Українцям слід готуватися до дефіциту картоплі

ЕКОНОМІКА
02.09.2021, 08:22
Українцям слід готуватися до дефіциту картоплі
Фото: Ukraїner

Несприятливі погодні умови істотно вплинуть на цьогорічний врожай картоплі, якої мало і яку вродило дрібною.

Відповідну інформацію безпосередньо з полів Чернігівщини на своїй сторінці у Facebook оприлюднив депутат тамтешньої обласної ради Леонід Петров.

Обранець переконаний, якість головного харчового коренеплоду може бути недостатнім для того, щоби задовольнити потреби вітчизняного ринку.

«Такої фракції картопля раніше йшла на крохмаль чи корм худоби, а зараз її вважають нормальним "середнячком" для споживання людьми. На жаль, її зараз вдосталь на прилавках супермаркетів. Ось у руці тримаю картоплю "калібру" 30-35 міліметрів, тоді як наш стандарт – 50+мм. Певен, що наслідки позначаться не тільки на валовому зборі», — коментує ситуацію Леонід Петров.

Депутат Чернігівської облради додає, що за таких умов Україні, швидше за все, доведеться імпортувати картоплю з-за кордону.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вартість овочів, які українці використовують для приготування борщу, у 2021 році зросла на 10,2%.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
В організації побоюються через можливу продовольчу кризу, яка може виникнути внаслідок закриття портів
18 червня, 11:25
Світ
Екорегіон Сахель потерпає від неврожаю через посуху, на просторі від Сенеґалу до Еритреї вже виявлено зростання смертей від недоїдання.
07 червня, 19:01
Економіка
Однак на сьогодні проблема полягає у тому, що ні у Парижі, ні у Пекіні, ні навіть у Вашинґтоні не готові йти на пряме зіткнення з Москвою.
01 червня, 08:07
Економіка
У зв'язку з зупинкою головного вітчизняного підприємства з солевидобутку на Донеччині сіль на прилавках буде іноземного походження.
25 травня, 18:18
Економіка
Окупаційно-терористичні сили російської федерації навмисно блокують українські порти та не дозволяють вивезти звідти зерно.
15 травня, 07:56
Економіка
Перший вантаж з українською агропродукцією від початку російського повномасштабного вторгнення завантажили на кораблі у Румунії.
29 квітня, 17:00