Уряд США веде таємні перемовини із проросійською хунтою Ніґера

СВІТ
14 травня, 14:45
Уряд США веде таємні перемовини із проросійською хунтою Ніґера

Вашинґтона намагається зберегти втрачені на користь Москви позиції в африканському регіоні Сахель. Поки справи йдуть кепсько.

Такі відомості із посиланням на неназваних чиновників у Пентаґоні та Державному департаменті США оприлюднило впливове видання The Associated Press. З'ясувалося, що військовий уряд у Ніамеї американці намагаються вмовити до «взаємовигідної співпраці».

Ніґерців схиляють до укладання спершу таємної, а потім, можливої, й відкритої угоди, яка б дозволила зберегти присутність США у країні. Пентаґон воліє залишити невеликий контингент своїх військ, навіть попри відданий нещодавно наказ про виведення.

Посадовці із Вашинґтону пояснили, що доведеться провести більш докладні переговори із хунтою у Ніамеї, які допоможуть урегулювати кризу. Окремо уточнюється, що вже цими вихідними делегація США вирушить до Ніґеру для обговорення діалогу між обома державами.

«Ми прагнемо отримати максимум користі із ситуації, яка нам була представлена. Проте наша мета у Ніґері, довести ситуацію до рівня, з яким ніґерці зможуть жити на власний розсуд у своїй країні без зовнішнього втручання», — розповів помічник міністра оборони зі спеціальних операцій та конфліктів низької інтенсивності Кріс Майєр.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, як РФ перетворює Лівію на африканський аналог Чечні. Слабка під впливом Кремля колишня джамахірія становить загрозу для європейської безпеки.

Читайте також:
Світ
Як встановила міжнародна команда науковців, рукав найбільшої африканської річки, знаходився поряд із Ґізою. Проте із віками водойма висохла.
22 травня, 06:01
Світ
Десятилітню антиджихадистську операцію завершено.
23.12.2023, 07:10
Політика
Так звана "Військова рада", котра захопила владу у Ніамеї, оголосила про зняття недоторканності з голови французької дипломатичної місії..
31.08.2023, 20:22
Кримінал
Причиною вказаного кроку влади Південноафриканської республіки названо... "банальну переповненість тюрем".
12.08.2023, 21:12
Світ
Який неприємний сюрприз для кремлівського бункерного щура напередодні відкриття африканського шапіто у Санкт-Петербурзі.
26.07.2023, 19:57
Війна
Крім місцевих військовослужбовців армії африканської країни на базі розміщувалися російські бойовики із компанії Євгєнія Пригожина.
22.04.2023, 18:24