Українцям не бачити вітчизняної агропродукції на прилавках

ЕКОНОМІКА
01.02.2022, 07:42
Українцям не бачити вітчизняної агропродукції на прилавках
Фото: AgroPolit

Здається, на 3-му році Зе-команди при владі Україна може опинитися на межі голоду і відсутності доступних, а головне якісних харчів.

Про це свідчить пресреліз оприлюднений на Facebook-сторінці Південної аграрно-експортної компанії, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що існує висока ймовірність того, що цьогоріч вітчизняні сільгоспвиробники не зможуть наситити ринок України необхідною кількістю власної продукції.

«Торік нам посприяла погода і в Україні були зібрані рекордні врожаї. Завдяки цьому левова частка зібраного врожаю була продана. Валютний виторг, який зайшов у країну, зміцнив гривню і забезпечив стабільність економіки. Нині ж, на жаль, такого не буде. Через здорожчання мінеральних добрив, електроенергії, газу, вартості сушки зерна, перевезення та логістики, палива, вартості забезпечення зрошування посівних тощо, є чимало аграріїв, які просто не будуть ризикувати й вкладати кошти у виробництво. Продовольча інфляція у 2022 році продовжиться. Ми будемо спостерігати зростання, як мінімум на 10%», – описує реалії сезону 2022 року власник Південної аграрно-експортної компанії Юрій Кормишкін.

На його думку (і це підтверджується останнім ціновим стрибком – прим. ред.), навесні українцям доведеться пережити шалене зростання вартості всіх харчових продуктів, асортимент яких буде навпаки зменшуватися.

«У ручному режимі регулювати економіку не вдасться. Тому державі на тлі кризи в агросекторі потрібно замислитися про продовольчу безпеку та захист власного ринку для вітчизняного виробника», – підсумував Юрій Кормишкін.

Водночас Зе-команда не поспішає виправляти власні помилки, здійснені в економіці за весь час при владі, адже планує списати ці ганебні провали на можливе воєнне вторгнення путінських військ.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що днями профільний міністр Роман Лещенко пообіцяв роздати українським аграріям кредитів на 24 мільярди гривень.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08.11.2024, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03.11.2024, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29.09.2024, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27.09.2024, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07.07.2024, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30.04.2024, 20:32