Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення

ІСТОРІЯ
16.09.2021, 11:35
Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення
Фото: Facebook

Міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook пише депутат обласної ради від партії "Європейська Солідарність" Андрій Денисенко.

За його словами, великий медійний і громадський резонанс, а також висока наукова цінність знахідок і цілеспрямовані зусилля патріотів дають свої плоди у справі захисту 5000-літнього кромлеха.

«Маю на руках низку відповідей Мінкульту на мої депутатські звернення та листи ініціативної групи, де цей орган виконавчої влади зайняв цілком чітку правову позицію за збереження цих унікальних пам‘яток історії та археології. Зокрема, урядовці означують знайдений кромлех як складову частину культурного шару курганного могильника, як об'єкт, що підлягає музеєфікації та подальшому використанню, а сам курган — є пам'яткою, яка в такому разі не підлягає зняттю з обліку. Мінкульт офіційним листом звернувся до ДніпрОДА з проханням забезпечити збереження Новоолександрівського кургану №6048/1 як пам'ятки археології місцевого значення», — зазначив Андрій Денисенко.

Депутат Дніпропетровської облради додає, вказаний курган не буде знятий з обліку і лишиться пам'яткою, а кромлех законсервують із подальшим відновленням у його колі початкового надмогильного насипу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що культурне надбання шведських поселень на березі Неви опинилося під загрозою зникнення через діяльність газового монополіста РФ.

Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення_1
Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення_3
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Нове відкриття показує, що люди експериментували із комунікаційними технологіями набагато раніше та в іншому місці, ніж вважалося досі.
24 листопада, 10:36
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19 серпня, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28