Українцям слід готуватися до дефіциту картоплі

ЕКОНОМІКА
02 вересня, 08:22
Українцям слід готуватися до дефіциту картоплі
Фото: Ukraїner

Несприятливі погодні умови істотно вплинуть на цьогорічний врожай картоплі, якої мало і яку вродило дрібною.

Відповідну інформацію безпосередньо з полів Чернігівщини на своїй сторінці у Facebook оприлюднив депутат тамтешньої обласної ради Леонід Петров.

Обранець переконаний, якість головного харчового коренеплоду може бути недостатнім для того, щоби задовольнити потреби вітчизняного ринку.

«Такої фракції картопля раніше йшла на крохмаль чи корм худоби, а зараз її вважають нормальним "середнячком" для споживання людьми. На жаль, її зараз вдосталь на прилавках супермаркетів. Ось у руці тримаю картоплю "калібру" 30-35 міліметрів, тоді як наш стандарт – 50+мм. Певен, що наслідки позначаться не тільки на валовому зборі», — коментує ситуацію Леонід Петров.

Депутат Чернігівської облради додає, що за таких умов Україні, швидше за все, доведеться імпортувати картоплю з-за кордону.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вартість овочів, які українці використовують для приготування борщу, у 2021 році зросла на 10,2%.

Читайте також:
Попри зібраний цьогоріч аграріями чималий урожай зернових культур, в Україні вже з'являються перші ознаки дефіциту якісного борошна.
12:06
У Харківській області виявили партію гречаної крупи, імпортованої з РФ, в якій знаходиться небезпечний алерген.
28 жовтня, 07:51
Україна уклала меморандуми з провідними корпораціями Катару "Baladna" і "Widam Food Company" у сфері харчової промисловості.
03 вересня, 13:14
У 2019/2020 маркетинґовому році власники ферм із великою та малою рогатою худобою не спромоглися вийти у "плюс".
26 серпня, 12:37
Уже цього року виробники харчової продукції мають скориґувати зміст обгорток і упаковок, чітко вказавши наявність пальмової олії.
16 липня, 10:16
Через політичну і соціально-економічну кризу, викликану військовим переворотом, мільйони жителів М'янми не матимуть доступу до їжі.
15 липня, 08:02