Українське суспільство потребує єдності — заява колег Ірини Фаріон

ПОЛІТИКА
12.11.2023, 11:45
Українське суспільство потребує єдності — заява колег Ірини Фаріон
Фото: Google

Ворог прагне знищити українську згуртованість, тому розпалює конфлікти всередині нашого суспільства. Одним із них є так зване мовне питання.

Московські воші активно користуються послугами українських гнид, які розпалюють внутрішню ворожнечу через свідомо викривлене тлумачення заяв окремих публічних осіб. Показовий випадок — цькування відомої мовознавиці та колишнього народного депутата України пані Ірини Фаріон.

Її колеги з катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» оприлюднили відкритого листа щодо інсинуацій навколо інтерв'ю журналістці Яніні Соколовій. Викладацький колектив став на бік пані Фаріон, підтримавши її багаторічну працю у царині українізації суспільства.

Медіаагенція «Останній Бастіон» люб'язно викладає катедральну заяву у повному обсязі, мовою оригіналу без виправлень і скорочень:

«Доктор філологічних наук Ірина Фаріон працює у Львівській політехніці від 1991 року. Її невтомна наукова робота обліковується доробком у 7 одноосібних і 7 колективних монографій та близько 400 наукових статей, численними виступами на наукових конференціях та науково-просвітницькими проєктами «Мова – твого життя основа» (1998-2008), «Від книги до мети» (2011-2019), «Велич особистости» (2014-2019), «Ген українців» (2019-2023).

Вона стала натхненницею проведення у Львівській політехніці Конкурсу з української мови імені Петра Яцика, є багаторічним головою журі університетського туру, головою наглядової ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Її освітньо-педагогічна діяльність пошанована Міжнародною премією Ліги українських меценатів імені Олекси Гірника за національно-патріотичне виховання молоді, Почесною грамотою імені президента НТШ Михайла Грушевського від Управи Наукового Товариства імені Шевченка в Америці за «невтомну академічну діяльність у галузі українознавства», Всеукраїнською премією імені Бориса Грінченка за просвітницьку діяльність, Почесною грамотою Верховної Ради України за вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, удосконалення сучасної нормативно-правової бази освіти і науки й численними іншими відзнаками, а головне — повагою своїх вихованців-студентів, авторитетом у колективі.

Її громадянська позиція послідовно націєцентрична. Висловлювання, що стали предметом активного обговорення в соціальних мережах, ні в якому разі не скеровані на дискредитацію наших героїчних захисників, яких Ірина Дмитрівна разом з усім колективом катедри активно підтримує конкретними матеріальними й духовими засобами, а відображають її стійку громадсько-політичну позицію, спрямовану на утвердження державного статусу української мови, гарантованого Конституцією України.

Тому довільна й упереджена інтерпретація вирваних з контексту інтерв'ю фраз і войовничо-агресивні заклики щодо Ірини Фаріон, які раз у раз трапляються в соцмережах, наводять на думку про цілеспрямоване цькування.Нині українське суспільство потребує єдности й зосереджености на боротьбі з ненависним московським агресором, а розпалювання пристрастей довкола емоційного висловлювання в інтерв'ю вважаємо проявом ворожої атаки на нашу українську згуртованість.

Колектив катедри української мови: Геннадій Вознюк, Зоряна Куньч, Оксана Литвин, Оксана Микитюк, Софія Булик-Верхола, Юлія Теглівець, Галина Городиловська, Мирослава Гнатюк, Лілія Харчук, Ірина Шмілик, Ірина Ментинська, Володимир Дяків, Соломія-Марія Ковалів, Ірина Черевко, Ярослав Пура, Стефанія Руденко, Мирослава Попадинець, Галина Кирик, Оксана Дутко».

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Боятися — це нормально. Боятися мобілізації — це природно. Для людини дійсно природно триматися якомога далі від війни.
14 лютого, 07:14
Політика
Вітчизняним адептам антигуманної «ґендерної ідеології» слід дослухатися слів розумної жінки. Тим паче випускниці Оксфордського Університету.
07 лютого, 14:31
Війна
Коли між ворогом і мирними містами не стане фронтовиків — політики зі штабними генерали вас не врятують. Пам'ятайте це, допомагаючи воїнам!
04 лютого, 10:26
Війна
Повномасштабна війна показала українцям хто є хто. На жаль, знайшлося безліч пристосуванців, які продовжують розкошувати на крові.
26 січня, 07:18
Історія
Коли люди на чолі своїх потреб сталять особисте збагачення, то і й медицина перетворюється на злочин. Так було на зламі епох у XVI столітті.
15 січня, 08:12
Світ
Грандіозний секс-скандал століття підважує фундамент західної демократії після 1945 року. Причина криється у гріховності політиків.
14 січня, 14:42