Узурпація влади

ПОЛІТИКА
23.06.2021, 10:15
Узурпація влади

Депутати пропонують надати Зеленському право ухвалювати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід

До Верховної Ради України було внесено законопроект № 5672 «Про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України», яким надається право президенту України ухвалювати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід. Авторами проекту зазначені Микола Стефанчук та Іван Калаур. "Слуги народу" пишуть, що проект розроблено з метою забезпечення своєчасного й ефективного захисту прав людини, а також унеможливлення ухилення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили тяжкі чи особливо тяжкі злочини на тимчасово окупованій території України.

Проектом Закону передбачається внесення змін до Кримінального кодексу України, а саме:

  • пропонується доповнити статтю 49 частиною шостою: «6. Давність не застосовується у разі вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину на тимчасово окупованій території України».
  • пропонується доповнити Загальну частину КК України розділом XV-1 «Політико-правове рішення», що передбачатиме статтю 108-1 з аналогічною назвою – «політико-правове рішення».

У нормах зазначено, що «з метою забезпечення своєчасного й ефективного захисту прав людини –  прискореного вирішення питань, пов’язаних з агресією Росії проти України (щодо повернення на Батьківщину осіб, які утримуються чи притягуються до кримінальної відповідальності або засуджені на території держави-агресора; повернення таких осіб з тимчасово окупованої території України), Президент України може ухвалювати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід».

Політико-правове рішення має своїм завданням правове забезпечення процедури обміну осіб, які:

1) утримуються чи притягуються до кримінальної відповідальності або засуджені на території держави-агресора;

2) утримуються чи притягуються до кримінальної відповідальності або засуджені на тимчасово окупованій території України, – на осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності на території України (зокрема осіб, яких було затримано або заарештовано), – до ухвалення українським судом вироку чи іншого остаточного рішення у справі про вчинене ними суспільно небезпечне діяння.

При цьому положення цієї статті поширюються на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах захищали незалежність і територіальну цілісність України, зокрема брали участь в антитерористичній операції (АТО) або операції Об’єднаних сил (ООС).

Про ухвалення політико-правового рішення Президент України видає указ, яким передбачається обмін відповідних осіб

Депутати також зазначили, що політико-правове рішення є тимчасовим кримінально-правовим заходом. Норми, що його регулюють, підлягають скасуванню після відновлення територіальної цілісності України та втрати актуальності проблеми обміну зазначених осіб.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Правозахисники виступили проти
18 березня, 14:45
Опінії
Головою якого щойно призначили людину Кулеби - заступника і креатури Єрмака.
07 березня, 06:55
Політика
Андрій Єрмак нарощує м'язи та узурпує владну вертикаль. Натомість Володимир Зеленський зосередившися на медійному піарі себе улюбленого.
06 березня, 20:24
Політика
Слуги Єрмака - Зеленського заборонили поширення інформації під час дії воєнного стану.
23 лютого, 19:00
Опінії
За цей рік Зеленський не знайшов як усунути депутатів ОПЗЖ з парламенту, а того хто задає незручні питання, відсторонили блискавично.
23 лютого, 16:05
Політика
Узурпація влади продовжується
23 лютого, 12:15