«Укргазвидобування» звинувачують в укладенні фіктивних договорів із охоронними фірмами

КРИМІНАЛ
23.12.2019, 10:09
«Укргазвидобування» звинувачують в укладенні фіктивних договорів із охоронними фірмами

Рахунки фірми-підрядника арештовані.

ДБР розслідує кримінальну справу стосовно привласнення бюджетних коштів за участі представників АТ «Укргазвидобування». Корупційна схема полягала в укладенні договорів з охоронними фірмами, які не могли забезпечити надання профільних послуг.

Про це стало відомо з ухвали Московського районного суду міста Харкова щодо накладення арешту на кошти, отримані від «Укргазвидобування» фірмою-підрядником.

Як ідеться у тексті ухвали, поштовхом до відкриття справи послужила заява ТОВ «БАСТІОН-СЕРВІС» – одного з учасників відкритих торгів щодо охоронних послуг для «Укргазвидобування».

«В ході досудового розслідування встановлено, що від ТОВ "БАСТІОН-СЕРВІС" надійшла заява про те, що групою осіб організовано незаконну діяльність з "конвертації" безготівкових грошових коштів в готівку, під сприянням керівництва ГУ ДФС у Полтавській та Київській областях, використовуючи податковий кредит від підприємств з ознаками фіктивності, легалізацію грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, а також виготовленню підроблених документів для пособництва у привласненні грошових коштів державного підприємства АТ "Укргазвидобування", використовуючи реквізити ТОВ "Антарес-2000" та ПП "ВР"», – сказано в ухвалі.

Читайте також:

За результатами проведених 30 листопада 2018 року торгів ТОВ «БАСТІОН-СЕРВІС» одержало перемогу як учасник з найнижчою ціною по лотах №1 та №3. Менш, ніж за місяць, 21 грудня, пропозиції ТОВ «БАСТІОН-СЕРВІС» були відхилені з боку «Укргазвидобування».

Причиною відхилення пропозицій послугувала нібито наявність порушень вимог законодавства при оформленні електронної банківської гарантії, наданої ТОВ «БАСТІОН- СЕРВІС». «Однак, банківську гарантію оформлює та видає безпосередньо Банк, і, відповідно, учасник торгів, зокрема, ТОВ "БАСТІОН- СЕРВІС", не може порушити вимоги законодавства при її оформленні», – оцінили такі дії в суді.

Після відхилення пропозицій ТОВ «БАСТІОН-СЕРВІС» переможцями по лотах №1 і №3 стали відповідно ТОВ «Альфа-Щит» та ПП «ВР».

Вартість лотів становить 90 та 59 млн грн.

У центрі уваги слідчих опинилася невідповідність людських ресурсів, якими володіє ПП «ВР», вимогам лоту №3, котрим передбачена охорона об’єктів ГПУ «Львівгазвидобування».

«Для надання послуг з охорони об’єктів філій АТ "Укртрансгаз " ПП "ВР " зобов’язане мати у наявності 650 (130х5) охоронників, а для надання послуг з охорони об`єктів АТ "Укргазвидобування" по Лоту №3 (ГПУ "Львівгазвидобування ") для охорони стаціонарних об’єктів 355 (71х5), для охорони автопатрулями 195 (13х15) охоронників, а загалом 550 охоронників. Однак, ПП "ВР ", маючи у своєму штаті 170 осіб, та уклавши договір субпідряду з ТОВ "Спарта Охорона ", яке має у штаті 6 осіб, жодним чином не могло забезпечити необхідну чисельність охоронників для виконання зобов’язань за укладеними договорами, які вже діють», – сказано в ухвалі.

«Крім того, як було встановлено в ході досудового розслідування, ТОВ "Спарта Охорона " договорів субпідряду на надання охоронних послуг не мало, натомість формувало податковий кредит від підприємств, що мають ознаки фіктивності», – йдеться в документі.

Варто також зазначити, що ПП «ВР» донедавна чергувало охоронні послуги з такою діяльністю як оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами.

«Укргазвидобування» звинувачують в укладенні фіктивних договорів із охоронними фірмами_1

«Вказані факти у своїй сукупності дають органу досудового розслідування достатні підстави вважати про фактичну неможливість виконання укладених ПП "ВР " із замовником договорів та може свідчити на те, що метою їх укладення було не реальне надання охоронних послуг за договорами, а заволодіння коштами шляхом їх конвертації та перерахування на рахунки субпідрядних організацій з ознаками фіктивності та подальшим переведенням коштів в готівкову форму та заволодіння ними», – підсумовується в ухвалі.

Перелічені факти слідчі кваліфікували за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Наразі суд наклав арешт на грошові кошти, які перебувають на банківському рахунку ПП «ВР» в частині видатку коштів, окрім видаткових операцій, пов’язаних з перерахуванням грошових коштів по сплаті податків, зборів до бюджету або державних цільових фондів та видатків, пов’язаних із виплатою заробітної плати.

Читайте також:
Шкідник державного рівня Андрій Коболєв має впливових захисників, які дозволяють йому просувати власні законопроєкти.
20 січня, 09:42
Андрій Коболєв прагне намацати баланс у стосунках з командою Володимира Зеленського, аби лишитися при посаді.
12.05.2020, 12:59
З європейських активів Газпрому в різних юрисдикціях знято арешт.
21.01.2020, 11:10
Корупційні схеми у сфері охорони нафтогазових об’єктів становлять виклик національній безпеці.
21.12.2019, 11:02
Ділками крали вагонами, вони “заробляли” так мільйони гривень.
18 червня, 14:33
Під час затримання поліцейський намагався з'їсти неправомірну вигоду
17 червня, 10:05