«Українізація» Фінляндії: у Турку прибрали боввана Лєніна

СВІТ
30.04.2022, 07:09
«Українізація» Фінляндії: у Турку прибрали боввана Лєніна
Фото: Twitter

Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".

Про це з місця події повідомила газета "Turun Sanomat", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Головною причиною вказаного кроку є повномасштабне вторгнення росії в Україну, оскільки бовван Владіміра Лєніна притягував до себе прихильників і критиків Кремля.

«Погруддя розташовувалося в історичному центрі нашого міста і з одного боку тривалий час зазнавало нападів вандалів, а з іншого – ставало місцем паломництва крайньолівих маргіналів. У зв'язку з російською агресією проти України було вирішено прибрати гранітний пам'ятник разом із меморіальною табличкою, адже вона також провокувала людей на негативні емоції та неодноразово ставала темою суспільних дискусій», – прокоментували ситуацію у міській раді Турку.

Фактично, вищевикладене свідчить про давно назрілий початок декомунізації культурної спадщини Фінляндії, яка з 1946 по 1991 роки перебувала під зовнішнім контролем СССР.

Адже після поразки у Другій світовій війні на боці країн гітлерівської коаліції на теренах цієї північноєвропейської країни Москва за негласної згоди Лондона і Вашинґтона запровадила політику фінляндизації.

Зокрема, у Гельсінкі, Тампере і Турку не тільки встановили пам'ятники Лєніну, а й назвали на його честь деякі вулиці з парками; нині цьому настає кінець.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Латвійська республіка солідарна з Україною у питанні повної дерусифікації.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28 березня, 22:02
Політика
На тлі стихійних протестів в Улан-Баторі монґольська влада вирішила "зіграти у патріотизм", розпочавши перехід на традиційну писемність.
07.12.2022, 06:34
Політика
На 31-му році відновленої державної самостійності в українській столиці не місце усіляким бовванам совєцької та імперської доби.
05.11.2022, 09:18
Світ
На його місці міська влада має намір обладнати тротуар
08.08.2022, 14:27
Світ
Уряд Естонії постановив прибрати радянські пам'ятки з публічного простору в найстисліші терміни
05.08.2022, 14:45
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03.05.2022, 10:22