Після Володимира: окупанти привласнили київського князя Ігоря

ПОЛІТИКА
28.11.2022, 07:36
Після Володимира: окупанти привласнили київського князя Ігоря
Фото: Facebook

Російські загарбники завжди переписували свою та паплюжити нашу історію, доволі часто прикриваючися благими намірами.

Яскравим свідченням є відновлений пам'ятник київському князю Ігорю у Станиці Луганській, яка тимчасово перебуває під контролем окупантів із РФ.

Фотознімок із місця події оприлюднив у Facebook український краєзнавець і громадський діяч Осип Леміш, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його твердженням, пам'ятник першому Рюриковичу для московитів – черговий символ власної присутності на нашій землі, з якої вони добровільно не підуть.

«Росіянці не намагаються привласнити собі борців за волю України у XX столітті – петлюрівців, холодноярців, упівців... Вони не намагаються привласнити собі класиків української літератури XIX столітті. Навіть попри те, що Тарас Шевченко писав прозу російською, на болотах ніхто не вважає його російським письменником. Вони, росіянці, не намагаються привласнити собі наших козаків, за винятком кубанських.

А от Русь вони активно привласнюють. Навіть ім'я наше вкрали. На московії культ Русі більш розвинений, ніж у нас. І це треба виправляти. Бо нація – це не так етнографічне поняття, як спільнота долі, нарація, тобто те, що нація про себе розповідає. Русь у IX-XIII століттях – це, мабуть,єдиний історичний період, який ми не поділили з росіянцями. І ми, і вони вбачаємо своє коріння у тій самій Русі», – зазначив Осип Леміш.

Насамкінець наголосимо, що тільки Україна є прямим спадкоємцем як території, так і народу, котрий успадкував мову, культуру, релігію та традиції держави Русь із центром у Києві.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що російська ідея не може бути ідеєю рефлексії, позаяк наскрізь пронизана пророцтвами, месіанством і апокаліптикою

Читайте також:
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03 жовтня, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19 вересня, 13:46
Мистецтво
У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.
01 вересня, 19:52
Мистецтво
Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.
21 червня, 21:34
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05 травня, 10:34
Мистецтво
Висловлювання, про які йтиметься нижче, добре відомі широкому загалові. Їх нерідко можна почути у повсякденному житті.
29 лютого, 06:01