Українцям можуть поліпшити умови виходу на пенсію
На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту про достроковий вихід на пенсію.
На сайті Верховної Ради України з’явився текст законопроєкту № 3053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу на пенсію».
Автори проєкту закону зазначають, що він має на меті соціальний захист громадян, яких звільнили за півтора року до виходу на пенсію.
Ситуація на сьогодні
Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» було передбачено достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, якщо власник або уповноважений ним органу розірвав трудовий договір. Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» № 76-VIII від 28 грудня 2014 року це право було скасовано.
Група народних депутатів звернулася до Конституційного Суду стосовно конституційності такого рішення. І суд визнав неконституційним скасування права на достроковий вихід на пенсію особам, трудовий договір з якими розірвано за півтора року до досягнення пенсійного віку з ініціативи власника, а також у з зв’язку з виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров'я.
Окрім цієї категорії громадян незахищеними, на думку депутатів, є багатодітні матері.
Народні обранці хочуть надати право дострокового виходу на пенсію жінкам, які народили більше трьох дітей. При цьому про таке ж право багатодітним татусям не йдеться.
Що пропонується
Депутати пропонують:
1) надати право дострокового виходу на пенсію жінкам, які народили трьох або чотирьох дітей та виховали їх до десятирічного віку після досягнення 55 років та за наявності страхового стажу не менше 20 років;
2) відновити право дострокового виходу на пенсію особам, трудовий договір з якими розірвано за півтора року до досягнення пенсійного віку.
Народні обранці переконані, що прийняття законопроєкту дасть можливість забезпечити соціальний захист багатодітних матерів та громадян, які не можуть влаштуватися на роботу у разі їх звільнення з роботи, не більше як за півтора року до досягнення пенсійного віку.