Україна повертає собі контроль над Чорним морем

ВІЙНА
07 вересня, 17:22
Україна повертає собі контроль над Чорним морем

Військові кораблі та підводні човни російської флотилії в окупованих бухтах Криму і Кубані вже не головна ціль для Сил оборони України.

Віднедавна наші захисники зосередилися на ударах по нафтогазових платформах, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The New York Times".

Зазначається, що Росія та Україна ведуть активні бойові дії на Чорному морі за допомогою кораблів, невеликих човнів і дронів, які також зосередилися на ураженні нерухомих об'єктів на воді.

Так, наприкінці минулого місяця відбулися зіткнення різних надводних засобів поблизу звільненого торік нашими захисниками острова Зміїний у північно-західній частині Чорного моря.

«Наразі невідомо, чи отримала якась зі сторін контроль над нафтогазовою платформою, що розташована неподалік. Однак бій 22 серпня підкреслює військову цінність бурильних платформ, у той час, як Росія намагається de facto запровадити блокаду проти українських чорноморських портів, а Україна все частіше атакує окупований Крим за 160 кілометрів на схід від острова Зміїний за допомогою далекобійних ракет.

Водночас у північно-західній частині Чорного моря знаходиться приблизно 10 нафтогазових платформ, оснащені бурильним обладнанням та опорами, що стоять на дні моря. Платформи належать Кримській нафтогазовій компанії "Чорноморнафтогазу", захопленого Росією у 2014 році. За даними експертів, платформа не функціонує з червня минулого року, коли українські сили вперше її атакували.

Хоча ці платформи зараз не придатні для буріння, вони мають стратегічну важливість у ході війни. З одного боку, як бази, а з іншого, – як вертолітні майданчики та позиції для встановлення далекобійних ракетних систем. Платформи можуть бути використані для наступальних та оборонних операцій, і тому має цінність для обох сторін», – пояснюють ситуацію американські журналісти.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, як українські спеціальні служби нарешті змогли перевершити не тільки російські і, що найважливіше, – навіть деякі західні разом узяті.

Читайте також:
Кримінал
Вітчизняні прокурори перестали брати на себе відповідальність щодо арештів. Суди почали сумніватись щодо суворості покарання.
30 листопада, 10:52
Війна
Це село на Донеччині перебувало в окупації від самого початку торішнього повномасштабного вторгнення РФ. Нині там пустка смерті.
03 жовтня, 18:46
Світ
Міністерство оборони Азербайджанської республіки оголосило про здійснення антитерористичних заходів на своїй міжнародно визнаній території.
19 вересня, 17:22
Війна
Цього тижня 3 Окрема штурмова бригада Збройних Сил України звільнила Андріївку і завдала нищівного удару по підрозділах окупантів.
17 вересня, 20:03
Війна
Російський окупаційно-терористичний контингент РФ дуже боїться втратити місто, адже це може обернутися внутрішньополітичною кризою.
16 вересня, 21:18
Війна
Добровольці-вайнахи з-поміж ічкерійців та інгушів допомагають українцям визволяти рідний край від спільного й одвічного ворога зі Сходу.
13 вересня, 18:36