Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії

ПОЛІТИКА
26 травня, 16:09
Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії

Київ повертає Москві бумеранг дезінтеграції та державної фрагментації, запущений ще більшовиками. Тож РФ має щезнути з мапи світу!

Цікава політична метаморфоза російсько-українського фронтиру на Слобідщині та Сіверщині. 100 з гаком років тому тут пролягала так звана "нейтральна зона" між російською Совдепією та українським Гетьманатом.

І більшовики використали її як "сіру зону" для накопичення гібридних військ вторгнення. Серед росіян більшовики були тоді піонерами (даруйте за каламбур) з визнання поважності українського питання.

Війська, які наприкінці 1918 року вирушили з "нейтральної зони" завойовувати для Владіміра Лєніна Україну, називалися "українськими". Щоправда, вони значною мірою і складалися зі вчорашніх українських повстанців проти німців і гетьмана.

Але ж примітним було саме те, що російські комуністи не знехтували, а навпаки активно підтримували їх українське emploi. Тоді ж у цих краях, на Курщині та Білгородщині, постала "українська радянська влада".

Отже на короткий час Москва визнала українсько-російське етнічне пограниччя українським, аби скористатися ним як плацдармом для завоювання решти України. Згадки про офіційне українське минуле цих земель і нині користуються великою популярністю в мережі.

Але ж серйозно питання про перегляд кордону України 1991 року ніхто з нас не виносить. (На відміну від інтересу до політичної фрагментації по той бік кордону).

Натомість новий антипутінський фронт на пограниччі Україною відкрито під егідою "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода России". І це при тому, що перебороти алергію до всього російського нам зараз так само важко, як і 100 років тому росіянам визнати самобутність українців.

Колишній "український плацдарм" РСФРР проти Української Держави і УНР перетворюється на "російський плацдарм" України – проти РФ.

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії_1
Читайте також:
Війна
Війна у реальному часі поступово витісняє війну у реальному просторі. Україна це зрозуміла; Росія, судячи з усього, – ні.
25 травня, 18:25
Війна
Нескорений Бахмут не був і не стане переможним призом російських агресорів. Уже скоро фронтовий маятник обернеться проти окупантів.
25 травня, 16:32
Світ
Кремлівський режим тріщить по швах через неспроможність контролювати власний терен, який від кінця 1940-х років, недоторканий для чужинців.
23 травня, 16:01
Війна
Крім Соледара в окупантів із РФ немає жодних успіхів на полі бою. Декілька "мертвих" сіл у так званій "сірій зоні", – не рахуються.
05 травня, 16:31
Політика
Кожна філософія виводить себе через політичний вимір. Бо саме філософія не тільки пояснює політику, а й надає їй метафізичний вимір.
03 травня, 16:09
Війна
За чинною Конституцією України, військове керівництво не може не бути підпорядкованим політичному. У нас не хунта, а криваве шапіто.
30 квітня, 20:51