Удари по нафтовій інфраструктурі московії — це частина партизанської тактики України

ВІЙНА
20 січня, 16:14
Удари по нафтовій інфраструктурі московії — це частина партизанської тактики України

Україна прагне завдавати більше ударів по критичній інфраструктурі безпосередньо на росії, далеко від лінії фронту.

Після удару українських безпілотників по нафтобазі у російських Клинцях у Брянській області неподалік кордону з Україною 19-го січня, кілька американських ЗМІ прокоментували значення цієї події, а також інших нещодавніх атак українських дронів по інфраструктурі всередині московії.

Агентство AP називає цей удар останньою спробою України «знервувати росіян і спростувати твердження кремлівського бункерного щура владіміра путіна про те, що життя в московії йде у звичайному режимі перед президентськими виборами 17-го березня». Останнім часом Україна значно активізувала такі зусилля.

Американське видання The New York Times зауважило, що атака на Клинці, а також інші подібні напади на російські нафтові об’єкти останнім часом, свідчать про дедалі більше прагнення України завдавати ударів по російській критичній інфраструктурі безпосередньо на московії, далеко від лінії фронту, яка здебільшого перебуває у «глухому куті».

Як зазначає видання з посиланням на військових експертів, напад на Клинці є четвертим ударом по російських нафтових об’єктах за останні 3 тижні, й має за мету зашкодити воєнним спроможностям московії, перериваючи постачання палива для танків, винищувачів тощо.

Такі атаки мають на меті позбавити московію потоку прибутків від продажу викопного палива, які вона використовує для фінансування війни.

Водночас видання зауважує, що такі удари навряд чи матимуть «суттєвий вплив на загальний стан бойових дій».

Однак, цей спосіб боротьби є важливими для України, яка шукає варіантів заподіювати шкоду противнику далеко від українських територій.

«Не маючи достатньої кількості зброї та військ, щоб відновити ініціативу на полі бою, Київ все частіше вдається до партизанської тактики, щоб перешкодити російським операціям, включаючи диверсійну діяльність на залізничній інфраструктурі та складах боєприпасів» — резюмує The New York Times.

Московія здійснювала масовані атаки на українську енергетичну інфраструктуру минулої зими, натомість Україна також намагалася завдати шкоди російській нафто-газовій інфраструктурі протягом війни, хоч й у набагато менших масштабах. Водночас недавнє посилення українських атак на московію може свідчити про те, що Україна почала вбачати в енергетичній інфраструктурі критичну мету.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Треба, щоб росіяни побачили, що їхня власна військова інфраструктура наражається на ризик.
09 квітня, 18:12
Війна
При цьому він не сказав, як саме керівники підприємств і муніципалітетів мають захищатись від атак.
04 квітня, 10:38
Війна
Це дозволяє путіну покривати втрати та продовжувати війну проти України.
30 березня, 16:05
Війна
Російський військовий літак скинув вже дев’яту за тиждень авіабомбу на Білгородську область
29 березня, 10:07
Війна
Кремлівський диктатор вже готовий підняти податки для московитів.
28 березня, 11:48
Війна
Виробництво бензину скоротилося на тлі атак безпілотників на НПЗ
28 березня, 10:44