«Українізація» Фінляндії: у Турку прибрали боввана Лєніна

СВІТ
30 квітня, 07:09
«Українізація» Фінляндії: у Турку прибрали боввана Лєніна
Фото: Twitter

Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".

Про це з місця події повідомила газета "Turun Sanomat", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Головною причиною вказаного кроку є повномасштабне вторгнення росії в Україну, оскільки бовван Владіміра Лєніна притягував до себе прихильників і критиків Кремля.

«Погруддя розташовувалося в історичному центрі нашого міста і з одного боку тривалий час зазнавало нападів вандалів, а з іншого – ставало місцем паломництва крайньолівих маргіналів. У зв'язку з російською агресією проти України було вирішено прибрати гранітний пам'ятник разом із меморіальною табличкою, адже вона також провокувала людей на негативні емоції та неодноразово ставала темою суспільних дискусій», – прокоментували ситуацію у міській раді Турку.

Фактично, вищевикладене свідчить про давно назрілий початок декомунізації культурної спадщини Фінляндії, яка з 1946 по 1991 роки перебувала під зовнішнім контролем СССР.

Адже після поразки у Другій світовій війні на боці країн гітлерівської коаліції на теренах цієї північноєвропейської країни Москва за негласної згоди Лондона і Вашинґтона запровадила політику фінляндизації.

Зокрема, у Гельсінкі, Тампере і Турку не тільки встановили пам'ятники Лєніну, а й назвали на його честь деякі вулиці з парками; нині цьому настає кінець.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Латвійська республіка солідарна з Україною у питанні повної дерусифікації.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03 травня, 10:22
Світ
Російська "п'ята колона" з-поміж жителів Таллінна і Нарви опинилася у складному становищі, через дії кремлівського щура в Україні.
29 квітня, 08:37
Кримінал
Слуги Феміди Литовської республіки розпочали розгляд позову родичів жертв подій 13 січня 1991 року проти Міхаіла Горбачова.
28 березня, 21:24
Світ
Подвійні стандарти для корумпованої еліти країн ліберально-демократичного Заходу – норма, адже вона роками харчується з рук Кремля.
16 березня, 17:09
Історія
Більшовицькі окупанти ніколи не були винахідниками чи творцями, радше вмілими крадіями, котрі запозичували чуже, називаючи своїм.
07 січня, 11:16
Світ
Латвійські законотворці схвалили остаточну заборону на публічне використання на території країни так званої "георгіївської стрічки".
27.10.2021, 12:43