Українцям не бачити вітчизняної агропродукції на прилавках

ЕКОНОМІКА
01.02.2022, 07:42
Українцям не бачити вітчизняної агропродукції на прилавках
Фото: AgroPolit

Здається, на 3-му році Зе-команди при владі Україна може опинитися на межі голоду і відсутності доступних, а головне якісних харчів.

Про це свідчить пресреліз оприлюднений на Facebook-сторінці Південної аграрно-експортної компанії, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що існує висока ймовірність того, що цьогоріч вітчизняні сільгоспвиробники не зможуть наситити ринок України необхідною кількістю власної продукції.

«Торік нам посприяла погода і в Україні були зібрані рекордні врожаї. Завдяки цьому левова частка зібраного врожаю була продана. Валютний виторг, який зайшов у країну, зміцнив гривню і забезпечив стабільність економіки. Нині ж, на жаль, такого не буде. Через здорожчання мінеральних добрив, електроенергії, газу, вартості сушки зерна, перевезення та логістики, палива, вартості забезпечення зрошування посівних тощо, є чимало аграріїв, які просто не будуть ризикувати й вкладати кошти у виробництво. Продовольча інфляція у 2022 році продовжиться. Ми будемо спостерігати зростання, як мінімум на 10%», – описує реалії сезону 2022 року власник Південної аграрно-експортної компанії Юрій Кормишкін.

На його думку (і це підтверджується останнім ціновим стрибком – прим. ред.), навесні українцям доведеться пережити шалене зростання вартості всіх харчових продуктів, асортимент яких буде навпаки зменшуватися.

«У ручному режимі регулювати економіку не вдасться. Тому державі на тлі кризи в агросекторі потрібно замислитися про продовольчу безпеку та захист власного ринку для вітчизняного виробника», – підсумував Юрій Кормишкін.

Водночас Зе-команда не поспішає виправляти власні помилки, здійснені в економіці за весь час при владі, адже планує списати ці ганебні провали на можливе воєнне вторгнення путінських військ.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що днями профільний міністр Роман Лещенко пообіцяв роздати українським аграріям кредитів на 24 мільярди гривень.

Читайте також:
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27
Життя
Головна причина нестачі — велика посуха у регіонах-постачальниках. Для задоволення попиту продукцію замовляють із Південної Америки.
30.09.2023, 21:06
Економіка
Уряд Єґипту відновив прямі перемовини із російським режимом. Жителі країни фараонів потребують дешевого хліба.
26.09.2023, 20:36
Економіка
Головна причина – мінливі погодні умови та бактеріальна хвороба рослин, відома як "позеленіння цитрусових" (лат. Candidatus Liberibacter).
14.07.2023, 20:18
Економіка
У морських вантажоперевезеннях існує 100 і 1 схема як обійти заборони. Власне, росіяни змогли знайти та скористатися зерновою шпариною.
18.10.2022, 20:54