Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії

ПОЛІТИКА
26.05.2023, 16:09
Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії

Київ повертає Москві бумеранг дезінтеграції та державної фрагментації, запущений ще більшовиками. Тож РФ має щезнути з мапи світу!

Цікава політична метаморфоза російсько-українського фронтиру на Слобідщині та Сіверщині. 100 з гаком років тому тут пролягала так звана "нейтральна зона" між російською Совдепією та українським Гетьманатом.

І більшовики використали її як "сіру зону" для накопичення гібридних військ вторгнення. Серед росіян більшовики були тоді піонерами (даруйте за каламбур) з визнання поважності українського питання.

Війська, які наприкінці 1918 року вирушили з "нейтральної зони" завойовувати для Владіміра Лєніна Україну, називалися "українськими". Щоправда, вони значною мірою і складалися зі вчорашніх українських повстанців проти німців і гетьмана.

Але ж примітним було саме те, що російські комуністи не знехтували, а навпаки активно підтримували їх українське emploi. Тоді ж у цих краях, на Курщині та Білгородщині, постала "українська радянська влада".

Отже на короткий час Москва визнала українсько-російське етнічне пограниччя українським, аби скористатися ним як плацдармом для завоювання решти України. Згадки про офіційне українське минуле цих земель і нині користуються великою популярністю в мережі.

Але ж серйозно питання про перегляд кордону України 1991 року ніхто з нас не виносить. (На відміну від інтересу до політичної фрагментації по той бік кордону).

Натомість новий антипутінський фронт на пограниччі Україною відкрито під егідою "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода России". І це при тому, що перебороти алергію до всього російського нам зараз так само важко, як і 100 років тому росіянам визнати самобутність українців.

Колишній "український плацдарм" РСФРР проти Української Держави і УНР перетворюється на "російський плацдарм" України – проти РФ.

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії_1
Читайте також:
Війна
Удар по київських лікарнях був точно розрахований як ціла низка «меседжів» від путіна світові. Йому відкрито підігрують українські блохери.
10 липня, 13:42
Світ
Нещодавні теледебати двох дідів-американців за президентське крісло не віщують світові нічого доброго. Ми на порозі карколомних змін.
03 липня, 19:23
Політика
Якби не РФ зі своєю імперською шовіністичною агресією, такі структури не були б для України смертельно небезпечними. Але маємо те, що маємо.
26 червня, 20:32
Політика
Хвацькі на руку блазні використали механізм досягнення й утримання влади. Для «зелених» кон'юнктурників він є безчасовим явищем.
02 червня, 18:11
Політика
«Президент Голобородько» завершив виконання обов'язків голови держави Україна. Однак він продовжує сидіти на Банковій, узурпувавши владу.
21 травня, 13:36
Політика
Затяжна у часі й просторі війна росії проти України оголила купу проблем у різних регіонах. На це раніше не звертали достатньої уваги.
30 квітня, 07:09