Українцям слід готуватися до дефіциту картоплі

ЕКОНОМІКА
02.09.2021, 08:22
Українцям слід готуватися до дефіциту картоплі
Фото: Ukraїner

Несприятливі погодні умови істотно вплинуть на цьогорічний врожай картоплі, якої мало і яку вродило дрібною.

Відповідну інформацію безпосередньо з полів Чернігівщини на своїй сторінці у Facebook оприлюднив депутат тамтешньої обласної ради Леонід Петров.

Обранець переконаний, якість головного харчового коренеплоду може бути недостатнім для того, щоби задовольнити потреби вітчизняного ринку.

«Такої фракції картопля раніше йшла на крохмаль чи корм худоби, а зараз її вважають нормальним "середнячком" для споживання людьми. На жаль, її зараз вдосталь на прилавках супермаркетів. Ось у руці тримаю картоплю "калібру" 30-35 міліметрів, тоді як наш стандарт – 50+мм. Певен, що наслідки позначаться не тільки на валовому зборі», — коментує ситуацію Леонід Петров.

Депутат Чернігівської облради додає, що за таких умов Україні, швидше за все, доведеться імпортувати картоплю з-за кордону.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вартість овочів, які українці використовують для приготування борщу, у 2021 році зросла на 10,2%.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08 листопада, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03 листопада, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32