Українській армії варто запозичити тактику німців часів Другої світової війни
Після укладання Московської мирної угоди 1944 року фінляндці мали самотужки вигнати Вермахт зі своєї землі. На шляху постав «зелений змій».
Саме спирт зупинив на кілька тижнів просування Маннергеймового війська у Лапландії, що варто було б випробувати на російських окупантах в Україні. Слушну пораду нашому Генеральному штабу і командуванню Сил оборони дав відомий фінляндський публіцист та резервіст Тімо Гяннікяйнен, передає медіаагенція «Останній Бастіон».
Головнокомандувач генерал Олександр Сирський, а радше командувачі фронтових підрозділів (комбати, полковники, комбриги тощо) здатні, якщо не повністю спинити агресора, то хоча б зменшити темпи наступу. Задля цього необхідно небагато — наповнити шлунки ворогів дешевим (буквально дармовим) спиртом.
Адже ні для кого не є таємницею, що росіяни дуже схильні прикладатися до пляшки за будь-якої нагоди, чим варто скористатися. Дивно, але цю рекомендацію від фінського резервіста і публіциста необхідно було втілювати у життя постійно, починаючи від 24 лютого 2022 року в усіх прифронтових областях.
«Я довгий час запитувався, чому українська армія не використовувала тактику, яку німці використовували проти наших дідів-прадідів під час Лапландської війни 1944 року. Тоді армія Фінляндії просувалася до північного міста Торніо, німці ж залишили величезний склад алкоголю, неквапом відступаючи у Норвеґію.
Наступ наших захисників на диво було зупинено на кілька днів, ледь не тижнів, оскільки солдати так сильно напилися, що підтримувати якусь військову дисципліну і бойовий дух стало практично неможливо. Можливо, в українському генштабі обізнані, що фіни та московити генетично досить близькі, адже мають підвищену чутливість до алкоголю, тому те, що працює проти фінів, має працювати проти московитів.
Тому українська армія має навмисно розміщувати склади алкоголю на маршрутах просування росіян і заливати спирт у джерела й колодязі. Їхній наступ на Донеччині, Харківщині, Курщині тоді неодмінно захлинеться, і з мінімальними українськими втратами. Це може здатися смішним, але я раджу зробити це цілком серйозно. Думаю, Генштабу ЗСУ варто спробувати», — заявив Тімо Гяннікяйнен.
Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду замирення із Москвою. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х років.