«Українізація» Бельґії: у Брюсселі перейменують низку вулиць і площ

СВІТ
06 травня, 21:23
«Українізація» Бельґії: у Брюсселі перейменують низку вулиць і площ
Фото: Anadolu Ajansı

Влада бельґійської столиці вирішила позбутися всіх топонімів у місті, пов'язаних із росією та її культурною присутністю у "серці Європи".

Про це в інтерв'ю виданню "La Capitale" заявив ініціатор перейменування і муніципальний депутат Марк Натер, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, зміни торкнуться не тільки вулиць і площ Брюсселя, але й сусідньої громади Сен-Жиль, де проживають представники російської діаспори.

«Ми з колегами пропонуємо перейменувати вулицю "Росії" (Rue Russie) на вулицю "України" (Rue l'Ukraine), а вулицю "Сталінград" (Rue Stalingrad) на "Маріуполь" (Rue Marioupol). Однак цей перелік невичерпний. Ми переконані, що Брюссель як столиця об'єднаної Європи має гучніше здійняти голос проти дій росії, підтримавши Україну, у тому числі символічними рішеннями. Бельґійці, як і решта європейців, не хочуть мовчати про трагедію біля свого порога. Ми хочемо виступити з посиленням надії до українців, нагадати їм про підтримку та віру в їхню перемогу», – прокоментував ситуацію Марк Натер.

Принагідно зауважимо, що вулиці "Росія" та "Сталінград" розташовані у середмісті Брюсселя, примикаючи з півдня до головного залізничного вокзалу бельґійської столиці.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що на прохання України влада Фінляндської республіки розриває культурні зв'язки з росією.

Читайте також:
Опінії
Світ не знає про шахту Саліна. Та ми повинні пам'ятати...
27 червня, 15:45
Книги
Відомий літературний твір карельського і фінського народів висунуто на конкурс Європейської комісії зі збереження історичної спадщини.
15 червня, 07:52
Історія
Російська історія заснована на викрадених в інших і підкорених Москвою народів артефактах та неодноразово переписана на замовлення режимів.
02 червня, 09:08
Опінії
18 травня 1944-го — 78 років тому — почалася депортація кримських татар, а потім інших народів Криму.
18 травня, 13:45
Опінії
Щороку 9-10 березня в Україні відзначають Шевченківські дні. Натомість у Фінляндії подібною об'єднавчою для всієї нації датою є 12 травня.
12 травня, 17:01
Історія
А тим часом Мелітополь перетворився на черговий абсцес провадженої орками "війни алтарів".
11 травня, 17:00