Україна почала наступ, але не головну битву, - Бен Ходжес

ВІЙНА
13.06.2023, 07:35
Україна почала наступ, але не головну битву, - Бен Ходжес

Офіцер у відставці вважає, що в межах контрнаступу наша держава особливо потребує американських ракет ATACMS.

Колишній командувач військами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес вважає, що українські війська однозначно розпочали наступ для витіснення російських окупантів зі своєї території, але про вирішальну битву поки рано говорити.

Свої думки щодо подій на полі бою офіцер у відставці виклав у статті для CEPA.

Оцінюючи повідомлення в ЗМІ про триваючий контрнаступ України, Ходжес вказав на важливість розуміння "деяких ключових фактів".

"Існує велика різниця між початком наступу та головною атакою або головною битвою операції. Наступ явно почався, але не думаю, що головна атака. Коли ми побачимо, як до штурму приєднаються великі броньовані формування, тоді, я думаю, ми дізнаємося, що головна атака справді почалася. На сьогодні я не думаю, що ми бачили цю концентрацію кількох сотень танків і бойових машин піхоти (БМП) в атаці", – пояснив генерал-лейтенант.

Він розповів що, українська бронетанкова бригада, ймовірно, включатиме три танкових батальйони (по 31 танку), а також один або два мотопіхотних – загалом понад 250 одиниць різної бронетехніки.

Ходжес вважає, що наша армія створила від семи до 12 бронетанкових бригад, які можуть включати українську, західну й трофейну російську техніку.

"Коли ми побачимо дві або три цих бригади (близько 500-750 одиниць бронетехніки), зосереджених на вузькому фронті, тоді можна буде говорити, що головний удар, ймовірно, розпочався, і де він відбувається. Але навіть тоді будьте обережні. Генштаб України захоче, щоб росіяни далі здогадувалися про місце головного удару якомога довше, і вони не надто турбуватимуться (і, ймовірно, вітатимуть), що Twitter помиляється", – зазначив офіцер.

Ходжес також не відмовився від своїх прогнозів щодо звільнення бійцями ЗСУ Криму, назвавши його вирішальною територією війни.

За його словами, це буде можливо до кінця літа 2023 року, якщо західні держави забезпечать наші війська всім необхідним, а особливо далекобійною високоточною зброєю. Американський військовий вважає, що деокупація півострова є однієї з цілей контрнаступу.

Говорячи про озброєння для завдання ударів на великій відстані, Ходжес висловив надію, що адміністрація президента Штатів Джо Байдена нарешті погодиться відправити Україні балістичні ракети ATACMS з дальністю ураження до 300 км.

Він додав:

"Це стало б вирішальним внеском у те, чого українські сили можуть досягти на землі, і надало б величезний поштовх наступу".

Генерал-лейтенант також сказав, що "не вражений" бойовими можливостями росіян на більшій частині ділянок фронту, і нагадав про конфлікти між різними воєначальниками, зокрема засновником ПВК "Вагнер" євгєнієм прігожиним і главою Чечні рамзаном кадировим, які вказують на відсутність згуртованості.

"Поки що здається, що українці досі проводять розвідку, тиснуть, шукають вразливі місця, щоб використати їх, зміцнюючи локальний тактичний успіх там, де його знаходять або створюють. Це одна з переваг прийняття ними тактичного командування й контролю західного зразка, коли лідери нижчого рівня можуть приймати рішення самостійно. І дещо з того, що ми бачимо, можливо, спрямоване на введення в оману росіян щодо того, де зрештою буде головна атака", – уточнив Ходжес.

На його думку, наші війська також могли продемонструвати фото пошкодженого танку Leopard німецького виробництва, щоб привернути багато уваги до певної території, використавши техніку в якості приманки.

"Отже, що потрібно Україні, коли вона залучена в цю велику національну боротьбу? Їй потрібні ті, хто підтримує, і їй дуже потрібен ATACMS", – підсумував автор.

Раніше голова комітету з оборони парламенту Великої Британії Тобіас Еллвуд припустив, що в найближчі кілька днів варто очікувати "великої атаки" України на Донбасі. Він зауважив, що зараз Сили оборони та безпеки проводять "зондувальні та формувальні операції".

Читайте також:
Війна
Бойові дії із використанням дронів в Україні змінюють перебіг сучасного воєнного конфлікту. Те, що здавалося неможливим, — прикра дійсність.
вчора, 14:54
Війна
Які б заяви не робила українська влада, долю Європи нині вирішує простий солдат на полі бою. Нині стратегічна ініціатива у руках росіян.
30 квітня, 12:27
Війна
По кількох місяців очікування президент Джозеф Байден підписав закон. США виділили Україні фінансовий пакет на суму майже $61 мільярд.
28 квітня, 15:03
Війна
Фронт, у цілому, тримається, хоча ворог просувається у деяких секторах Донеччини. Ключове питання — доукомплектації бойових бригад...
26 квітня, 07:19
Опінії
Здається на росію повертається дежавю кінця вісімдесятих та початку дев’яностих
25 квітня, 11:35
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36