Угнати «Альфа-Банк» за 42 секунди

ПОЛІТИКА
28.05.2023, 16:32
Угнати «Альфа-Банк» за 42 секунди
Фото: Facebook

Гостросюжетний блокбастер про те як депутати Верховної Ради свідомо або несвідомо саботували голосування за важливий законопроєкт.

Звучить все це не дуже. Зважаючи на те, що брати участь у голосуваннях – це один з наріжних обов'язків народних обранців.

Але давайте до короткої передісторії. Відповідальний народний депутат повинен реагувати на законопроект у залі Верховної Ради у 3 варіанти: "за", "проти" або "утримався".

Однак є ще можливість витягнути картку (буде стояти "відсутній") та не проголосувати взагалі (буде стояти "не голосував"). Зазвичай таким способом користуються у випадку, коли потрібно не підтримати якесь рішення (бо "забашляли", або "попросили"), а голосувати "проти" або навіть "утримався" соромно.

Вирахувати таки тактику можна простим порівнянням голосувань, які йдуть перед або після потрібного. Тим не менш голосування йдуть не одне за одним і є можливість для маневру, але не у нашому випадку.

Законопроект про націоналізацію "Альфа-Банку" № 9107-1 не зібрав голоси під час голосування. Там було багато причин, серед яких в тому числі принципова та декларована позиція окремих фракцій.

Але крім того десятки депутатів не проголосували взагалі ніяк за сам законопроєкт, але згодом ті ж самі депутати проголосували за той самий проєкт закону до повторного другого читання. Дивна ситуація.

Якщо депутат не згодний або має власну позицію, то депутат може утриматися або проголосувати проти. Аде тоді буде потрібно пояснювати чому саме депутат так зробив.

Пояснювати не хочеться, тому простіше сказати, що ну треба срічно було вийти з зали. Чи ми можемо уявити, що десятки депутатів утворили чергу перед туалетом Верховної Ради та тому не змогли проголосували у залі?

Уявити можемо, але згадується цитата з Митця: «Так то я за, хлопці, але ну так підперло, що сили не було триматися». Фішка ж у тому, що між голосуванням за законопроєкт і голосуванням за відправку законопроєкту на повторне друге читання (яке подарувало "Альфа-Банку" місяць роботи) пройшло всього 42 секунди.

УВАГА: СОРОК ДВІ СЕКУНДИ!

Чи можемо ми повірити, що десяткам депутатів терміново та одночасно потрібно було вирішити свої якісь нагальні питання? Ну, на фоні того, що підсанкційні Міша Фрідман та компанія з "Альфа-Груп", нагадаю, чинили шалений спротив виведенню з ринку російської дочки "Альфи".

Вони намагалися за будь-які гроші отримати українське громадянство. А ще, писали листи з обіцянками у спортлото, міняли назву банку, намагалися у законопроект протягнути ліві правки і робили ще багато чого.

Можемо повірити? Залишу це на розсуд громадськості, окрім тих депутатів, яких я опитав особисто.

Тим не менш зазначу: багато років до цього російські гроші толерувалися на українському ринку, мовляв, яка різниця, чиї, гроші є гроші. Однак, у нинішніх умовах, така ситуація більше неприйнятна і рішення має бути прийняте.

Після повторного другого читання з законопроекту про "Альфа-Банк" прибрали норму, що стосується несистемних банків, і це, вірогідно заспокоїть тих депутатів, що були проти або утрималися саме через те, що в законі була така норма. Тих депутатів які мали позицію та артикулювали її.

Проте, для десятків фігурантів нашого з вами детективу питання стоїть дещо інакше. Податковий комітет рекомендував законопроект №9107-1 до прийняття і наступного тижня відбудеться голосування у повторному другому читанні.

Можлива ситуація коли знову депутатам треба буде дуже терміново зайнятися якимись своїми справами. Хотілося що депутати розуміли, що це буде помітно.

Саме тому публікуємо тут перелік депутатів, в яких можна спитати, що з ними таке сталося за 42 секунди 2 травня 2023 року. Будьте коректними тільки, просимо вас, бо, крім жартів, дійсно очікувалися довгі дебати, які насправді швидко завершилися, і законопроєкт поставили на голосування.

Тобто, хтось реально не зміг добігти до зали, а такі депутати дійсно були. У переліку буде вказано спочатку голосування у другому читанні та в цілому (№31 від 2.V.2023 14:18:43), а далі на повторне друге читання (№32 від 2.V.2023 14:19:25).

Звісно починаємо ми з депутатів, якім точно кортіло в туалет, але не тільки 2 травня, а ще з 24 лютого. Тому першою звичайно йде фракція ОПЗЖ, яка як і "Альфа-банк", перейменувалася у групу "Платформа за життя і мир".

Ну, ці показують, що Фрідман точно попросив завалити законопроєкт, але голосувати "проти" тепер сцикотно, тому вони, як люди з досвідом, і використали метод витягнути картку або не голосувати. На жаль у всіх цих людей нема публічних профілів у Facebook, тому вони тут скоріш для прикладу:

  • Бойко Юрій Анатолійович: Не голосував – За.
  • Дунаєв Сергій Володимирович: Не голосував – За.
  • Іоффе Юлій Якович: Не голосував – За.
  • Макаренко Михайло Васильович: Не голосував – За.
  • Мамоян Суто Чолоєвич: Відсутній – За.
  • Скорик Микола Леонідович: Не голосував – За.
  • Чорний Віктор Іванович: Відсутній – За.
  • Загородній Юрій Іванович: Не голосував – За.
  • Колтунович Олександр Сергійович: Не голосував – За.
  • Льовочкін Сергій Володимирович: Не голосував – За.
  • Мамка Григорій Миколайович: Не голосував – За.
  • Папієв Михайло Миколайович: Не голосував – За.
  • Пузанов Олександр Геннадійович: Не голосував – За.
  • Суркіс Григорій Михайлович: Не голосував – За.

Далі у нас фракція "Слуга народу". Тут, як я кажу, може бути що завгодно, бо загалом фракція "Слуга народу" дала 162 голоси за законопроект:

  • Бунін Сергій Валерійович: Відсутній – За.
  • Арсенюк Олег Олексійович: Не голосував – За.
  • Кабанов Олександр Євгенійович: Не голосував – За.
  • Короленко Валентина Юріївна: Не голосувала – За.
  • Кострійчук Сергій Володимирович: Не голосував – За.
  • Мулик Роман Миронович: Не голосував – За.
  • Новіков Михайло Миколайович: Не голосував – За.
  • Петруняк Євген Васильович: Не голосував – За.
  • Павловський Петро Іванович: Не голосував – За.
  • Яковлєва Неллі Іллівна: Не голосувала – За.
  • Яременко Богдан Васильович: Не голосував – За.
  • Яцик Юлія Григорівна: Не голосувала – За.
  • Швачко Антон Олексійович: Не голосував – За.

Далі у нас група "За майбутнє". Ну, на фоні того, що "За Майбах" дали всього 5 голосів і на фоні того, що Дубынський був єдиною людиною, яка утрималася під час голосування за законопроект у повторному другому читанні в комітеті також вирішуйте самі – Гузь Ігор Володимирович: Відсутній – За.

Та група "Відновлення України". Сама група дала 7 голосів, але Дмитрук відомий персонаж; патріот відомий у смислі.

Думав, він вже спетляв з країни, але ж ні, – треба заробляти. Нещодавно захищав РПЦ, куди там СБУ дивиться хтозна – Дмитрук Артем Геннадійович: Не голосував – За.

Було ще декілька депутатів з інших фракцій, з якими зв'язувалися й отримано пояснення. Ну, а були звісно депутати, які утрималися та голосували проти, не будемо їх тут чіпати, може в людей дійсно була позиція.

Автор : Антон Швець
Читайте також:
Опінії
Служба Божа України однією рукою карає українців, а іншою карає ворогів. Дарма, що зчаста ворогами є саме патріоти, а не українофоби...
09 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники із депутатами не вважають за потрібне звітувати перед виборцями. Особливо, що стосується бюджетних питань; хоча не тільки.
08 квітня, 06:01
Політика
«Президент Голобородько» і його вірні слуги не були та відтак не будуть щирими українськими патріотами. Своя кишеня їм ближча до тіла.
03 квітня, 07:14
Полтава
У міській раді склалася типова для всіх органів виконавчої влади ситуація. Так, одним набридло виконувати свої обов'язки, іншим їх мало.
27 березня, 12:18
Політика
Втрата керованості системи державного управління, параліч міністерств — аж ніяк «не менше зло». Слуги олігархів ріжуть по живому.
05 березня, 20:28
Політика
Некомпетентні слуги олігархів продовжують ганьбити Україну на міжнародній арені. Вони роблять усе, щоби світ від нас відвернувся.
28 лютого, 13:45