Україна презентувала у Катарі план завершення війни

ПОЛІТИКА
02 травня, 12:23
Україна презентувала у Катарі план завершення війни

Офіс «найвеличнішого лідора світу» за версією кіоскера Андрія Єрмака здійснює підкилимні інтриги. Вочевидь нас підводять під капітуляцію.

До такого висновку можна дійти, прочитавши на шпальтах видання Bloomberg про таємну міжнародну зустріч, яка днями відбулася у Досі. Подію урочисто організував сам правитель держави Катар — емір Тамім бін Хамад ат-Тані.

Як з'ясувалося, влада України активно шукає підтримки своєї вимоги про виведення російського окупаційно-терористичного контингенту додому, що видається малоймовірним. Участь комуністичного Китаю (головного вигодонабувача конфлікту) сприймається як ключова, але Пекін навмисно тримає дистанцію.

За словами людей, знайомих із ситуацією, радники із національної безпеки та високопосадовці з усього світу минулими вихідними обговорили у Досі план проведення саміту щодо умов врегулювання відносин між Україною та РФ. Наголошено на мирних пропозиціях Володимира Зеленського.

Зустріч офіційних осіб «Великої сімки» й так званого «глобального Півдня» є частиною раунду переговорів, які готують ґрунт для іншого саміту високого рівня у швейцарському Люцерні цьогоріч у червні. У деяких із цих зустрічей взяли участь урядовці десяток інших держав Перської затоки, «Великої двадцятки» та навіть БРІКС, організації, до якої входять Бразилія та Індія.

Західні журналісти також повідомили, як у грудні минулого року відбулися перші таємні збори у столиці Катару, куди росіяни не були запрошені. Водночас поки неясно, чи братиме офіційну участь Китай, чий диктатор Сі Цзіньпін просуває власний «план умиротворення України».

Партнери України вважають присутність представників КНР важливою для успіху саміту з огляду на вплив, який, за їхніми словами, Пекін здійснює на Москву більш як через 2 роки після повномасштабного вторгнення. Зустріч відбулася відразу, як Конґрес США затвердив пакет допомоги на суму понад $60 мільярдів, пропонуючи Україні деяку відстрочку після місяців невдач на полі бою.

Запропонований план миру передбачає повагу до територіальної цілісності та суверенітету України, цілковите виведення російських військ, а також гарантії її майбутньої безпеки. Документ також включає конкретні положення щодо захисту ядерних генераторів та постачання продовольства.

«Київ хоче, щоб ці принципи були широко узгоджені на червневому саміті у Швейцарії як попередник будь-яких потенційних переговорів за участю Москви. Натомість Пекін розглядається як ключовий учасник, який надасть ваги будь-якій угоді, і тому питання про те, чи з'явиться хтось із КНР на цій зустрічі, має вирішальне значення», — прокоментували ситуацію у редакції видання Bloomberg.

Минулого тижня на зустрічі міністрів закордонних справ в Італії, США та інші країни «Великої сімки» закликали Китай припинити допомагати РФ у військовій царині. Партнери України звинуватили Пекін у підтримці Москви оптикою, нітроцелюлозою, мікроелектронікою, турбореактивними двигунами, супутниковими знімками та верстатами для танків.

Пекін неодноразово заявляв, що не приймає чийсь бік у війні, проте це відверта брехня. Комуністичний Китай поки брав участь лише в одній попередній зустрічі, що відбулася у Саудівській Аравії торік у серпні; Пекін та низка інших учасників БРІКС стверджують — «Москві слід запросити до обговорення, адже мир гарантовано має бути рівним для всіх сторін».

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Володимир Зеленський призначив зрадників і колаборантів представляти Україну в Раді Європи. Саме для цього голова держави звільнив дипломатів, які відстоювали наші національні інтереси.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Західні партнери інтенсивно задумалися над завершенням війни в Україні. Проте є нюанс — аж ніяк не на наших умовах.
вчора, 08:21
Опінії
Я впевнений, що НАТО нам «не світить», а чи можна отримати гарантії СПРАВЖНЬОЇ безпеки за допомогою іншого документа?
03 грудня, 10:00
Світ
Нарешті у Вашинґтоні пояснили, чому Біньяміну Нетаньягу можна вбивати дітей та жінок, а путіну ні. Проблема у суті двох азійських режимів.
28 листопада, 21:42
Опінії
Не бійтеся призначати професіоналів, навіть якщо вони раптом вам не куми, свати, друзі ваших бізнес-партнерів чи однопартійців.
25 листопада, 10:35
Політика
Якщо Київ довіриться західним умиротворювачам і сяде за стіл перемовин із Москвою, конфлікт набуде ширших обрисів. Уся Європа палатиме.
24 листопада, 17:30
Політика
Найбільші економіки вважають, що існування України не вплине на стан справ у всьому світі. Тому закликали жертву агресії припинити спротив.
20 листопада, 13:45