Уряд Швейцарії проти збагачення своїх громадян і озброєння України

ЕКОНОМІКА
17 травня, 08:29
Уряд Швейцарії проти збагачення своїх громадян і озброєння України
Фото: Bloomberg

Одна із найзаможніших держав Європи готова пом'якшити власні правила експорту зброї. Проте нам жодним чином не допомагатиме.

Такі відомості з Берну оприлюднило впливове американське видання Bloomberg. Федеральний уряд Швейцарії зберігає заборону на продаж своєї зброї країнам, які перебувають у стані війни, якщо тільки вони не воюють за мандатом ООН.

У зв'язку із вказаною ситуацією швейцарські виробники зброї та бойової техніки зазнають суттєвих збитків навіть на тлі глобального оборонного переозброєння. Владі альпійської країни відверто чхати на потреби бізнесу, який міг би надати нові робочі місця.

2023 року обсяг продажів за кордон впав на 27% — до 697 мільйонів франків ($770 мільйонів). Уряд Швейцарії може скасувати обмеження на експорт у «виняткових обставинах» упродовж обмеженого часу, якщо це відповідає «інтересам зовнішньої політики чи національної безпеки».

Законодавці вимагають більшої гнучкості, щоби підтримати швейцарську збройову промисловість, яка відіграє ключову роль у традиціях нейтралітету та самооборони країни. Уряд уже заявив, що «не використовуватиме виняток, щоби дозволити постачання зброї в Україну».

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що швейцарський «мир» сплачений великою українською кров'ю. Загальне становище для нас серйозне, недарма по всій Європі знову активно мусуються чутки про відправлення в Україну контингентів країн НАТО.

Уряд Швейцарії проти збагачення своїх громадян і озброєння України_1
Читайте також:
Полтава
Офіс простих рішень з вулиці Банкової множить свої регіональні філії. Чиновники не цураються визнавати, що займаються профанацією.
06 червня, 21:46
Політика
Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах. Обленерго застосовують графіки погодинних відключень.
06 червня, 07:11
Опінії
Коли державою керують блазні, яким байдужий патріотизм та інстинкт самозбереження, чекайте на біду. В Україні біда вже 5-й рік поспіль.
15 травня, 20:36
Війна
Замість розбудови оборонних укріплень на кордоні із РФ і Білоруссю влада готувалася до шашликів. Нині криваві шашлики смажать у Вовчанську.
15 травня, 13:43
Політика
Пропаганда є мистецтвом сфотографувати чорта без копит і рогів. Власне тим, що Зе-влада демонструє у телемарафоні. Тож, несемося...
06 травня, 07:01
Історія
Як недонавчений, а зчаста безграмотний, охлос привів до влади кодло хапуг, так і у науку потрапили українофоби. Всім їм муляє наше минуле.
03 травня, 20:27