«Українізація» Фінляндії: у Турку прибрали боввана Лєніна

СВІТ
30.04.2022, 07:09
«Українізація» Фінляндії: у Турку прибрали боввана Лєніна
Фото: Twitter

Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".

Про це з місця події повідомила газета "Turun Sanomat", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Головною причиною вказаного кроку є повномасштабне вторгнення росії в Україну, оскільки бовван Владіміра Лєніна притягував до себе прихильників і критиків Кремля.

«Погруддя розташовувалося в історичному центрі нашого міста і з одного боку тривалий час зазнавало нападів вандалів, а з іншого – ставало місцем паломництва крайньолівих маргіналів. У зв'язку з російською агресією проти України було вирішено прибрати гранітний пам'ятник разом із меморіальною табличкою, адже вона також провокувала людей на негативні емоції та неодноразово ставала темою суспільних дискусій», – прокоментували ситуацію у міській раді Турку.

Фактично, вищевикладене свідчить про давно назрілий початок декомунізації культурної спадщини Фінляндії, яка з 1946 по 1991 роки перебувала під зовнішнім контролем СССР.

Адже після поразки у Другій світовій війні на боці країн гітлерівської коаліції на теренах цієї північноєвропейської країни Москва за негласної згоди Лондона і Вашинґтона запровадила політику фінляндизації.

Зокрема, у Гельсінкі, Тампере і Турку не тільки встановили пам'ятники Лєніну, а й назвали на його честь деякі вулиці з парками; нині цьому настає кінець.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Латвійська республіка солідарна з Україною у питанні повної дерусифікації.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Світ
54 народних обранці планують проголосувати за постанову, присвячену 80-м роковинам масовому виселенню совєтами кримськотатарського народу.
09 жовтня, 12:36
Історія
Що ми сьогодні знаємо про Самуї́ла Ейнгорна, Павлика Морозова та ідеї комсомольців.
21 вересня, 10:05
Світ
На відміну від України та США, якими керують служки сіоністів, у Гельсинкі взялися боротися із впливом чужинців. Переглядається минуле.
09 вересня, 21:45
Полтава
Після повторної окупації України у 1943-1944 роках, совєти відновили терор і репресії. Першими на ешафот відправили бранців в одностроях.
16 січня, 08:20
Історія
Цими днями 32 роки тому припинив своє існування Совєцький Союз. Химерно соціально-політичний проєкт більшовиків зазнав краху.
27.12.2023, 14:27
Політика
Його встановили за особистим наказом Сталіна й вирішили прибрати зі столиці після Революції Гідності.
09.12.2023, 11:25