи компаній "Burisma Holdings" відомого корупціонера Миколи Злочевського, поінформувало вітчизняне видання "Олігарх".

Як вдалося з'ясувати, арешт був накладений у рамках провадження №42018000000002900 від 20.11.2018, відкритого за ознаками правопорушень, передбачених статтями 191, 205 і 212 Кримінального кодексу України.

Слуги Феміди санкціонували арешт активів за клопотанням Головного слідчого управління СБУ, проте досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні здійснює Головне слідче управління фінансових розслідувань Державної фіскальної служби.

«Витратні операції за рахунками "Еско-Північ" зупинені. На посадових осіб банку "Кліріноговий дім" накладено зобов'язання надавати органу досудового розслідування інформацію про залишок грошових коштів на зазначених рахунках на мить отримання рішення про арешт, а також негайно повідомляти щодо кожного факту надходження на них грошових коштів», — вказується у матеріалах слідства.

Кримінальне провадження №42018000000002900 кілька років тому широко висвітлювалося пресою, оскільки головним героєм із політичної точки зору згадувався Сергій Бєлашов — засновник групи компаній "Укрінвест Груп"; на той момент він очолював фракцію ВО "Батьківщина" у Полтавській обласній раді.

І журналісти, і правоохоронці довели співучасть вказаної фірми у махінаціях, організованих "Еско-Північ".

Хоча, як стверджує видання "Олігарх", компанія Злочевського, не є підконтрольним або якимось чином пов'язаним із "Укрінвест Груп", позаяк "здійснює реальну господарську діяльність з видобутку газу і його подальшої реалізації".

«Посадові особи "Еско-Північ", діючи з відома керівництв банку "Український капітал", використовували підконтрольні їм суб'єкти підприємницької діяльності з метою ухилення від сплати податків. Ці маніпуляції здійснювалися шляхом незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ для суб'єктів господарської діяльності реального сектора економіки, а також сприяння у привласненні грошових коштів та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом», — ідеться у матеріалах слідства.

За інформацією СБУ, зазначені юридичні особи мали банківські рахунки, на які надходили гроші "від підприємств реального сектора економіки, у тому числі державного сектора за значно завищеними цінами".

Оскільки найбільшу увагу у кримінальному провадженні приділено "Укрінвест Груп", логічно припускати, що основні претензії правоохоронців стосуватимуться команди її засновника Сергія Бєлашова.

Але факт, що зараз суд також відмовився виключити зі списку структур, до яких є претензії, і "Еско-Північ"; певно, це чіткий сигнал, що до команди власника групи компаній "Burisma Holdings" ще є питання.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що НАБУ і САП оголосили у розшук Миколу Злочевського, котрий переховується за межами України.

Сергій Бєлашов
Сергій Бєлашов
Читайте також:
Кримінал
На 121-шу добу 4-го місяця 8-річної війни нарешті заблокували активи (на понад 1 мільярд гривень) видобувних компаній одного з олігархів РФ.
24 червня, 19:23
Кримінал
Колишній Київський міський голова (у 2006-2012 роках) закликав владу України визнати "незалежність" терористичних угруповань "ДНР"-"ЛНР".
20 червня, 20:35
Світ
Це – чільна дружина голови Кемеровської області Сєргєя Цивілєва – Анна, – на яку записано велику вугільну компанію.
20 січня, 06:59
Світ
Розслідувачі зафіксували кілька рейсів з Казахстану приватного літака Bombardier Global 6000
09 січня, 14:55
Кримінал
У Бориспільській громаді Київської області місцевий депутат із "Європейської Солідарності" привласнив земельні угіддя.
25.12.2021, 14:03
Кримінал
$100 тисяч за блокування законопроєкту про авторські права пропонував народному обранцю неназваний голова громадської спілки.
01.11.2021, 10:34