Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення

ІСТОРІЯ
16.09.2021, 11:35
Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення
Фото: Facebook

Міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook пише депутат обласної ради від партії "Європейська Солідарність" Андрій Денисенко.

За його словами, великий медійний і громадський резонанс, а також висока наукова цінність знахідок і цілеспрямовані зусилля патріотів дають свої плоди у справі захисту 5000-літнього кромлеха.

«Маю на руках низку відповідей Мінкульту на мої депутатські звернення та листи ініціативної групи, де цей орган виконавчої влади зайняв цілком чітку правову позицію за збереження цих унікальних пам‘яток історії та археології. Зокрема, урядовці означують знайдений кромлех як складову частину культурного шару курганного могильника, як об'єкт, що підлягає музеєфікації та подальшому використанню, а сам курган — є пам'яткою, яка в такому разі не підлягає зняттю з обліку. Мінкульт офіційним листом звернувся до ДніпрОДА з проханням забезпечити збереження Новоолександрівського кургану №6048/1 як пам'ятки археології місцевого значення», — зазначив Андрій Денисенко.

Депутат Дніпропетровської облради додає, вказаний курган не буде знятий з обліку і лишиться пам'яткою, а кромлех законсервують із подальшим відновленням у його колі початкового надмогильного насипу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що культурне надбання шведських поселень на березі Неви опинилося під загрозою зникнення через діяльність газового монополіста РФ.

Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення_1
Кромлех на околиці Дніпра буде пам'яткою місцевого значення_3
Читайте також:
Історія
У 2014 року у центрі Полтави археологи та краєзнавці виявили комплекс кола "Мартинівки" по вулиці Жовтневій (на сьогодні – Соборності), 5.
20 липня, 18:45
Історія
Багато хто з яких, до речі, інвентарю взагалі не містив. Такі ось нитки історії, які ведуть до нинішніх мерзенних часів.
14 липня, 18:12
Життя
Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.
09 липня, 20:36
Історія
Пошуки судна велися з 1999 року
04 лютого, 16:17
Історія
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05 січня, 11:37
Історія
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34