Україна має спершу приєднатися до НАТО, а потім до ЄС

ПОЛІТИКА
30 вересня, 21:45
Україна має спершу приєднатися до НАТО, а потім до ЄС

Низка фінляндських аналітиків вважає нагальним поповнення Північноатлантичного альянсу. Континентальна безпека перед усім.

Своєю чергою, президент країни Александер Стубб припустив, що Україна спочатку вступить до Європейського союзу, а потім уже до НАТО. За його словами, набуття Києвом членства в ЄС завершить розпочаті ще 2014 року демократичну перебудову нашої держави.

Під час цьогорічного Гельсинського безпекового форуму, організованого Інститутом зовнішньої політики, низка фінляндських аналітиків закликали пана Стубба сприяти розширенню НАТО. Президенту радять дієвіше займатися Україною, котра здатна захистити Європу.

«Євроатлантичний шлях Києва затягнувся. Членство в ЄС із його юридичними аспектами — набагато складніше питання, ніж членство у НАТО. Ми знаємо, що НАТО — це оборона, ЄС — це все інше, що доповнює безпеку», — зауважив колишній посол Фінляндії у США пан Мікко Гаутала.

Дипломат наводить приклад Туреччини та Албанії, котрі приєднатися до структур Альянсу, але досі перебувають за бортом ЄС. У країнах Балтійсько-Скандинавського регіону хотіли б прискорити набуття Україною членства у НАТО, попри те, що на думку лідерів США, Франції та Німеччини нібито «не відповідає заявленим критеріям».

Опріч того медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що для вступу України у НАТО потрібна згода всіх держав-учасниць. Адже це не юридичний купол, який убереже Україну від російської агресії, а складний бюрократичний механізм

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Я впевнений, що НАТО нам «не світить», а чи можна отримати гарантії СПРАВЖНЬОЇ безпеки за допомогою іншого документа?
03 грудня, 10:00
Світ
Нарешті у Вашинґтоні пояснили, чому Біньяміну Нетаньягу можна вбивати дітей та жінок, а путіну ні. Проблема у суті двох азійських режимів.
28 листопада, 21:42
Опінії
Не бійтеся призначати професіоналів, навіть якщо вони раптом вам не куми, свати, друзі ваших бізнес-партнерів чи однопартійців.
25 листопада, 10:35
Політика
Якщо Київ довіриться західним умиротворювачам і сяде за стіл перемовин із Москвою, конфлікт набуде ширших обрисів. Уся Європа палатиме.
24 листопада, 17:30
Політика
Найбільші економіки вважають, що існування України не вплине на стан справ у всьому світі. Тому закликали жертву агресії припинити спротив.
20 листопада, 13:45
Політика
Деякі представники номенклатури не вважають катастрофою повернення до Білого дому 45-го президента. Владі КНР варто співпрацювати зі США.
11 листопада, 13:43