Українське зерно стало поперек горла агропристосуванцям в ЄС

ЕКОНОМІКА
18 квітня, 18:16
Українське зерно стало поперек горла агропристосуванцям в ЄС
Фото: Google

Польща з Угорщиною, а за ними Болгарія зі Словаччиною відмовили у дозволі на транзит українському хлібові. Хтось на Московії потирає руки.

Заборона аграрного імпорту з України країнами Європейського союзу – це не про нас, це, власне, про них. Але у цієї медалі два боки...

  • Саме так виглядає протекціонізм.

Їхні власні фермери обурились і поскаржилися, що імпорт дешевшої української продукції нищить демпінгом їхні виробництва. Тож уряди негайно відреагували.

Бо власне забезпечення продуктами – це важливий складник нацбезпеки (тим більше в умовах погроз Третьою світовою війною від божевільних із РФ і КНР). Отже, успішні агровиробництва – важливий складник нацбезпеки.

І європейські урядовці (так, на відміну від наших, на жаль) це знають та мають політичну волю дотримуватися цього принципу. Вони оперативно реагують на будь-які виклики.

  • В Європі теж є спекуляції.

Оскільки це їхні перекупники та власники торгових мереж зорієнтувалися, що недорога продукція з України може не тільки транзитом переправлятись до третіх країн. Отже, її можна напряму – і собі імпортувати, і мати свою вигоду.

Тобто, це по факту проблема їхніх фермерів і агровиробників. А також, їхніх же посередницьких і торгових бізнесів.

Вони ж-бо вирішили впіймати власну вигоду і не переймалися долею власних фермерів. І забороною імпорту країни ЄС розбиралися не з Україною і нашими виробниками, а з власними спекулянтами.

Підсумок однозначний: транзит вже відновлюється (але саме як транзит). А нам лишається хіба заздрити рівню відповідальності їхніх урядів і оперативності реагування.

Автор : Олексій Голобуцький
Читайте також:
Світ
США розглядають Ізраїль як критично важливого «стратегічного союзника» на Близькому Сході.
27 липня, 11:32
Світ
Небажання багатьох країн Африки, Азії та Латинської Америки підтримувати НАТО знову висунуло на перший план термін «Глобальний Південь».
17 липня, 13:44
Політика
На жаль, ані влада, ні суспільство не вважають доцільним досліджувати нашого східного сусіда, але гучно ділять шкуру ще живого ведмедя.
11 липня, 19:04
Світ
Експрезидент і експрем'єр-міністр Дмітрій Мєдвєдєв – не та людина, яка має владу, а тим паче хоч якийсь вплив на "еліту" і силовиків РФ.
05 липня, 16:00
Політика
Наперекір поширеній серед українців думці, Зе-влада цілком свідомо готується до проведення волевиявлення, бо західні партнери також тиснуть.
19 червня, 18:54
Війна
Адже головним інструментом, чи пак зброєю, країни-агресорки є багатомільярдна, шалена пропаганда людиноненависництва й українофобії.
15 травня, 17:01