Україна повертає собі контроль над Чорним морем

ВІЙНА
07.09.2023, 17:22
Україна повертає собі контроль над Чорним морем

Військові кораблі та підводні човни російської флотилії в окупованих бухтах Криму і Кубані вже не головна ціль для Сил оборони України.

Віднедавна наші захисники зосередилися на ударах по нафтогазових платформах, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The New York Times".

Зазначається, що Росія та Україна ведуть активні бойові дії на Чорному морі за допомогою кораблів, невеликих човнів і дронів, які також зосередилися на ураженні нерухомих об'єктів на воді.

Так, наприкінці минулого місяця відбулися зіткнення різних надводних засобів поблизу звільненого торік нашими захисниками острова Зміїний у північно-західній частині Чорного моря.

«Наразі невідомо, чи отримала якась зі сторін контроль над нафтогазовою платформою, що розташована неподалік. Однак бій 22 серпня підкреслює військову цінність бурильних платформ, у той час, як Росія намагається de facto запровадити блокаду проти українських чорноморських портів, а Україна все частіше атакує окупований Крим за 160 кілометрів на схід від острова Зміїний за допомогою далекобійних ракет.

Водночас у північно-західній частині Чорного моря знаходиться приблизно 10 нафтогазових платформ, оснащені бурильним обладнанням та опорами, що стоять на дні моря. Платформи належать Кримській нафтогазовій компанії "Чорноморнафтогазу", захопленого Росією у 2014 році. За даними експертів, платформа не функціонує з червня минулого року, коли українські сили вперше її атакували.

Хоча ці платформи зараз не придатні для буріння, вони мають стратегічну важливість у ході війни. З одного боку, як бази, а з іншого, – як вертолітні майданчики та позиції для встановлення далекобійних ракетних систем. Платформи можуть бути використані для наступальних та оборонних операцій, і тому має цінність для обох сторін», – пояснюють ситуацію американські журналісти.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, як українські спеціальні служби нарешті змогли перевершити не тільки російські і, що найважливіше, – навіть деякі західні разом узяті.

Читайте також:
Опінії
Вітчизняний телевізійний простір кастрований до зелемарахвону. Він не загартовує та мобілізує людей, а лише шкодить нашій нації.
08 липня, 20:53
Війна
Дронові атаки наших спеців по НПЗ на півдні РФ виявилися настільки ефективними, що погрожувати виліз сам міністр Сєргєй Лавров. Але дарма.
25 червня, 07:17
Війна
Станом на 2024 рік окупаційно-терористичний контингент РФ далеко не той, як 2022-го. Навіть попри кількісну різницю, ефективність нижча.
20 червня, 13:41
Опінії
Нинішні влучно удари по російських нафтопереробних заводах яскраве тому підтвердження. Сподіваємося на продовження «бавовни».
15 березня, 07:12
Економіка
Політики, урядовці та підприємці вже очікують найбільшого, принаймні від часів завершення Другої світової війни, «золотого контракту».
10 березня, 18:11
Війна
Минув перший місяць 2024 року, а наші захисники перетворили на брухт сотню ворожих панцерників. Кількість утилізованої техніки збільшується.
31 січня, 08:20