Українське зерно стало поперек горла агропристосуванцям в ЄС

ЕКОНОМІКА
18.04.2023, 18:16
Українське зерно стало поперек горла агропристосуванцям в ЄС
Фото: Google

Польща з Угорщиною, а за ними Болгарія зі Словаччиною відмовили у дозволі на транзит українському хлібові. Хтось на Московії потирає руки.

Заборона аграрного імпорту з України країнами Європейського союзу – це не про нас, це, власне, про них. Але у цієї медалі два боки...

  • Саме так виглядає протекціонізм.

Їхні власні фермери обурились і поскаржилися, що імпорт дешевшої української продукції нищить демпінгом їхні виробництва. Тож уряди негайно відреагували.

Бо власне забезпечення продуктами – це важливий складник нацбезпеки (тим більше в умовах погроз Третьою світовою війною від божевільних із РФ і КНР). Отже, успішні агровиробництва – важливий складник нацбезпеки.

І європейські урядовці (так, на відміну від наших, на жаль) це знають та мають політичну волю дотримуватися цього принципу. Вони оперативно реагують на будь-які виклики.

  • В Європі теж є спекуляції.

Оскільки це їхні перекупники та власники торгових мереж зорієнтувалися, що недорога продукція з України може не тільки транзитом переправлятись до третіх країн. Отже, її можна напряму – і собі імпортувати, і мати свою вигоду.

Тобто, це по факту проблема їхніх фермерів і агровиробників. А також, їхніх же посередницьких і торгових бізнесів.

Вони ж-бо вирішили впіймати власну вигоду і не переймалися долею власних фермерів. І забороною імпорту країни ЄС розбиралися не з Україною і нашими виробниками, а з власними спекулянтами.

Підсумок однозначний: транзит вже відновлюється (але саме як транзит). А нам лишається хіба заздрити рівню відповідальності їхніх урядів і оперативності реагування.

Автор : Олексій Голобуцький
Читайте також:
Кримінал
Його мають притягнути до відповідальності за перевищення службових повноважень.
27 червня, 10:30
Політика
Єрмаківські прихвосні підвели Україну до прірви, перед тим викупавши у власній крові. Чи відповідатимуть вони за скоєне, вирішить суд нації.
24.11.2023, 10:12
Війна
Україна опинилася у ситуації, коли військова справа конфліктує з політичною доцільністю. Політики диктують свої забаганки фронтовикам.
30.10.2023, 20:56
Світ
США розглядають Ізраїль як критично важливого «стратегічного союзника» на Близькому Сході.
27.07.2023, 11:32
Світ
Небажання багатьох країн Африки, Азії та Латинської Америки підтримувати НАТО знову висунуло на перший план термін «Глобальний Південь».
17.07.2023, 13:44
Політика
На жаль, ані влада, ні суспільство не вважають доцільним досліджувати нашого східного сусіда, але гучно ділять шкуру ще живого ведмедя.
11.07.2023, 19:04