Після Володимира: окупанти привласнили київського князя Ігоря

ПОЛІТИКА
28.11.2022, 07:36
Після Володимира: окупанти привласнили київського князя Ігоря
Фото: Facebook

Російські загарбники завжди переписували свою та паплюжити нашу історію, доволі часто прикриваючися благими намірами.

Яскравим свідченням є відновлений пам'ятник київському князю Ігорю у Станиці Луганській, яка тимчасово перебуває під контролем окупантів із РФ.

Фотознімок із місця події оприлюднив у Facebook український краєзнавець і громадський діяч Осип Леміш, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його твердженням, пам'ятник першому Рюриковичу для московитів – черговий символ власної присутності на нашій землі, з якої вони добровільно не підуть.

«Росіянці не намагаються привласнити собі борців за волю України у XX столітті – петлюрівців, холодноярців, упівців... Вони не намагаються привласнити собі класиків української літератури XIX столітті. Навіть попри те, що Тарас Шевченко писав прозу російською, на болотах ніхто не вважає його російським письменником. Вони, росіянці, не намагаються привласнити собі наших козаків, за винятком кубанських.

А от Русь вони активно привласнюють. Навіть ім'я наше вкрали. На московії культ Русі більш розвинений, ніж у нас. І це треба виправляти. Бо нація – це не так етнографічне поняття, як спільнота долі, нарація, тобто те, що нація про себе розповідає. Русь у IX-XIII століттях – це, мабуть,єдиний історичний період, який ми не поділили з росіянцями. І ми, і вони вбачаємо своє коріння у тій самій Русі», – зазначив Осип Леміш.

Насамкінець наголосимо, що тільки Україна є прямим спадкоємцем як території, так і народу, котрий успадкував мову, культуру, релігію та традиції держави Русь із центром у Києві.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що російська ідея не може бути ідеєю рефлексії, позаяк наскрізь пронизана пророцтвами, месіанством і апокаліптикою

Читайте також:
Війна
Наші земляки, котрі прямо зараз боронять Україну у складі вітчизняних Сухопутних військ Збройних Сил, віднині мають власний символ.
14.12.2022, 11:59
Війна
Будь-які перемовини з агресором – це 100%-ве відкладення розв'язання історичного українсько-російського питання на короткий строк.
16.11.2022, 08:42
Історія
Могилою для московитів буде Україна! Адже Київ Москву хрестив, тому Київ і зобов'язаний її й відспівати, оскільки tertium non datur...
15.09.2022, 07:00
Опінії
Всі ми, українці, від народження – характерники у душі. Бо в нас у гарячих жилах козацька кров пульсує і гуде потяг до волі.
12.06.2022, 19:23
Світ
Своєю чергою, ОМОН під час затримання познущався з Магомеда Джумаєва, який на мітингу дав їм на горіхи.
27.01.2021, 18:49
Політика
Приспівку вигадали й уперше виконали вболівальники футбольного клубу «Металіст» у Харкові 30 березня 2014 року на марші з фанами «Шахтаря».
08.10.2020, 18:33