Українські діти навчені відтворювати чужу думку, а не формувати свою власну

ПОЛІТИКА
15.12.2023, 13:27
Українські діти навчені відтворювати чужу думку, а не формувати свою власну
Фото: Facebook

Результати дослідження PISA-2023 наробили галасу в усьому світі. Проте в Україні оприявлені проблеми в освіті свідчать про катастрофу.

На цьому наполягає співзасновниця громадських організацій «Батьківський контроль» і «Смарт освіта» Іванна Коберник. За її словами, вітчизняні школярі дуже добре вміють відтворювати завчений матеріал, але це не впливає на їхні інтелектуальні здібності.

Діячка стверджує, українським дітям важко вдається застосовувати знання на практиці — використовувати в нових видозмінених ситуаціях. І через це, коли бачили у PISA завдання «обери аргументи до тої чи іншої позиції та обґрунтуй, чому ти обрав ті чи інші аргументи» — робили копіпаст.

«Прочитати та вивчити — цього було достатньо у XX-му столітті, але у XXI-му столітті читання передбачає розуміти різні типи текстів, у тому числі таблиці та інфографіки. А ще, відділяти факти від суджень, ставити під сумнів ті чи інші твердження, обґрунтовувати свій сумнів і вміти ставити багато запитань.

Одночасно тест PISA взагалі не має жодних претензій і питань до українських дітей. Бо він перевіряє освітню систему, чому вона вчить і чому вона не вчить. Дітей, які беруть участь в тестуванні, дослідники PISA вважають героями — бо вони потратили свій час і зусилля на складну роботу протягом кількох годин, щоб виконати складні завдання, не на оцінку, не за семестровий бал і взагалі з результатом, який вони навіть не дізналися. Їхні школи — також.

Результати PISA — не для дітей і їх шкіл. А для освітніх управлінців і насамперед — для МОН, яке має встановлювати освітню політику, затверджувати програми та підручники. Тому — жодних питань і претензій до дітей. Гадаю, маємо визнати, що наші діти навчені робити копіпасти, відтворюючи чиюсь думку, а не формувати свою власну. І це біда, яку треба змінювати — змінюючи програми, підручники та методики навчання», — невтішно висновує Іванна Коберник.

Окрім того, як з'ясувалося, тестування PISA наочно демонструє, що показує системне фінансування освіти, котра реформується відповідно до потреб нації, важливе, але це не єдина умова високих результатів. Скажімо, уряди Синґапуру і Катару витрачають на освіту приблизно однаково, а освітній рівень мають драматично різний, що видно на знімку нижче.

А проте, як раніше вже інформував «Останній Бастіон», поки в Україні на тлі російської воєнної агресії чомусь будують культові споруди, в Америці — університети. Вочевидь з українців хочуть зробити безграмотних вірунів у все, що завгодно, аби позбавити здорового глузду.

Українські діти навчені відтворювати чужу думку, а не формувати свою власну_1
вибір редакції
Читайте також:
Політика
У нас розгортається справжня катастрофа у системі вищої та середньої освіти. Проблема системна, ба більше: наявна велика криза поколінь.
29 жовтня, 07:13
Життя
Російська воєнна агресія, соціально-економічна криза, політика вітчизняних популістів прирекли важливі галузі на скніння. Ситуація критична.
10 жовтня, 08:28
Світ
Західні суспільства живуть на спадок заможних і працелюбних попередників. Невдовзі європейцям доведеться зіткнутися із тяжкою дійсністю.
29 вересня, 15:12
Політика
Згідно з замовним опитуванням Офісу президента - 55% українців негативно оцінюють діяльність «слуг урода».
07 червня, 18:15
Політика
Частка українців, які повністю схвалюють діяльність Зеленського, знизилась з 42% до 22%.
04 квітня, 16:05
Політика
Якщо уряд мудрий і дбає про розвиток як великих міст, так і сіл, — ситуація у країні буде стабільною. Але це не про Україну, звісно ж.
03 квітня, 20:20