Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії

ПОЛІТИКА
26 травня, 16:09
Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії

Київ повертає Москві бумеранг дезінтеграції та державної фрагментації, запущений ще більшовиками. Тож РФ має щезнути з мапи світу!

Цікава політична метаморфоза російсько-українського фронтиру на Слобідщині та Сіверщині. 100 з гаком років тому тут пролягала так звана "нейтральна зона" між російською Совдепією та українським Гетьманатом.

І більшовики використали її як "сіру зону" для накопичення гібридних військ вторгнення. Серед росіян більшовики були тоді піонерами (даруйте за каламбур) з визнання поважності українського питання.

Війська, які наприкінці 1918 року вирушили з "нейтральної зони" завойовувати для Владіміра Лєніна Україну, називалися "українськими". Щоправда, вони значною мірою і складалися зі вчорашніх українських повстанців проти німців і гетьмана.

Але ж примітним було саме те, що російські комуністи не знехтували, а навпаки активно підтримували їх українське emploi. Тоді ж у цих краях, на Курщині та Білгородщині, постала "українська радянська влада".

Отже на короткий час Москва визнала українсько-російське етнічне пограниччя українським, аби скористатися ним як плацдармом для завоювання решти України. Згадки про офіційне українське минуле цих земель і нині користуються великою популярністю в мережі.

Але ж серйозно питання про перегляд кордону України 1991 року ніхто з нас не виносить. (На відміну від інтересу до політичної фрагментації по той бік кордону).

Натомість новий антипутінський фронт на пограниччі Україною відкрито під егідою "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода России". І це при тому, що перебороти алергію до всього російського нам зараз так само важко, як і 100 років тому росіянам визнати самобутність українців.

Колишній "український плацдарм" РСФРР проти Української Держави і УНР перетворюється на "російський плацдарм" України – проти РФ.

Автор – Максим Майоров, аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Україна конструюватиме повоєнні відносини із рештками ПостРосії_1
Читайте також:
Політика
Кров і ґрунт — це наче свого роду нація і держава. Власне і держава, і нація є двома нерозривними та взаємообумовленими сутностями.
21 листопада, 12:24
Історія
105 років і 2 дні як (у теорії) скінчилася Перша світова, відома ще як «Велика війна». Вона мала покінчити з усіма війнами, але не склалося.
15 листопада, 16:26
Війна
На підступах до окупованого з 2014 року Донецька у ворога не буде перемоги, подібної на Бахмут. Сотні росіян марно лягли у мерзлу землю.
24 жовтня, 15:43
Війна
Україна не буде європейським Ізраїлем, адже для цього немає достатніх підстав. Хіба що, єдина схожість — сусідство з одвічним ворогом.
07 жовтня, 19:27
Війна
Завищені очікування затьмарені Херсонською офензивою не справдилися на Запорізькому напрямку. Контрнаступ заливається кров'ю...
04 жовтня, 18:26
Війна
Колишній командувач сухопутних військ США в Європі розкритикував Вашинґтон і Берлін за брак рішучої підтримки Києва у війні проти Москви.
20 серпня, 18:13