Українцям слід бути тверезими націоналістами, відкинувши п'янкий популізм

ПОЛІТИКА
18 червня, 20:34
Українцям слід бути тверезими націоналістами, відкинувши п'янкий популізм
Фото: Facebook

Швейцарський саміт і ультиматум путіна спростили прогноз кінця війни. Тепер це питання, хто готовий заплатити більше за свій варіант миру.

У дитячих казках головний герой здобуває чарівний меч, яким відрубує всі голови дракона, і на землі настає мир і щастя. Коли люди виростають, вони починають розуміти, що чарівного меча не буває.

Не всі, звісно, десь 20-25% починають розуміти, що:

  • немає Wunderwaffen, чарівної зброї, яка дає остаточну перевагу на полі бою;
  • так само немає якоїсь остаточної чарівної санкції, від якої російська економіка негайно захитається й впаде;
  • немає якоїсь чарівної ІПСО, після якої росіяни раптом покаються й виведуть війська;
  • нема чарівної міжнародної заяви, комюніке чи протоколу, після яких світ зміниться;
  • нема саміту, форуму, асамблеї чи конгресу, який об'єднає всіх людей доброї волі проти всіх поганців, тож поганці злякаються й впадуть на коліна.

Результат досягається довгою і складною сукупністю дій — військових, економічних, політичних, дипломатичних, інформаційних тощо. Все складно, повільно і боляче.

Тому що це не казочка, але є й хороша новина: Божі млини мелють повільно, але невідворотно.

Архаїчна імперія, що живиться викопним паливом, має відсталу одержавлену економіку, демографічні проблеми, величезну територію та повний комплект внутрішніх конфліктів, підтримана «союзниками», — довго жити не може. Тими самими союзниками, котрі мріють про її смерть.

Наша ж проблема в тому, що ми також крихкі; і це вже наша власна провина. Ідеально було б, щоби кожен і кожна з нас щодня робили щось, щоби збільшити крихкість ворожої імперії (у лавах ЗСУ чи в тилу, на державній службі чи у промисловості).

Але так не буде. Натомість кожен і кожна з нас точно можуть і мусять щодня робити щось, щоби зменшити нашу власну крихкість, принаймні не збільшувати нашу власну крихкість.

Це Ви точно можете. Просто зупиніться й подумайте, що Ви особисто можете зробити — сьогодні, щодня.
Автор : Валерій Пекар
Читайте також:
Життя
Людство має узгоджувати життя із законами фізичної, біологічної, соціальної природи. Це є прогрес, бо Мати-Природа — Найвищий Законодавець!
21 червня, 07:17
Політика
Опорою зміцнення нашого суспільства є не держава, а нація. Держава — лише інструмент для ведення справедливої національної політики.
10 квітня, 20:44
Політика
Зе-команда обіцяла швидкий мир, не задекларувавши ціну цього миру. На практиці влада «купує» у росіян цей «мир» шляхом геноциду українців.
19 січня, 08:20
Історія
Зазвичай кажуть: шкільні роки — найтяжчі, але цього мало для розуміння. Бо це ще й роки, що вирішують долю кожного з нас у подальшому...
24.11.2023, 21:30
Війна
Війна в Україні триває 10-й рік, але не всі відповідально ставляться до власної безпеки.
27.10.2023, 17:29
Політика
Чим довше триває російська воєнна агресія проти України, тим глибшими стають внутрішні проблеми всередині держави-загарбника зі Сходу.
08.09.2023, 16:49