Українські інтелектуали мусять готувати ґрунт для появи майбутньої ПостРосії

ПОЛІТИКА
08.09.2023, 16:49
Українські інтелектуали мусять готувати ґрунт для появи майбутньої ПостРосії
Фото: Facebook

Чим довше триває російська воєнна агресія проти України, тим глибшими стають внутрішні проблеми всередині держави-загарбника зі Сходу.

Такого висновку дійшов уродженець Сімферополя, переселенець і фаховий кримський історик Сергій Громенко, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Дослідник минувшини наголошує, якщо Україна хоче бути координаційним центром ПостРосії, нашим науковцям і політикам уже зараз слід глибоко й системно задуматися про всі аспекти її майбутнього.

Тобто, не тільки влада, але й аналітичне середовище повинні розробити план життя після прийдешнього розвалу РФ, адже одних намірів замало, для цього потрібні реальні справи.

«Маленький приклад: програма з літератури. Хай би як закінчилася війна, у ПостРосії все одно залишаться школи, й у них викладатимуть російську літературу (програму з літератури Ічкерії тут не розглядатимемо зі зрозумілих і очевидних на те причин).

Увага, питання: чи є в Україні хоч одна наділена владою людина, яка не те, щоби мала програму шкільної літератури ПостРосії, а хоча б задумалася про необхідність її мати? Боюся, що немає. Або ми розробимо таку програму, або вона залишиться без змін – із Прілєпіним (всі говорять зараз про програму з історії, але література важить не менше).

І американці з європейцями її теж не розроблять. Ви можете заперечити, що це не на часі, що у нас є нагальніші суто українські питання – від дронів до закритих декларацій. Добре, я погоджуюся. Але в такому випадку не варто постійно повторювати, що саме ми якось вирішуватимемо долю ПостРосії», – зазначив кандидат наук Сергій Громенко.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, як національно-визвольні рухи поневолених Москвою народів гуртуються не тільки у закордонних діаспорах, а й розгортають підпільну боротьбу у РФ.

Читайте також:
Політика
Опорою зміцнення нашого суспільства є не держава, а нація. Держава — лише інструмент для ведення справедливої національної політики.
10 квітня, 20:44
Політика
Зе-команда обіцяла швидкий мир, не задекларувавши ціну цього миру. На практиці влада «купує» у росіян цей «мир» шляхом геноциду українців.
19 січня, 08:20
Історія
Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...
24.11.2023, 21:30
Війна
Війна в Україні триває 10-й рік, але не всі відповідально ставляться до власної безпеки.
27.10.2023, 17:29
Війна
Росіяни стали активно полювати у прямому сенсі слова за українськими пілотами FPV-дронів. Окупанти хочуть позбавити наших захисників очей.
28.07.2023, 17:28
Життя
До вашої уваги, шановні читачі, пропонуємо покроковий алгоритм із позиції та сторони тієї людини, яка знає і перебуває серед фронтовиків.
12.07.2023, 17:12